ASUS BE279QFK Video Conferencing Monitor - 27 inch, Full HD, IPS, 100Hz, Frameless, Full HD Webcam, Mic Array, Stereo Speakers, Height Adjustable, Ergonomic Design, HDMI, Eye Care, Low Blue Light, Flicker Free, Wall Mountable, Sustainability
- Integrated Full HD webcam, mic array and stereo speakers for video conferencing and online learning
- 27-inch Full HD(1920x1080) frameless IPS panel with wide viewing angles and 99% sRGB.
- Smooth Motion 100Hz refresh rate deliver a seamless, tear-free visual experience.
- Extensive connectivity with DisplayPort, HDMI, D-sub, Audio in and Earphone jack for the most flexibility.
- Ergonomic design with +35° ~ -5° tilt, ±180° swivel, ±90° pivot and 150mm height adjustments for a comfortable viewing experience.
- ASUS Eye Care monitors feature TÜV Rheinland-certified Flicker-free and Low Blue Light technologies to ensure a comfortable viewing experience.

ASUS Webcam Monitor
The Complete Videoconferencing Solution
ASUS BE279QFK is a 27-inch Full HD monitor that features an integrated Full HD (2MP) webcam, microphone array and stereo speakers for video conferencing and live-streaming. With Full HD resolution, 100Hz refresh rate and wide-viewing IPS panel, it delivers incredibly stunning imagery and smooth video playback. Its ergonomic design with tilt, swivel, pivot and height adjustments provides a comfortable viewing experience, and compatibility with a standard 100 x 100mm VESA mount allows flexible wall mounting or installation on a display arm.

Easy Video Streaming with Integrated FHD Webcam
The 2 MP FHD webcam is ready-made for videoconferencing and livestreaming. It offers 315° of rotation in both directions and 10° tilt adjustment ― so you stay in frame, whatever your workstation setup. It also includes a sliding lens cover for privacy.

Compatible with Major Videoconferencing Software
With a built-in 2MP Full HD webcam and mic-array, BE279QFK is ready-made for web video-conferencing and live-streaming, as well as built-in stereo speakers providing loud and clear audio through the monitor. It is also compatible with popular videoconferencing applications such as Microsoft® Teams, Cisco Webex™ and Google Meet™
.png)
| Category | Specification |
|---|---|
| Display | |
| Panel Size | 27 inch |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Viewing Area (H x V) | 597.89 x 336.31 mm |
| Surface | Anti-Glare |
| Backlight Type | LED |
| Panel Type | IPS |
| Viewing Angle (H/V) | 178° / 178° (CR≧10) |
| Pixel Pitch | 0.311 mm |
| Resolution | 1920x1080 |
| Color Space (sRGB) | 99% |
| Brightness | 250 cd/㎡ (Typ.) |
| Contrast Ratio | 1300:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M |
| Response Time | 5ms (GTG) |
| Refresh Rate (Max) | 100Hz |
| Flicker-free | Yes |
| Features | |
| Trace Free Technology | Yes |
| SPLENDID Technology | Yes |
| Color Temp. Selection | Yes (4 modes) |
| QuickFit | Yes (Letter/Photo/Alignment Grid) |
| HDCP | Yes, 1.4 |
| DisplayWidget | Yes, DisplayWidget Center |
| Low Blue Light | Yes |
| Eye Care+ Technology | Yes |
| Web Camera | Yes (2.0M Pixels, Rotatable) |
| Audio | |
| Speaker | Yes (2W x 2) |
| Microphone | Yes (x2 for MIC-Array) |
| I/O Ports | |
| DisplayPort | 1 x DisplayPort 1.2 |
| HDMI | 1 x HDMI v1.4 |
| VGA | 1 x VGA |
| Earphone Jack | Yes |
| PC Audio Input | Yes |
| Signal Frequency | |
| Digital Signal | 30110 KHz (H) / 50100 Hz (V) |
| Analog Signal | 3083 KHz (H) / 5076 Hz (V) |
| Power Consumption | |
| Power (Operating) | < 12W |
| Power Saving Mode | < 0.5W |
| Power Off Mode | 0W (hard switch) |
| Voltage | 100-240V, 50/60Hz |
| Mechanical Design | |
| Tilt | +35° ~ -5° |
| Swivel | +180° ~ -180° |
| Pivot | +90° ~ -90° |
| Height Adjustment | 0~150 mm |
| VESA Mount | 100x100 mm |
| Kensington Lock | Yes |
| Dimensions | |
| Physical (W x H x D) | 61.07 x 55.33 x 22.4 cm (24.04" x 21.78" x 8.82") |
| Without Stand | 61.07 x 39.58 x 5.61 cm (24.04" x 15.58" x 2.21") |
| Box Dimensions | 71.3 x 16.2 x 47.9 cm (28.07" x 6.38" x 18.86") |
| Weight | |
| Net Weight | 6.46 kg (14.24 lbs) |
| Net Weight w/o Stand | 4.46 kg (9.83 lbs) |
| Gross Weight | 9.3 kg (20.50 lbs) |
Виж още Монитори Asus
Виж всички Монитори в категорията
| DisplayPort: | Да |
|---|---|
| HDMI: | Да |
| DVI: | Не |
| Mini DisplayPort: | Не |
| Thunderbolt: | Не |
| USB Type-C: | Не |
| USB Type-А: | Не |
| VGA (D-Sub): | Да |
| Гама: | Професионален |
|---|---|
| Екран размер: | 27" (68.58 cm) |
| Разделителна способност (max): | 1920 x 1080 |
| Аспект изображение: | 16:9 |
| Тип матрица: | IPS |
| Честота на опресняване: | 100 Hz |
| Време за реакция: | 5 ms |
| Яркост: | 250 cd/m² |
| TV Тунер: | Не |
| Тъчскрийн: | Не |
| Вградени колони: | Да |
| 3D: | Не |
| Цвят: | Черен |
| Формат екран: | Wide |
| Извит: | Не |
| Преносим: | Не |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта



