AOC AG276UZD
The AG276UZD is a 26.5-inch UHD QD-OLED monitor designed for exceptional clarity and speed. With a 240Hz refresh rate and HDMI 2.1 / DP 2.1, it ensures ultra-smooth visuals with no tearing. HDR TrueBlack 400 delivers deep contrast and vibrant colors, ideal for gaming and creative work. The USB-C 65W, KVM switch, and USB hub enhance connectivity and efficiency. Backed by a 3-year warranty, the AG276UZD is the ultimate choice for achieving legendary status in gaming and content creation.

UHD (4K) Resolution
With a 4K UHD resolution of 3840 x 2160 pixels – four times the resolution of a Full HD display – the monitor boasts a pixel density that delivers brilliantly sharp images with the finest details.

USB Hub
USB-C 3.2 x 1 (DP alt mode, upstream, power delivery up to 65 W)

| Category | Specification |
|---|---|
| Display Information | |
| Screen size (inch) | 26.5 |
| Screen size (cm) | 67.31 |
| Panel treatment | Anti-reflective (Glossy finishing) |
| Pixels per Inch | 166 |
| Panel resolution | 3840x2160 |
| Resolution name | UHD |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Panel type | QD - OLED |
| Max Refresh rate | 240 Hz |
| Response time GtG | 0.03 ms |
| Static contrast ratio | 1.5M:1 |
| Viewing angle (CR10) | 178/178 |
| Display colours | 1.07 Billion |
| Brightness in nits | SDR: 250 (APL 100%), HDR: 450 (APL 10%), HDR E/P: 1000 (APL 3%) |
| Video Features | |
| Sync technology (VRR) | G-SYNC Compatible + Adaptive Sync |
| Sync range | 48–240 Hz |
| Vertical frequency | 48–240 Hz |
| Horizontal frequency | 30k–570kHz |
| HDR | VESA Certified DisplayHDR™ True Black 400 |
| Blue Light Technology | Anti Blue Light |
| Multiview (PbP, PiP) | PiP + PbP |
| Colour space (sRGB) | 145.9% (CIE 1931) |
| Colour space (DCI-P3) | 99.3% (CIE 1931) |
| Colour space (Adobe RGB) | 96.5% (CIE 1976) |
| Flicker-Free | Yes |
| KVM | 1x USB3.2 Gen 2 Type-C + 1x Type-B |
| Delta E<2 (sRGB) | Yes |
| Cabinet Information | |
| Bezel type (front) | 3-sided frameless |
| Bezel colour (front) | Black |
| Bezel finishing (front) | Matt |
| Cabinet colour (backside) | Black |
| Cabinet finishing | Matt |
| Light FX (RGB) | Yes |
| Removable stand | Yes |
| Speakers | Yes |
| Speaker power | 5W x 2 |
| Kensington Lock | Yes |
| VESA wallmount | 100x100 |
| Quick release function | Yes |
| Ergonomic Information | |
| Tilt | 3.5° ±1.5° to 21.5° ±1.5° |
| Height adjust | 130 mm |
| Swivel | 18.5° ±1.5° both directions |
| Pivot | 90° ±2° to 90° ±2° |
| Gaming Features | |
| Gaming style | Shooters, MMORPG, Action, eSports, RTS, FPS (eSports), Beat'm up, Racing |
| Game modes | RTS, FPS, Racing, Gamer 1, Gamer 2, Off |
| Gaming convenience | G-menu |
| Low input lag | Yes |
| Game Color | Yes |
| Shadow Control | Yes |
| Crosshair / Dial Point | Yes |
| Frame Counter | Yes |
| Console Gaming | Yes |
| PS5 Compatibility | 3840x2160 @ 120Hz |
| Xbox X Compatibility | 3840x2160 @ 120Hz |
| Xbox S Compatibility | 2560x1440 @ 120Hz |
| Power Consumption | |
| Power supply | External |
| Power consumption (typical) | 94 W |
| Standby power | 0.5 W |
| Power off consumption | 0.3 W |
| Connectivity | |
| HDMI | HDMI 2.1 x 2 |
| DisplayPort | DP 2.1 x 1 (UHBR 20) |
| USB-C | USB-C 3.2 x 1 (DP Alt Mode, Power Delivery up to 65W) |
| USB Hub | Yes |
| USB Hub speed | USB 3.2 Gen 1 (2 downstream ports) 5 Gbps |
| USB downstream ports | 2 |
| USB fast charge port | Yes |
| Audio Output | Headphone out (3.5mm) |
| Dimensions & Weight | |
| Product incl. base (mm) | 609.3 × (395.6–525.6) × 240.0 |
| Product excl. base (mm) | 609.3 × 350.6 × 74.4 |
| Packaging dimensions (mm) | 730 × 480 × 188 |
| Gross weight | 11.62 kg |
| Product with stand | 6.85 kg |
| Product without stand | 5.35 kg |
Виж още Монитори AOC
Виж всички Монитори в категорията
| DisplayPort: | Да |
|---|---|
| HDMI: | Да |
| DVI: | Не |
| Mini DisplayPort: | Не |
| Thunderbolt: | Не |
| USB Type-C: | Да |
