- 15.6-inch IPS portable monitor with slim profile and light weight
- Responsive and intuitive input with 10-point touch functionality supports high-productivity multitasking
- Powerful built-in 7800 mAh battery provides up to four hours of use
- Hybrid-signal USB-C(DP Alt mode+ USB signal) and mini-HDMI ports provide versatile connectivity with smartphones, laptops, game consoles, tablets and more
- Integrated kickstand offers both landscape and portrait orientation to suit different scenarios
| Specification | |
|---|---|
| Display | |
| Panel Size | 15.6 inch |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Viewing Area (H x V) | 344.16 x 193.59 mm |
| Surface | Anti-Glare |
| Backlight Type | LED |
| Panel Type | IPS |
| Viewing Angle (H/V) | 170°/170° (CR≧10) |
| Pixel Pitch | 0.179 mm |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Brightness (Typical) | 250 cd/㎡ |
| Contrast Ratio (Typical) | 700:1 |
| Display Colors | 260K |
| Response Time | 5ms (GTG) |
| Refresh Rate (Max) | 60 Hz |
| Touch | Yes, Projective Capacitive 10-point Touch |
| Flicker-free | Yes |
| Display Features | |
| SPLENDID Technology | Yes |
| Color Temp. Selection | Yes (4 modes) |
| QuickFit | Yes (Photo/Alignment Grid) |
| HDCP | Yes |
| DisplayWidget | Yes (DisplayWidget Center) |
| Low Blue Light | Yes |
| Audio | |
| Speakers | Yes (1W x 2) |
| I/O Ports | |
| USB-C | x2 (DP Alt Mode & USB 3.2 x1 + DC In x1) |
| Mini HDMI | x1 |
| Earphone Jack | Yes |
| USB-C Power Delivery | 10W |
| USB 3.2 (Signal) | x1 |
| Signal Frequency | |
| HDMI | 2483 KHz (H) / 5061 Hz (V) |
| USB-C | 8383 KHz (H) / 5061 Hz (V) |
| Battery | |
| Capacity | 7800mAh |
| Power | |
| Consumption | 10W |
| Power Saving Mode | < 0.5W |
| Power Off Mode | < 0.3W |
| Voltage | 100–240V, 50/60Hz |
| Mechanical Design | |
| Tilt | Yes (+15° ~ +35°) |
| Height Adjustment | No |
| Tripod Socket | Yes (1/4") |
| Dimensions | |
| Physical (W x H x D) | 35.99 x 22.68 x 1.19 cm (14.17" x 8.93" x 0.47") |
| Without Stand | Same as above |
| Box Dimensions | 48.8 x 29.8 x 8.8 cm (19.21" x 11.73" x 3.46") |
| Weight | |
| Net (without stand) | 1.15 kg (2.54 lbs) |
| Gross | 2.29 kg (5.05 lbs) |
Виж още Монитори Asus
Виж всички Монитори в категорията
| DisplayPort: | Не |
|---|---|
| HDMI: | Да |
| DVI: | Не |
| Mini DisplayPort: | Не |
| Thunderbolt: | Не |
| USB Type-C: | Да |
| USB Type-А: | Не |
| VGA (D-Sub): | Не |
| Гама: | Home & Office |
|---|---|
| Екран размер: | 15.6" (39.62 cm) |
| Разделителна способност (max): | 1920 x 1080 |
| Аспект изображение: | 16:9 |
| Тип матрица: | IPS |
| Честота на опресняване: | 60 Hz |
| Време за реакция: | 5 ms |
| Яркост: | 250 cd/m² |
| TV Тунер: | Не |
| Тъчскрийн: | Да |
| Вградени колони: | Да |
| 3D: | Не |
| Извит: | Не |
| Преносим: | Да |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта



-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