-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
299.99 €
/586.73 лв
-
210.87 €
/412.43 лв
-
79.12 €
/154.75 лв
-
93.81 €
/183.48 лв
-
154.99 €
/303.13 лв
-
257.68 €
/503.98 лв
-
218.99 €
/428.31 лв
-
154.99 €
/303.13 лв
-
98.25 €
/192.17 лв
-
91.84 €
/179.63 лв
-
236.87 €
/463.28 лв
-
75.11 €
/146.90 лв
-
169.65 €
/331.80 лв
-
93.81 €
/183.48 лв
-
142.63 €
/278.96 лв
-
79.56 €
/155.61 лв
-
1244.04 €
/2433.12 лв
-
246.00 €
/481.13 лв
-
98.25 €
/192.17 лв
-
93.96 €
/183.78 лв
-
133.34 €
/260.79 лв
-
93.96 €
/183.78 лв
-
133.34 €
/260.79 лв
-
112.39 €
/219.82 лв
-
93.72 €
/183.30 лв
-
884.41 €
/1729.76 лв
-
525.23 €
/1027.27 лв
-
119.00 €
/232.74 лв
-
326.70 €
/638.97 лв
-
98.25 €
/192.17 лв
-
702.76 €
/1374.48 лв
-
296.83 €
/580.55 лв
-
103.33 €
/202.10 лв
-
98.67 €
/192.99 лв
-
115.65 €
/226.20 лв
-
87.61 €
/171.35 лв
-
91.59 €
/179.13 лв
-
128.68 €
/251.67 лв
-
154.99 €
/303.13 лв
-
238.00 €
/465.50 лв
-
154.99 €
/303.13 лв
-
218.99 €
/428.31 лв
-
174.99 €
/342.25 лв
-
218.99 €
/428.31 лв
224.99 € -
119.99 €
/234.68 лв
-
428.99 €
/839.03 лв
-
129.00 €
/252.30 лв
-
49.99 €
/97.77 лв
-
133.34 €
/260.79 лв
-
255.64 €
/499.99 лв
-
314.98 €
/616.05 лв
-
159.99 €
/312.91 лв
-
101.74 €
/198.99 лв
-
92.03 €
/179.99 лв
-
78.99 €
/154.49 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
-
1198.99 €
/2345.02 лв
-
228.99 €
/447.87 лв
-
188.99 €
/369.63 лв
-
98.98 €
/193.59 лв
-
578.99 €
/1132.41 лв
-
147.99 €
/289.44 лв
-
Монитор AOC U27G4R, 27" (68.58cm) IPS панел, 160Hz, 4K/UHD, 0.5ms, 400 cd/m2, DisplayPort, HDMI, USB
349.99 €
/684.52 лв
-
306.26 €
/598.99 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
101.74 € -
744.99 €
/1457.07 лв
-
281.21 €
/549.99 лв
-
460.16 €
/899.99 лв
-
2198.55 €
/4299.99 лв
-
138.04 €
/269.99 лв
-
270.98 €
/529.99 лв
-
110.94 €
/216.98 лв
-
174.99 €
/342.25 лв
-
144.99 €
/283.58 лв
-
1299.99 €
/2542.56 лв
-
114.99 €
/224.90 лв
-
317.00 €
/619.99 лв
-
219.99 €
/430.26 лв
-
1199.99 €
/2346.98 лв
-
158.99 €
/310.96 лв
-
413.82 €
/809.36 лв
445.47 € -
100.44 €
/196.45 лв
103.19 € -
347.25 €
/679.16 лв
423.82 € -
226.91 €
/443.80 лв
278.23 € -
391.90 €
/766.48 лв
431.55 € -
980.66 €
/1918.00 лв
1034.77 € -
214.39 €
/419.32 лв
225.57 € -
736.28 €
/1440.04 лв
799.97 € -
687.17 €
/1344.00 лв
747.16 € -
165.35 €
/323.39 лв
177.05 € -
91.04 €
/178.06 лв
92.85 € -
310.78 €
/607.84 лв
321.53 € -
98.99 €
/193.61 лв
101.74 € -
174.90 €
/342.07 лв
188.06 € -
428.33 €
/837.73 лв
439.06 € -
218.99 €
/428.31 лв
224.99 €
Монитор Samsung ViewFinity S8 LS-32D800UA (2024)(Нарушена опаковка), 32" (81.28cm) VA панел, 4K/UHD, 5ms, Mega DCR, 350cd/m2, DisplayPort, HDMI, LAN, USB Hub299.99 €
/586.73 лв
Монитор Dell P2426HEV, 24" (60.96cm) IPS панел, 120Hz, Full HD, 5ms, 1500:1, 300cd/m2, DisplayPort, HDMI, USB-A, USB-C, LAN299.94 €
/586.63 лв
Тъч Монитор Philips 242B1TC/00, 23.8" (60.45 cm) IPS панел, 75Hz, Full HD, 4ms, 50M, 250 cd/m2, DisplayPort, HDMI, VGA302.78 €
/592.18 лв





























































































