TP-Link Omada EAP772-Outdoor
Tri-Band Omnidirectional BE11000 Indoor/Outdoor WiFi 7 Access Point
•Tri-Band Six-Stream Outdoor WiFi 7: Up to 11 Gbps.
•6 GHz Band Unlocked by AFC: AFC enables 6 GHz band outdoor uses.
•True Tri-Band Omnidirectional Coverage: 300m2 (3,200ft2) recommended coverage
•Professional Hardware Design: Industry-Leading IP68-Rated, 1× 2.5G PoE+ port, 2.4 GHz dual-polarized antennas.
•Easy and Quick Setup: Wall/pole mounting; Omada SDN for one-click setup
•Advanced Features: Centralized management, mesh, and seamless roaming.


Tri-Band Omnidirectional Coverage,
6 GHz Unlocked by AFC
Unlock the cleaner 6 GHz outdoors—powered by AFC , the EAP772-Outdoor eliminates congestion and delivers tri-band omnidirectional coverage (2.4 GHz, 5 GHz, and 6 GHz). 300m2 (3,200ft2) recommended coverage brings silky-smooth outdoor networking.

Industry-Leading IP68 Weatherproof Design
The fully sealed EAP772-Outdoor is completely dustproof and can be submerged in water over 1.5 meters deep for over 30 minutes,surpassing IP67. It withstands most harsh outdoor environments.

| HARDWARE FEATURES | |
|---|---|
| Interface | 1× 2.5G Ethernet (RJ-45) Port (Support 802.3at PoE) |
| Button | Reset |
| Power Supply | • 802.3at PoE |
| Max. Power Consumption | • EU: 21.5W (for PoE) • US: 23W (for PoE) |
| Dimensions ( W x D x H ) | 9.1× 8.2 × 2.8 in (230 × 207.5 × 69.7 mm) |
| Antenna | • 2.4 GHz: 2× 4 dBi • 5 GHz: 2× 6 dBi • 6 GHz: 2× 6 dBi |
| GNSS | L1 (1575.42 MHz) receiver, supporting GPS, Galileo, GLONASS, and BeiDou signals Receive sensitivity: -164dBm (tracking) GPS antennas: Integrated 3dBi omnidirectional antennas |
| Bluetooth | BLE 5.2 |
| Weatherproof Enclosure | IP68 |
| Mounting | Pole/Wall Mounting (Kits included) |
| WIRELESS FEATURES | |
|---|---|
| Coverage | 300m2 (3,200ft2) Recommended Omnidirectional Coverage |
| Concurrent Clients | 250+6 |
| Wireless Standards | IEEE 802.11be/ax/ac/n/g/b/a |
| Frequency | 2.4 GHz, 5 GHz, 6 GHz |
| Signal Rate | • 802.11be: 8.6 Mbps to 5765 Mbps (MCS0-MCS13, NSS = 1 to 2 HE20/40/80/160/240/320) • 802.11ax: 8.6 Mbps to 2402 Mbps (MCS0-MCS11, NSS = 1 to 2 HE20/40/80/160) • 802.11ac: 6.5 Mbps to 2166.7 Mbps (MCS0-MCS9, NSS = 1 to 2 VHT20/40/80/160) • 802.11n: 6.5 Mbps to 300 Mbps (MCS0-MCS15, HT20/40) • 802.11g: 6, 9, 12, 18, 24, 36, 48, 54 Mbps • 802.11b: 1, 2, 5.5, 11 Mbps • 802.11a: 6, 9, 12, 18, 24, 36, 48, 54 Mbps |
| Wireless Functions | • 4k-QAM • Multiple SSlDs • OFDMA • Multiple SSIDs (Up to 16 SSIDs, 8 for each band) • Enable/Disable Wireless Radio • Automatic Channel Assignment • Transmit Power Control (Adjust Transmit Power on dBm) • QoS (WMM) • MU-MIMO • MLO • 320MHz • Omada Mesh3 • Seamless Roaming(802.11k/v/r)3 • Band Steering • Load Balance • Airtime Fairness • Beamforming • Rate Limit • Reboot Schedule • Wireless Schedule • Wireless Statistics based on SSID/AP/Client • Static IP/Dynamic lP |
| Wireless Security | • Captive Portal Authentication3 • Access Control • Wireless Mac Address Filtering • Wireless Isolation Between Clients • SSID to VLAN Mapping • Rogue AP Detection • 802.1X Support • WEP, WPA-Personal/Enterprise, WPA2-Personal/Enterprise, WPA3-Personal/Enterprise |
| Transmission Power | • CE: <20 dBm (2.4 GHz, EIRP), <28 dBm(5 GHz, band 3, EIRP) • FCC: <25 dBm (2.4 GHz), <25 dBm(5 GHz), <25 dBm(6 GHz) |
| Management Features | |
|---|---|
| Omada App | Yes |
| Centralized Management | Yes, through • Omada Cloud-Based Controller • Omada Hardware Controller (OC300) • Omada Hardware Controller (OC200) • Omada Software Controller |
| Cloud Access | Yes, through • Omada Cloud-Based Controller • Omada Hardware Controller (OC300) • Omada Hardware Controller (OC200) • Omada Software Controller |
| Email Alerts | Yes |
| Management MAC Access Control | Yes |
| SNMP | v1, v2c |
| System Logging Local/Remote Syslog | Yes |
| SSH | Yes |
| Web-based Management | Yes |
| L3 Management | Yes |
| Multi-site Management | Yes |
| Management VLAN | Yes |
| Zero-Touch Provisioning | Yes. Requiring the use of Omada Cloud-Based Controller |
Виж още Аксеспойнт/Репитер Безжични TP-Link
Виж всички Аксеспойнт/Репитер Безжични в категорията
| Тип на суичовете: | Аксес пойнт |
|---|---|
| Монтаж: | За външен монтаж |
| Безжична скорост: | 9300 Mbps |
| Wi-Fi Стандарт: | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Честота: | 2.4 & 5 & 6 GHz |
| Антени: | 2 Вътрешни |
| dBi на антена/и: | 6 |
| PoE: | In |
| Интерфейс: | 1x 2500 |
| Други: | Няма |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта



-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
204.54 €
/400.05 лв
-
81.49 €
/159.38 лв
-
19.94 €
/39.00 лв
-
14.72 €
/28.79 лв
-
19.94 €
/39.00 лв
-
31.16 €
/60.95 лв
-
48.55 €
/94.96 лв
-
152.84 €
/298.94 лв
-
19.94 €
/39.00 лв
-
22.37 €
/43.75 лв
-
22.37 €
/43.75 лв
-
71.30 €
/139.45 лв
-
95.28 €
/186.34 лв
-
53.34 €
/104.33 лв
-
36.68 €
/71.74 лв
-
53.32 €
/104.29 лв
-
22.21 €
/43.43 лв
-
197.32 €
/385.92 лв
-
319.85 €
/625.56 лв
-
19.94 €
/39.00 лв
-
67.07 €
/131.18 лв
-
52.25 €
/102.18 лв
-
53.36 €
/104.37 лв
-
19.94 €
/39.00 лв
-
40.20 €
/78.62 лв
-
16.10 €
/31.49 лв
-
73.56 €
/143.88 лв
-
275.70 €
/539.22 лв
-
39.27 €
/76.81 лв
-
22.46 €
/43.93 лв
-
178.99 €
/350.07 лв
-
26.72 €
/52.26 лв
-
13.81 €
/27.00 лв
-
27.99 €
/54.74 лв
-
43.30 €
/84.69 лв
-
133.72 €
/261.54 лв
-
16.10 €
/31.49 лв
-
69.77 €
/136.46 лв
-
109.12 €
/213.42 лв
-
155.12 €
/303.40 лв
-
22.37 €
/43.75 лв
-
22.21 €
/43.43 лв
-
45.84 €
/89.65 лв
-
58.99 €
/115.37 лв
63.99 € -
78.99 €
/154.49 лв
-
174.99 €
/342.25 лв
-
53.34 €
/104.33 лв
-
21.76 €
/42.56 лв
-
37.52 €
/73.37 лв
-
86.36 €
/168.90 лв
-
54.28 €
/106.16 лв
-
29.00 €
/56.71 лв
-
33.89 €
/66.29 лв
-
31.87 €
/62.33 лв
-
39.99 €
/78.21 лв
-
12.99 €
/25.41 лв
-
67.07 €
/131.18 лв
-
78.87 €
/154.26 лв
-
32.99 €
/64.52 лв
34.67 € -
34.99 €
/68.43 лв
-
84.99 €
/166.23 лв
-
44.99 €
/87.99 лв
-
85.99 €
/168.18 лв
-
49.99 €
/97.77 лв
-
27.99 €
/54.74 лв
-
68.99 €
/134.93 лв
79.25 € -
234.99 €
/459.60 лв
-
108.72 €
/212.63 лв
-
48.99 €
/95.82 лв
-
74.99 €
/146.67 лв
-
24.99 €
/48.88 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
-
56.30 €
/110.12 лв
-
30.67 €
/59.99 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
-
85.99 €
/168.18 лв
101.74 € -
222.99 €
/436.13 лв
-
115.99 €
/226.86 лв
-
18.40 €
/35.99 лв
-
61.35 €
/119.99 лв
-
282.90 €
/553.30 лв
310.42 € -
194.32 €
/380.06 лв
198.57 € -
1962.67 €
/3838.65 лв
2109.06 € -
547.96 €
/1071.72 лв
561.59 € -
39.60 €
/77.44 лв
41.07 € -
83.62 €
/163.55 лв
336.85 € -
111.06 €
/217.21 лв
119.89 € -
14.08 €
/27.54 лв
14.59 € -
85.99 €
/168.18 лв
101.74 € -
98.31 €
/192.28 лв
102.99 € -
29.25 €
/57.20 лв
29.86 € -
4.58 €
/8.97 лв
4.76 € -
86.42 €
/169.01 лв
99.35 € -
7.20 €
/14.08 лв
7.43 € -
68.99 €
/134.93 лв
79.25 € -
32.17 €
/62.92 лв
34.28 € -
32.99 €
/64.52 лв
34.67 € -
58.99 €
/115.37 лв
63.99 €
Точка за достъп TP-LINK EAP660 HD, 2.4GHz (1148 Mbps)/5.0 GHz (2402 Mbps), 1 x 2.5 Gbps Ethernet (PoE), 8x вътрешни антени272.89 €
/533.73 лв
Точка за достъп Tenda W9, 2.4GHz (300Mbps)/ 5GHz (867Mbps), 1x 10/100Mbps PoE Data Input LAN, 1x 10/100Mbps Data Output LAN276.00 €
/539.81 лв
Контролер Ubiquiti CloudKey+ UCK-G2-SSD, 1x 10/100/1000Mbps RJ45, 1x 1TB 2.5" SATA SSD, 1x USB Type C266.72 €
/521.65 лв




























































































