Lenovo R27fc-30
- 27" FHD (1920x1080) VA display, Anti-glare 16:9, 1500R Curvature
- Up to 0.5 ms response time (MPRT)
- Up to 280Hz refresh rate
- 3000:1, 99% sRGB, 90% DCI-P3, 8-bit
- -5° to +22° tilt, left & right 30 swivel, -90° to +90° pivot, up to 135mm lift stand
- Eyesafe® 2.0, TÜV Low Blue Light (Hardware solution), TÜV Rheinland® Eye Comfort

1. Power connector | 4. DP 1.4 |
2. HDMI® 2.1 | 5. Audio line-out (3.5mm) |
3. HDMI® 2.1 |
| General | |
| Display Type | LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix |
| Energy Class | Class E |
| Diagonal Size | 27" |
| Viewable Size | 27" |
| Curved Screen | Yes (1500R) |
| Adaptive-Sync Technology | AMD FreeSync, VESA Adaptive-Sync, NVIDIA G-SYNC Compatible |
| Panel Type | VA |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Native Resolution | Full HD (1080p) 1920 x 1080 at 240 Hz |
| Pixel Pitch | 0.3114 mm |
| Pixel Per Inch | 82 |
| Brightness | 350 cd/m² |
| Contrast Ratio | 3000:1 / 3000000:1 (dynamic) |
| Colour Support | 16.7 million colours |
| Colour Gamut | 99% sRGB, 90% DCI-P3 |
| Response Time | 0.5 ms (MPRT) |
| Gaming | Yes |
| Horizontal Viewing Angle | 178 |
| Vertical Viewing Angle | 178 |
| Screen Coating | Anti-glare |
| Backlight Technology | WLED |
| Features | Integrated cable management, HDR10 compatible, 8-bit Colour Depth, 3-side NearEdgeless, 1.5 mm bezel, Natural Low Blue Light technology, gaming console support |
| Colour | Raven black |
| Dimensions (WxDxH) | 61.03 cm x 25.88 cm x 52.08 cm - with stand (highest position) |
| Weight | 6.2 kg |
| Audio | |
| Type | Speakers - stereo |
| Output Power / Channel | 3 Watt |
| Connectivity | |
| Interfaces | 2 x HDMI 2.1 DisplayPort 1.4 Audio line-out |
| Mechanical | |
| Display Position Adjustments | Height, pivot (rotation), swivel, tilt |
| Tilt Angle | -5/+22 |
| Swivel Angle | 30 |
| Rotation Angle | -90/+90 |
| Height Adjustment | 135 mm |
| VESA Mounting Interface | 100 x 100 mm |
| Miscellaneous | |
| Features | Security lock slot (cable lock sold separately) |
| Compliant Standards | RoHS, VOC, TUV Rheinland Eye Comfort Certification, TUV Rheinland Low Blue Light (Hardware Solution), TUV Rheinland Eyesafe 2.0 Display |
| Localisation | English / Europe |
| Security Slot Type | Kensington security slot |
| Power | |
| Input Voltage | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Power Consumption (Typical) | 24 Watt |
| Power Consumption (Max) | 47 Watt |
| Power Consumption Sleep | 0.5 Watt |
| Power Consumption (Off Mode) | 0.3 Watt |
| Software / System Requirements | |
| Included Software | Lenovo Artery |
| OS Required | Windows 10, Windows 11 |
| Dimensions & Weight | |
| Dimensions & Weight Details | With stand (highest position) - width: 61.03 cm - depth: 25.88 cm - height: 52.08 cm - weight: 6.2 kg With stand (lowest position) - width: 61.03 cm - depth: 25.88 cm - height: 38.58 cm - weight: 6.2 kg Without stand - width: 61.03 cm - depth: 8.27 cm - height: 36.73 cm - weight: 4.3 kg |
Виж още Монитори Lenovo
Виж всички Монитори в категорията
| DisplayPort: | Да |
|---|---|
| HDMI: | Да |
| DVI: | Не |
| Mini DisplayPort: | Не |
| Thunderbolt: | Не |
| USB Type-C: | Не |
| USB Type-А: | Да |
| VGA (D-Sub): | Не |
| Екран размер: | 27" (68.58 cm) |
|---|---|
| Разделителна способност (max): | 1920 x 1080 |
| Аспект изображение: | 16:9 |
| Тип матрица: | VA |
| Честота на опресняване: | 240 Hz |
| Време за реакция: | 0.5 ms |