171.78 €
/335.97 лв
-
171.78 €
/335.97 лв
-
310.52 €
/607.32 лв
-
95.47 €
/186.73 лв
-
679.00 €
/1328.01 лв
-
2564.03 €
/5014.81 лв
-
174.99 €
/342.25 лв
-
110.93 €
/216.97 лв
-
174.99 €
/342.25 лв
-
98.64 €
/192.92 лв
-
115.71 €
/226.31 лв
-
172.94 €
/338.25 лв
-
374.65 €
/732.75 лв
-
86.72 €
/169.61 лв
-
149.44 €
/292.28 лв
-
173.38 €
/339.09 лв
-
487.96 €
/954.36 лв
-
133.32 €
/260.76 лв
-
645.75 €
/1262.98 лв
-
187.86 €
/367.43 лв
-
247.31 €
/483.70 лв
-
381.88 €
/746.90 лв
-
221.44 €
/433.10 лв
-
348.06 €
/680.74 лв
-
327.09 €
/639.73 лв
-
824.83 €
/1613.22 лв
-
314.74 €
/615.57 лв
-
247.31 €
/483.70 лв
-
116.29 €
/227.43 лв
-
299.99 €
/586.73 лв
-
210.87 €
/412.43 лв
-
79.12 €
/154.75 лв
-
93.81 €
/183.48 лв
-
154.99 €
/303.13 лв
-
250.84 €
/490.59 лв
-
218.99 €
/428.31 лв
-
154.99 €
/303.13 лв
-
95.47 €
/186.73 лв
-
92.18 €
/180.28 лв
-
236.87 €
/463.28 лв
-
154.99 €
/303.13 лв
-
218.99 €
/428.31 лв
-
174.99 €
/342.25 лв
-
218.99 €
/428.31 лв
224.99 € -
119.99 €
/234.68 лв
-
428.99 €
/839.03 лв
-
129.00 €
/252.30 лв
-
49.99 €
/97.77 лв
-
133.34 €
/260.79 лв
-
314.98 €
/616.05 лв
-
255.64 €
/499.99 лв
-
159.99 €
/312.91 лв
-
78.99 €
/154.49 лв
-
101.74 €
/198.99 лв
-
92.03 €
/179.99 лв
-
1198.99 €
/2345.02 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
-
228.99 €
/447.87 лв
-
188.99 €
/369.63 лв
-
98.98 €
/193.59 лв
-
578.99 €
/1132.41 лв
-
147.99 €
/289.44 лв
-
Монитор AOC U27G4R, 27" (68.58cm) IPS панел, 160Hz, 4K/UHD, 0.5ms, 400 cd/m2, DisplayPort, HDMI, USB
349.99 €
/684.52 лв
-
306.26 €
/598.99 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
101.74 € -
744.99 €
/1457.07 лв
-
281.21 €
/549.99 лв
-
2198.55 €
/4299.99 лв
-
460.16 €
/899.99 лв
-
138.04 €
/269.99 лв
-
270.98 €
/529.99 лв
-
110.94 €
/216.98 лв
-
174.99 €
/342.25 лв
-
144.99 €
/283.58 лв
-
1299.99 €
/2542.56 лв
-
114.99 €
/224.90 лв
-
317.00 €
/619.99 лв
-
219.99 €
/430.26 лв
-
1199.99 €
/2346.98 лв
-
158.99 €
/310.96 лв
-
237.80 €
/465.11 лв
247.75 € -
413.82 €
/809.36 лв
445.47 € -
100.44 €
/196.45 лв
103.19 € -
157.72 €
/308.47 лв
196.30 € -
346.42 €
/677.53 лв
423.82 € -
226.91 €
/443.80 лв
278.23 € -
980.66 €
/1918.00 лв
1034.77 € -
337.30 €
/659.71 лв
357.03 € -
214.39 €
/419.32 лв
225.57 € -
165.35 €
/323.39 лв
177.05 € -
91.04 €
/178.06 лв
92.85 € -
310.78 €
/607.84 лв
321.53 € -
174.90 €
/342.07 лв
188.06 € -
98.99 €
/193.61 лв
101.74 € -
428.33 €
/837.73 лв
439.06 € -
218.99 €
/428.31 лв
224.99 €
Монитор Gigabyte M27UP, 27" (68.58cm) IPS панел, 160Hz, 4K/UHD, 1ms GTG, 350cd/m2, DisplayPort, HDMI, USB347.28 €
/679.22 лв
Монитор LG 27UP850K-W, 27" (68.58 cm) IPS панел, 4K/UHD, 5ms, 1200:1, 400 cd/m2, DisplayPort, HDMI, USB, USB-C348.06 €
/680.74 лв
Монитор LG 34WR55QK-B, 34" (86.36cm) VA панел, 100Hz, WQHD, 5ms, 300 cd/m2, DisplayPort, HDMI, USB-C343.39 €
/671.61 лв





































































































