Lian Li EG1200G
MAGNETIC DUST FILTER
The magnetic mesh dust filter on top of the fan can be easily removed for regular cleaning, ensuring dust-free operation. A high porosity of 66.9% ensures ample ventilation and airflow with quiet fan operation, extending the PSU’s lifespan and reliability.

CONVENIENT CABLE MANAGEMENT
Engineered specifically for dual-chamber chassis such as the LIAN LI O11 series, the EDGE Gold PSU’s L-shape design is ideal for vertical installation in the second chamber. This outward-facing interface is more user-friendly than traditional side-mounted designs, making cable management simple and accessible for both beginners and experienced builders.

Specifications
| MAX. DC OUTPUT | 1200W |
|---|---|
| COMBINED +3.3V & +5V | 120W |
| COMBINED +12V | 1200W |
| INPUT VOLTAGE | 100-240Vac |
| INPUT FREQUENCY RANGE | 15-7.5A 50-60Hz |
| EFFICIENCY | 91.64%MAX |
| CONNECTORS | 1 x 24/20-Pin motherboard connector (620mm) x1pcs 1 x 8/4+4 Pin CPU/ATX 12V connector (750mm) x1pcs 1 x 4+4 Pin CPU/ATX 12V connector (750mm) x1pcs 1 x 6+2 Pin PCle connector (650mm + 100mm) x1pcs 4 x SATA connector (300mm-15mm-15mm-15mm) x 1pcs 4 x Y Type SATA connector (375mm-150mm-150mm-150mm) x1pcs 4 x SATA connector (400mm-150mm-150mm-150mm) x 1pcs 4 x 4-Pin Peripheral connector (500mm-150mm-150mm- 150mm) x1pcs 1 x 12V – 2X6 450W connector (650mm) x1pcs 1 x 12V – 2X6 -2*8 600W connector (650mm) x1pcs USB*9pin – USB*9pin connector (470mm) × 1pcs USB*9pin -Type A connector (550mm) × 1pcs |
| DIMENSIONS | (D)182 mm X (W)86 mm X (H)150 mm |
|---|---|
| POWER SUPPLY DESIGN | Fully modular |
| COLOR | Black |
| MATERIAL | Steel |
| FORM FACTOR | ATX 3.1 |
| CERTIFICATION | 80 PLUS GOLD / Cybenetics GOLD / PPLP GOLD |
| PFC | Active PFC, PF > 0.90 under full load @ 115Vac, 60Hz |
| PROTECTIVE CIRCUIT | OCP/OVP/OTP/OPP/SCP/UVP |
| FAN TYPE | 120mm FDB Fan |
| FAN SPEED | 2400RPM |
| FAN NOISE LEVEL | 39.3dBA |
JAR Computers може да предложи ремонт/смяна/монтаж в наш сервиз или при партньор.
Виж още Захранвания Настолни компютри Lian Li
Виж всички Захранвания Настолни компютри в категорията
| Изходна мощност: | 1200 W |
|---|---|
| Модулен блок: | Да |
| Форм фактор: | ATX |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта



