AeroCool CS-109
MINI TOWER CASE
Designed with ventilation in mind, this high-performance mini tower case delivers superior air flow and ventilation for improved cooling performance. Convenient handle on top of the case allows for easy positioning and transport while adding a stylish and unique look. Supports liquid cooling in the front and rear of the case for maximum cooling efficiency.
- Mesh front panel design allows for improved air flow and ventilation
- Compact and versatile chassis design makes this case perfect for business, home, or gaming use
- Convenient handle allows for easy positioning and transport
- Comes equipped with steel or full tempered glass side panel
- Supports liquid cooling in the front and rear of the case
- Supports air cooling in the front and rear of the case
- Supports CPU cooler up to 156mm for CS-109-G-BK-V1 and up to 158mm for CS-109-S-BK-V1
- Supports high-end graphics cards up to 260mm (without front fan)

MESH FRONT PANEL DESIGN
Designed with ventilation in mind, this high-performance mini tower case comes with a mesh front panel to deliver superior airflow and ventilation.

COMPACT CHASSIS DESIGN
Featuring a compact and versatile chassis design, this mini tower case is perfect for business, home, or gaming use.

EASY TO HANDLE
Built with a convenient handle at the top of the case, allowing for easy positioning and transport while adding a stylish and unique look.

Specifications:
| Model | CS-109 |
| Case Type | Mini Tower |
| Color | Black |
| Body Material | SPCC |
| Front Panel Material | ABS |
| Steel Thickness | 0.5mm |
| Motherboards | Micro ATX/mini-ITX |
| Case Dimensions (Internal) | 190 x 350 x 265 mm (W x H x D) |
| Case Dimensions (Overall) | 195 x 385.4 x 314.8mm (W x H x D) |
| 3.5” Drive Bays | 2 Max. (2 x 3.5”) |
| 2.5” Drive Bays | 4 Max. (4 x 2.5”) |
| Expansion Slots | 4 |
| GPU Clearance | Supports GPU up to 260mm (without front fan) |
| CPU Cooler Clearance | Supports CPU cooler up to 156mm |
| Air Cooling | Front: 120mm x 2 (Max.) Rear: 120mm x 1 (Max.) |
| Liquid Cooling | Front: 120mm Radiator (Optional) Rear: 120mm Radiator (Optional) |
| I/O Ports | USB3.0 x 1 | USB2.0 x 2 | HD Audio & Mic. |
| Internal Cable Management Depth | 16.7mm |
| Power Supply | ATX PSU (Optional) |
JAR Computers може да предложи ремонт/смяна/монтаж в наш сервиз или при партньор.
Виж още Компютърни кутии AeroCool
Виж всички Компютърни кутии в категорията
| Захранване: | Не |
|---|---|
| Прозорец: | Да |
| Цвят: | Черен |
| E-ATX: | Не |
| ATX: | Не |
| Micro-ATX: | Да |
| Mini-ITX: | Да |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
5.90 €
/11.55 лв
-
5.88 €
/11.50 лв
-
68.99 €
/134.93 лв
-
45.07 €
/88.15 лв
-
19.73 €
/38.59 лв
-
45.96 €
/89.90 лв
-
6.96 €
/13.61 лв
-
83.99 €
/164.27 лв
88.99 € -
112.99 €
/220.99 лв
116.99 € -
113.81 €
/222.59 лв
-
113.81 €
/222.59 лв
-
113.81 €
/222.59 лв
-
113.81 €
/222.59 лв
-
113.81 €
/222.59 лв
-
113.81 €
/222.59 лв
-
10.58 €
/20.69 лв
11.20 € -
15.84 €
/30.99 лв
-
61.99 €
/121.24 лв
-
23.27 €
/45.51 лв
-
29.31 €
/57.32 лв
-
19.77 €
/38.66 лв
-
26.32 €
/51.48 лв
-
26.32 €
/51.48 лв
-
26.32 €
/51.48 лв
-
26.32 €
/51.48 лв
-
29.60 €
/57.89 лв
-
53.82 €
/105.26 лв
-
175.92 €
/344.06 лв
-
17.61 €
/34.45 лв
-
5.88 €
/11.50 лв
-
118.99 €
/232.72 лв
-
60.52 €
/118.37 лв
-
9.63 €
/18.83 лв
10.26 € -
5.90 €
/11.55 лв
-
88.93 €
/173.93 лв
-
45.07 €
/88.15 лв
-
13.23 €
/25.87 лв
-
120.13 €
/234.95 лв
-
73.43 €
/143.62 лв
-
16.48 €
/32.24 лв
-
94.98 €
/185.76 лв
-
112.99 €
/220.99 лв
116.99 € -
19.99 €
/39.10 лв
-
Кутия Kolink KLA-003, ATX/Micro ATX/Mini-ITX, 1x USB 3.0, 2x USB 2.0,80mm fan, черна, без захранване
24.99 €
/48.88 лв
-
68.99 €
/134.93 лв
-
68.99 €
/134.93 лв
-
84.99 €
/166.23 лв
-
118.99 €
/232.72 лв
-
59.99 €
/117.33 лв
-
52.99 €
/103.64 лв
-
83.99 €
/164.27 лв
88.99 € -
44.99 €
/87.99 лв
-
105.99 €
/207.30 лв
-
84.98 €
/166.21 лв
-
59.99 €
/117.33 лв
-
114.99 €
/224.90 лв
-
88.99 €
/174.05 лв
-
59.99 €
/117.33 лв
-
120.13 €
/234.95 лв
-
164.99 €
/322.69 лв
-
96.99 €
/189.70 лв
-
79.99 €
/156.45 лв
-
61.99 €
/121.24 лв
-
339.99 €
/664.96 лв
-
90.49 €
/176.99 лв
-
124.98 €
/244.44 лв
-
89.99 €
/176.01 лв
-
92.03 €
/179.99 лв
-
36.99 €
/72.35 лв
-
17.66 €
/34.53 лв
-
149.99 €
/293.36 лв
-
48.44 €
/94.73 лв
-
48.44 €
/94.73 лв
-
42.18 €
/82.50 лв
-
38.49 €
/75.27 лв
-
59.49 €
/116.34 лв
-
44.39 €
/86.83 лв
-
36.98 €
/72.32 лв
-
25.99 €
/50.83 лв
-
115.22 €
/225.35 лв
-
108.99 €
/213.17 лв
114.73 € -
40.98 €
/80.15 лв
49.53 € -
9.63 €
/18.83 лв
10.26 € -
79.99 €
/156.45 лв
82.29 € -
107.99 €
/211.22 лв
139.00 € -
56.59 €
/110.68 лв
59.52 € -
42.49 €
/83.10 лв
43.33 € -
10.26 €
/20.08 лв
11.20 € -
175.67 €
/343.58 лв
181.93 € -
46.82 €
/91.58 лв
49.58 € -
46.58 €
/91.11 лв
49.56 € -
44.99 €
/87.99 лв
55.99 € -
26.47 €
/51.78 лв
28.00 € -
83.99 €
/164.27 лв
88.99 € -
34.72 €
/67.91 лв
36.19 € -
10.58 €
/20.69 лв
11.20 € -
112.99 €
/220.99 лв
116.99 €
Кутия Omega SX-C3145, ATX /Micro-ATX/Micro-ITX, 1x USB 3.0, с прозорец, черна, без захранване15.84 €
/30.99 лв
Кутия Delux J602, microATX, 2x USB 3.0, черна, без захранване19.99 €
/39.10 лв
Кутия Makki 0636BB-U3, ATX/mATX, 1x USB 3.0, черна, без захранване21.79 €
/42.62 лв

























































