| USB Type-А: | Да |
| VGA (D-Sub): | Не |
| Гама: | Gaming |
|---|---|
| Екран размер: | 26.5" (67.31 cm) |
| Разделителна способност (max): | 3840 x 2560 |
| Аспект изображение: | 16:9 |
| Тип матрица: | IPS |
| Честота на опресняване: | 240 Hz |
| Време за реакция: | 0.03 ms |
| Яркост: | 450 cd/m² |
| TV Тунер: | Не |
| Тъчскрийн: | Не |
| Вградени колони: | Да |
| 3D: | Не |
| Цвят: | Черен |
| Формат екран: | Wide |
| Извит: | Не |
| Преносим: | Не |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
201.55 €
/394.20 лв
-
198.63 €
/388.50 лв
-
116.29 €
/227.45 лв
-
272.37 €
/532.70 лв
-
218.99 €
/428.31 лв
-
319.48 €
/624.85 лв
-
160.78 €
/314.45 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
-
168.52 €
/329.59 лв
-
138.94 €
/271.74 лв
-
75.11 €
/146.90 лв
-
118.14 €
/231.06 лв
-
110.48 €
/216.08 лв
115.98 € -
448.05 €
/876.30 лв
-
314.98 €
/616.05 лв
-
99.07 €
/193.76 лв
103.19 € -
95.47 €
/186.73 лв
-
213.09 €
/416.77 лв
-
91.26 €
/178.49 лв
-
267.69 €
/523.55 лв
-
210.87 €
/412.43 лв
-
91.49 €
/178.95 лв
-
120.64 €
/235.96 лв
-
428.99 €
/839.03 лв
-
161.58 €
/316.03 лв
-
95.60 €
/186.98 лв
-
112.10 €
/219.25 лв
-
578.99 €
/1132.41 лв
-
287.74 €
/562.77 лв
-
187.86 €
/367.43 лв
-
255.64 €
/499.99 лв
-
115.71 €
/226.31 лв
-
340.36 €
/665.68 лв
-
314.28 €
/614.67 лв
-
78.99 €
/154.49 лв
-
129.00 €
/252.30 лв
-
97.12 €
/189.96 лв
-
322.42 €
/630.59 лв
-
251.32 €
/491.54 лв
-
162.29 €
/317.41 лв
-
154.99 €
/303.13 лв
-
168.52 €
/329.59 лв
-
218.99 €
/428.31 лв
-
174.99 €
/342.25 лв
-
218.99 €
/428.31 лв
224.99 € -
119.99 €
/234.68 лв
-
428.99 €
/839.03 лв
-
129.00 €
/252.30 лв
-
94.69 €
/185.20 лв
-
255.64 €
/499.99 лв
-
314.98 €
/616.05 лв
-
368.18 €
/720.10 лв
-
128.98 €
/252.26 лв
-
159.99 €
/312.91 лв
-
78.99 €
/154.49 лв
-
92.03 €
/179.99 лв
-
228.99 €
/447.87 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
-
1198.99 €
/2345.02 лв
-
49.99 €
/97.77 лв
-
101.74 €
/198.99 лв
-
98.98 €
/193.59 лв
-
306.26 €
/598.99 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
101.74 € -
578.99 €
/1132.41 лв
-
147.99 €
/289.44 лв
-
Монитор AOC U27G4R, 27" (68.58cm) IPS панел, 160Hz, 4K/UHD, 0.5ms, 400 cd/m2, DisplayPort, HDMI, USB
349.99 €
/684.52 лв
-
188.99 €
/369.63 лв
-
299.99 €
/586.73 лв
-
281.21 €
/549.99 лв
-
189.99 €
/371.59 лв
219.99 € -
1199.99 €
/2346.98 лв
-
158.99 €
/310.96 лв
-
460.16 €
/899.99 лв
-
239.99 €
/469.38 лв
-
384.99 €
/752.97 лв
-
174.99 €
/342.25 лв
-
144.99 €
/283.58 лв
-
834.99 €
/1633.10 лв
869.99 € -
174.99 €
/342.25 лв
-
286.53 €
/560.41 лв
293.54 € -
96.99 €
/189.70 лв
109.99 € -
237.69 €
/464.87 лв
247.75 € -
149.92 €
/293.22 лв
154.85 € -
413.82 €
/809.36 лв
445.47 € -
123.45 €
/241.45 лв
129.46 € -
162.44 €
/317.70 лв
168.31 € -
99.07 €
/193.76 лв
103.19 € -
157.72 €
/308.47 лв
196.30 € -
110.48 €
/216.08 лв
115.98 € -
111.92 €
/218.90 лв
164.36 € -
226.91 €
/443.80 лв
278.23 € -
347.25 €
/679.16 лв
423.82 € -
337.14 €
/659.38 лв
357.03 € -
189.99 €
/371.59 лв
219.99 € -
214.39 €
/419.32 лв
225.57 € -
715.40 €
/1399.19 лв
795.59 € -
165.35 €
/323.39 лв
177.05 € -
183.88 €
/359.63 лв
198.36 € -
91.04 €
/178.06 лв
92.85 € -
180.63 €
/353.28 лв
186.68 € -
310.78 €
/607.84 лв
321.53 € -
834.99 €
/1633.10 лв
869.99 € -
98.99 €
/193.61 лв
101.74 € -
619.99 €
/1212.59 лв
689.99 € -
428.33 €
/837.73 лв
439.06 € -
218.99 €
/428.31 лв
224.99 €
Монитор Dell UltraSharp U3425WE, 34.14" (86.71cm) IPS панел, 120Hz, WQHD, 5ms, 300cd/m2, DisplayPort, HDMI886.87 €
/1734.56 лв
Монитор MSI MAG 272UP (9S6-3CD79A-024), 26.5" (67.31 cm), QD-OLED панел, 240Hz, 4K/UHD, 0.03ms, 1 500 000:1, 250cd/m2, DisplayPort, HDMI, USB-C891.57 €
/1743.76 лв
Монитор Samsung Odyssey OLED G8 LS-32DG802SU (2024), 32" (81.28cm) OLED панел, 240Hz, 4K/UHD, 0.03ms, Mega DCR, HDR10, 250cd/m2, DisplayPort, HDMI, USB Hub, Wi-Fi, Bluetooth893.29 €
/1747.12 лв
















































































