-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
167.99 €
/328.56 лв
-
42.23 €
/82.60 лв
-
106.98 €
/209.23 лв
-
42.23 €
/82.60 лв
-
111.17 €
/217.43 лв
-
43.60 €
/85.28 лв
-
49.14 €
/96.11 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
50.78 €
/99.31 лв
-
34.20 €
/66.89 лв
-
107.98 €
/211.19 лв
-
101.44 €
/198.39 лв
-
83.83 €
/163.95 лв
-
127.99 €
/250.33 лв
-
127.99 €
/250.33 лв
-
106.98 €
/209.23 лв
-
122.48 €
/239.55 лв
-
80.05 €
/156.56 лв
-
17.48 €
/34.19 лв
-
42.23 €
/82.60 лв
-
91.09 €
/178.16 лв
-
34.26 €
/67.01 лв
-
24.40 €
/47.73 лв
-
154.99 €
/303.13 лв
-
49.99 €
/97.77 лв
-
45.57 €
/89.13 лв
-
44.73 €
/87.48 лв
-
11.70 €
/22.89 лв
-
10.12 €
/19.80 лв
-
122.72 €
/240.02 лв
-
91.09 €
/178.16 лв
-
129.99 €
/254.24 лв
-
112.84 €
/220.69 лв
-
28.66 €
/56.05 лв
-
28.66 €
/56.05 лв
-
38.65 €
/75.59 лв
-
58.55 €
/114.52 лв
60.77 € -
40.64 €
/79.49 лв
-
127.63 €
/249.62 лв
-
22.72 €
/44.43 лв
-
30.94 €
/60.51 лв
-
143.99 €
/281.62 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
129.99 €
/254.24 лв
-
69.99 €
/136.89 лв
-
107.98 €
/211.19 лв
-
106.98 €
/209.23 лв
-
168.99 €
/330.52 лв
-
127.99 €
/250.33 лв
-
213.99 €
/418.53 лв
-
158.99 €
/310.96 лв
-
123.99 €
/242.50 лв
-
284.99 €
/557.39 лв
298.99 € -
119.99 €
/234.68 лв
123.99 € -
23.00 €
/44.99 лв
-
154.99 €
/303.13 лв
-
167.99 €
/328.56 лв
-
57.99 €
/113.42 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
-
323.99 €
/633.67 лв
338.99 € -
53.99 €
/105.60 лв
-
64.99 €
/127.11 лв
-
20.30 €
/39.71 лв
-
6.14 €
/12.00 лв
-
Захранване Corsair RM1200e (2025) (CP-9020258-EU), 1200W, Active PFC, 80 Plus Gold, 120mm вентилатор
179.99 €
/352.03 лв
193.99 € -
59.99 €
/117.33 лв
-
109.99 €
/215.12 лв
114.99 € -
49.99 €
/97.77 лв
-
109.99 €
/215.12 лв
-
64.99 €
/127.11 лв
-
158.99 €
/310.96 лв
-
30.00 €
/58.67 лв
-
124.99 €
/244.46 лв
-
21.22 €
/41.51 лв
-
18.67 €
/36.51 лв
-
60.41 €
/118.14 лв
-
15.33 €
/29.99 лв
-
21.10 €
/41.27 лв
-
16.99 €
/33.23 лв
-
21.92 €
/42.87 лв
-
145.26 €
/284.10 лв
161.28 € -
90.41 €
/176.82 лв
93.18 € -
104.19 €
/203.77 лв
107.40 € -
19.99 €
/39.10 лв
22.89 € -
34.82 €
/68.10 лв
35.71 € -
179.99 €
/352.03 лв
199.99 € -
36.66 €
/71.69 лв
45.13 € -
109.99 €
/215.12 лв
114.99 € -
149.99 €
/293.36 лв
158.99 € -
58.55 €
/114.52 лв
60.77 € -
Захранване Corsair RM1200e (2025) (CP-9020258-EU), 1200W, Active PFC, 80 Plus Gold, 120mm вентилатор
179.99 €
/352.03 лв
193.99 € -
119.99 €
/234.68 лв
123.99 € -
78.42 €
/153.38 лв
96.60 € -
94.99 €
/185.78 лв
108.99 € -
284.99 €
/557.39 лв
298.99 € -
44.77 €
/87.57 лв
48.75 € -
323.99 €
/633.67 лв
338.99 € -
67.89 €
/132.78 лв
68.99 €
Захранване Lian Li SP1000P White, 1000W, Active PFC, 80 Plus Platinum, 92mm вентилатор188.06 €
/367.80 лв
Захранване Lian Li SP1000P Black, 1000W, Active PFC, 80 Plus Platinum, 92mm вентилатор188.06 €
/367.80 лв
Захранване Thermaltake Toughpower GF A3, 1200W, Active PFC, 80 Plus Gold, 120mm вентилатор189.19 €
/370.02 лв



























































































