EAP725-Wall
BE3600 Wall Plate Wi-Fi 7 Access Point
- BE3600 Wi-Fi 7 (2882 Mbps on 5 GHz + 688 Mbps on 2.4 GHz).
- 1× 2.5G PoE input port + 1× 2.5G pass-through port + 2× Gigabit RJ45 downlink ports.
- 160 MHz bandwidth enables many more simultaneous transmissions.
- Multi-RUs ensure the high performance of your network.
- Advanced Functions: Centralized management, Mesh, and Seamless Roaming.

Dedicated and Complete,
Private WiFi Networks for Every Room


| Category | Specification |
|---|---|
| HARDWARE FEATURES | |
| Interface | • Uplink: 1× 2.5G Ethernet Port• Downlink: 1× 2.5G Ethernet Port + 2× Gigabit Ethernet Ports(2.5G port supports PoE pass-through, requires 802.3at/bt input) |
| Physical Security Lock | No |
| Button | Reset, LED |
| Power Supply | 802.3at/bt PoE |
| Max. Power Consumption | • 802.3bt: 17W (PoE Out support 15.4W)• 802.3at: 17W (PoE Out support 7W) |
| Dimensions (W×D×H) | 143 × 86 × 40 mm (5.6 × 3.4 × 1.6 in) |
| Antenna | 4× Internal Antennas • 2.4 GHz: 2× 4 dBi• 5 GHz: 2× 5 dBi |
| Mounting | Wall Mounting (Kits included) |
| WIRELESS FEATURES | |
| Coverage | 50 ㎡ (600 ft²)** |
| Concurrent Clients | 250+§ |
| Wireless Standards | IEEE 802.11 a/b/g/n/ac/ax/be |
| Frequency | 2.4 GHz and 5 GHz |
| Signal Rate | • 5 GHz: Up to 2882 Mbps• 2.4 GHz: Up to 688 Mbps |
| Wireless Functions | • 16 SSIDs (Up to 8 per band)• Enable/Disable Radio• Auto Channel Assignment• Transmit Power Control• QoS (WMM)• Seamless Roaming△• Beamforming• Rate Limit• Load Balance• Airtime Fairness• Band Steering• Reboot Schedule• Wireless Schedule• RADIUS Accounting• MAC Authentication• Wireless Statistics• Static/Dynamic IP |
| Wireless Security | • Captive Portal Authentication△• Access Control• MAC Filtering• Client Isolation• VLAN• Rogue AP Detection• WPA/WPA2/WPA3 - Personal/Enterprise |
| Transmission Power | • <20 dBm (2.4GHz, EIRP)• <23 dBm (5GHz bands 1 & 2, EIRP)• <25 dBm (5GHz band 3, EIRP) |
| MANAGEMENT FEATURES | |
| Omada App | Yes |
| Centralized Management | • Omada Hardware Controller (OC300/OC200)• Omada Software Controller• Omada Cloud-Based Controller |
| Cloud Access | Yes (Requires OC300, OC200, Cloud-Based Controller, or Software Controller) |
| Email Alerts | Yes |
| LED ON/OFF Control | Yes |
| MAC Access Control | Yes |
| SNMP | v1, v2c, v3 |
| System Logging | Local/Remote Syslog |
| SSH | Yes |
| Web-based Management | Yes |
| L3 Management | Yes |
| Multi-site Management | Yes |
| Management VLAN | Yes |
| Zero-Touch Provisioning | Yes (Requires Omada Cloud-Based Controller) |
| OTHERS | |
| Certification | CE, RoHS |
| Package Content | • BE3600 Wall Plate Wi-Fi 7 Access Point• Installation Guide• Mounting Kits |
| System Requirements | Microsoft Windows XP/Vista/7/8/10/11, Linux |
Виж още Аксеспойнт/Репитер Безжични TP-Link
Виж всички Аксеспойнт/Репитер Безжични в категорията
| Тип: | Аксес пойнт |
|---|---|
| Монтаж: | За вътрешен монтаж |
| Безжична скорост: | 3600 Mbps |
| Wi-Fi Стандарт: | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Честота: | 2.4 & 5 GHz |
| Антени: | 4 Вътрешни |
| dBi на антена/и: | 5 |
| PoE: | In & Out |
| Интерфейс: | 4x 2500 |
| Други: | Няма |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта



-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
158.71 €
/310.42 лв
-
28.91 €
/56.55 лв
-
74.99 €
/146.67 лв
-
36.70 €
/71.78 лв
-
7.22 €
/14.13 лв
-
131.37 €
/256.94 лв
-
83.47 €
/163.24 лв
-
58.99 €
/115.37 лв
63.99 € -
15.03 €
/29.40 лв
-
17.85 €
/34.91 лв
-
9.30 €
/18.18 лв
-
7.41 €
/14.50 лв
-
58.99 €
/115.37 лв
63.99 € -
32.73 €
/64.02 лв
-
20.41 €
/39.92 лв
-
82.13 €
/160.62 лв
-
32.99 €
/64.52 лв
34.67 € -
53.36 €
/104.37 лв
-
9.30 €
/18.18 лв
-
166.63 €
/325.91 лв
-
73.56 €
/143.88 лв
-
199.41 €
/390.02 лв
-
171.07 €
/334.58 лв
-
59.29 €
/115.97 лв
-
233.79 €
/457.25 лв
-
81.49 €
/159.38 лв
-
120.21 €
/235.10 лв
-
54.92 €
/107.42 лв
-
73.56 €
/143.88 лв
-
100.15 €
/195.88 лв
-
233.79 €
/457.25 лв
-
18.05 €
/35.30 лв
-
40.59 €
/79.38 лв
-
58.99 €
/115.37 лв
63.99 € -
99.93 €
/195.45 лв
-
57.01 €
/111.50 лв
-
15.00 €
/29.35 лв
-
7.43 €
/14.53 лв
-
99.67 €
/194.93 лв
-
59.29 €
/115.97 лв
-
78.99 €
/154.49 лв
-
174.99 €
/342.25 лв
-
58.99 €
/115.37 лв
63.99 € -
39.99 €
/78.21 лв
-
12.99 €
/25.41 лв
-
99.93 €
/195.45 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
-
84.99 €
/166.23 лв
-
139.12 €
/272.09 лв
-
52.04 €
/101.78 лв
-
85.99 €
/168.18 лв
-
44.99 €
/87.99 лв
-
171.07 €
/334.58 лв
-
32.99 €
/64.52 лв
34.67 € -
83.99 €
/164.27 лв
-
234.99 €
/459.60 лв
-
35.35 €
/69.13 лв
-
36.92 €
/72.21 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
-
49.99 €
/97.77 лв
-
48.99 €
/95.82 лв
-
24.99 €
/48.88 лв
-
200.25 €
/391.65 лв
-
88.49 €
/173.07 лв
-
68.99 €
/134.93 лв
79.25 € -
48.99 €
/95.82 лв
52.95 € -
254.99 €
/498.72 лв
-
40.90 €
/79.99 лв
-
222.99 €
/436.13 лв
-
101.74 €
/198.99 лв
-
23.00 €
/44.99 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
-
99.99 €
/195.56 лв
-
27.99 €
/54.74 лв
-
122.07 €
/238.76 лв
-
192.96 €
/377.40 лв
-
82.22 €
/160.81 лв
-
254.59 €
/497.93 лв
-
8.18 €
/15.99 лв
-
30.67 €
/59.99 лв
-
194.32 €
/380.06 лв
198.57 € -
1962.67 €
/3838.65 лв
2109.06 € -
227.84 €
/445.62 лв
240.99 € -
547.96 €
/1071.72 лв
561.59 € -
83.76 €
/163.83 лв
336.85 € -
111.06 €
/217.21 лв
119.89 € -
49.31 €
/96.45 лв
61.88 € -
98.47 €
/192.59 лв
102.99 € -
40.16 €
/78.55 лв
48.29 € -
68.99 €
/134.93 лв
79.25 € -
12.70 €
/24.84 лв
13.74 € -
48.99 €
/95.82 лв
52.95 € -
40.72 €
/79.65 лв
46.06 € -
42.48 €
/83.08 лв
48.29 € -
32.99 €
/64.52 лв
34.67 € -
262.60 €
/513.60 лв
268.99 € -
58.99 €
/115.37 лв
63.99 €
Точка за достъп Ubiquiti UAP-nanoHD, 2.4GHz(300Mbps)/5GHz(1733Mbps), 1x 10/100/1000, 4x вътрешна 3 dBi антена168.03 €
/328.64 лв
Точка за достъп MikroTik LtAP RBLtAP-2HnD, 2.4GHz (300Mpbs), GPS, LTE, PoE, USB, 3x Mini SIM слота168.06 €
/328.70 лв
Точка за достъп TP-Link Omada EAP650-Outdoor, Wireless AX, 2.4GHz (574Mbps)/5GHz(2402Mbps), 1x 10/100/1000Mbps RJ45, 4 вътрешни антени166.63 €
/325.91 лв

























































