| Яркост: | 350 cd/m² |
| TV Тунер: | Не |
| Тъчскрийн: | Не |
| Цвят: | Черен |
| Формат екран: | Wide |
| Извит: | Да |
| Преносим: | Не |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
174.99 €
/342.25 лв
-
95.60 €
/186.98 лв
-
84.72 €
/165.69 лв
-
144.99 €
/283.58 лв
-
245.69 €
/480.53 лв
-
892.77 €
/1746.11 лв
-
164.28 €
/321.29 лв
-
144.99 €
/283.58 лв
-
174.99 €
/342.25 лв
-
91.12 €
/178.22 лв
-
78.99 €
/154.49 лв
-
740.45 €
/1448.20 лв
-
154.99 €
/303.13 лв
-
115.69 €
/226.28 лв
-
183.88 €
/359.63 лв
198.36 € -
171.78 €
/335.97 лв
-
171.78 €
/335.97 лв
-
144.70 €
/283.01 лв
161.58 € -
171.78 €
/335.97 лв
-
138.13 €
/270.16 лв
-
171.78 €
/335.97 лв
-
128.92 €
/252.14 лв
-
1242.17 €
/2429.48 лв
-
106.07 €
/207.45 лв
-
299.18 €
/585.14 лв
-
780.22 €
/1525.98 лв
-
139.60 €
/273.03 лв
-
105.23 €
/205.81 лв
-
488.99 €
/956.38 лв
-
147.99 €
/289.44 лв
-
71.60 €
/140.05 лв
-
95.45 €
/186.69 лв
-
99.07 €
/193.76 лв
-
91.12 €
/178.22 лв
-
1373.07 €
/2685.50 лв
-
84.72 €
/165.69 лв
-
134.92 €
/263.88 лв
-
173.69 €
/339.71 лв
-
172.94 €
/338.25 лв
-
162.29 €
/317.41 лв
-
154.99 €
/303.13 лв
-
218.99 €
/428.31 лв
-
118.99 €
/232.72 лв
-
113.32 €
/221.63 лв
-
174.99 €
/342.25 лв
-
269.66 €
/527.41 лв
-
165.99 €
/324.65 лв
-
218.99 €
/428.31 лв
224.99 € -
89.99 €
/176.01 лв
-
119.99 €
/234.68 лв
-
129.00 €
/252.30 лв
-
428.99 €
/839.03 лв
-
314.98 €
/616.05 лв
-
258.99 €
/506.54 лв
-
108.99 €
/213.17 лв
-
255.64 €
/499.99 лв
-
128.98 €
/252.26 лв
-
115.69 €
/226.28 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
-
159.99 €
/312.91 лв
-
1198.99 €
/2345.02 лв
-
92.03 €
/179.99 лв
-
101.74 €
/198.99 лв
-
78.99 €
/154.49 лв
-
578.99 €
/1132.41 лв
-
228.99 €
/447.87 лв
-
49.99 €
/97.77 лв
-
98.98 €
/193.59 лв
-
306.26 €
/598.99 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
101.74 € -
147.99 €
/289.44 лв
-
Монитор AOC U27G4R, 27" (68.58cm) IPS панел, 160Hz, 4K/UHD, 0.5ms, 400 cd/m2, DisplayPort, HDMI, USB
349.99 €
/684.52 лв
-
129.99 €
/254.24 лв
-
188.99 €
/369.63 лв
-
488.99 €
/956.38 лв
-
149.99 €
/293.36 лв
-
299.99 €
/586.73 лв
-
269.99 €
/528.05 лв
-
138.04 €
/269.99 лв
-
189.99 €
/371.59 лв
219.99 €
-
178.56 €
/349.23 лв
182.94 € -
133.95 €
/261.99 лв
154.85 € -
142.00 €
/277.73 лв
161.58 € -
150.02 €
/293.42 лв
168.31 € -
416.91 €
/815.40 лв
445.47 € -
236.25 €
/462.07 лв
242.93 € -
186.68 €
/365.12 лв
194.39 € -
154.85 €
/302.86 лв
186.68 € -
214.39 €
/419.32 лв
222.90 € -
137.94 €
/269.80 лв
160.24 € -
106.56 €
/208.41 лв
111.41 € -
157.72 €
/308.47 лв
196.30 € -
347.25 €
/679.16 лв
423.82 € -
649.82 €
/1270.94 лв
663.11 € -
111.92 €
/218.90 лв
164.36 € -
226.91 €
/443.80 лв
278.23 € -
189.99 €
/371.59 лв
219.99 € -
178.99 €
/350.07 лв
223.45 € -
715.40 €
/1399.19 лв
795.59 € -
144.70 €
/283.01 лв
161.58 € -
165.35 €
/323.39 лв
177.05 € -
91.04 €
/178.06 лв
92.85 € -
98.99 €
/193.61 лв
101.74 € -
183.88 €
/359.63 лв
198.36 € -
834.99 €
/1633.10 лв
869.99 € -
619.99 €
/1212.59 лв
689.99 € -
218.99 €
/428.31 лв
224.99 €
Монитор Dell U2424H, 24" (60.96cm) IPS панел, 120Hz, Full HD, 5ms, 250cd/m2, DP, HDMI, USB-C240.28 €
/469.96 лв
Монитор Lenovo ThinkVision T24v-30 (63D8MAT3EU), 23.8" (60.45cm) IPS панел, 75Hz, Full HD, 4ms, 250 cd/m2, DisplayPort, HDMI, VGA239.99 €
/469.38 лв
Монитор LG 27U511SA-W, 27" (68.58 cm) IPS панел, 100Hz, Full HD, 5ms, 200cd/m2, HDMI, USB239.24 €
/467.91 лв



























































































