EAP610GP-Desktop
Omada AX1800 Wi-Fi 6 Desktop GPON Access Point
- Seamless 1.8 Gbps WiFi 6 Speeds: 1201 Mbps on 5 GHz & 574 Mbps on 2.4 GHz†
- 1× GPON Port for High-Speed and Ultra-Range Access
- Ultra-Broadband WiFi 6: MU-MIMO, Seamless Roaming§
- One Fiber for Multiple Services: Wired, Wireless, Voice, VoIP, Data, and HD Video Services
- VoIP Calls: Support multiple VolP accounts and various call features, exceeding traditional landlines
- Easy Use: One-Click Pairing and Automatic Adoption
- Smart O&M: PPSK△ and Multiple Portals§
- High Flexibility: Support both desktop and wall mounting setups
- Centralized Management: Integrates with the Unified Optical Solution

| HARDWARE FEATURES | |
|---|---|
| Interface | • 1x GPON Port • 1x FXS Port • 4x Gigabit RJ45 Ports (One Supporting 802.3af PoE Out) |
| GPON Interface | • Port Type: SC-APC • Standards and Protocols: ITU-984.x, G.988, Class B+ • Data Rate: 2.488 Gbps (Downstream); 1.244 Gbps (Upstream) • Fiber Type: 9/125 um Single mode • Max. Cable Length: 20 km |
| Button | • Reset • LED |
| Power Supply | 53.5V/0.81A DC |
| Power Consumption | 17.3W (PoE Out Off) |
| Weight | 492g |
| Dimensions ( W x D x H ) | 6.9 × 5.5 × 1.3 in (175 × 140 × 33 mm) |
| Antenna Type | Internal Omni • 2.4 GHz: 2× 5 dBi • 5 GHz: 2× 4.5 dBi |
| Mounting | Desktop / Wall mouting (Kits included) |
| WIRELESS FEATURES | |
|---|---|
| Coverage | 140㎡(1500ft²)** |
| Concurrent Clients | 120+* |
| Wireless Standards | IEEE 802.11 a/b/g/n/ac/ax |
| Frequency | 2.4 GHz and 5 GHz |
| Signal Rate | • 5 GHz: 1201 Mbps† • 2.4 GHz: 574 Mbps |
| Wireless Functions | • 2×2 (2.4G & 5G) MU-MIMO‡ • HE80 (80 MHz Bandwidth)‡ • OFDMA‡ • Seamless Roaming § • Multiple SSIDs (16 SSIDs, 8 on each band) • Enable/Disable SSID Broadcast • Enable/Disable Wireless Radio • Guest Network • Automatic Channel Assignment • Beamforming • Rate Limit • Band Steering • Load Balance • Airtime Fairness • Transmit Power Control (Adjust Transmit Power on dBm) • QoS (WMM) • RADIUS Accounting • MAC Authentication • Reboot Schedule • Wireless Schedule and Statistics • Static IP/Dynamic IP |
| Wireless Security | • Captive Portal Authentication§ • Access Control • Wireless Mac Address Filtering • Wireless Isolation Between Clients • VLAN • Rogue AP Detection • 802.1X Support • WPA-Personal/Enterprise, WPA2-Personal/Enterprise, WPA3-Personal/Enterprise |
| Transmission Power | • CE: <20 dBm(2.4 GHz, EIRP) <23 dBm(5 GHz, band1 & band2, EIRP) <27 dBm(5 GHz, band3, EIRP) • FCC: <25 dBm (2.4 GHz) <25 dBm (5 GHz) |
| MANAGEMENT | |
|---|---|
| Omada App | Yes |
| Centralized Management | • Omada Hardware Controller (OC300, OC200) • Omada Software Controller • Omada Cloud-Based Controller |
| Cloud Access | Yes. Require the use of OC300, OC200, Omada Cloud-Based Controller, or Omada Software Controller. |
| Email Alerts | Yes |
| LED ON/OFF Control | Yes |
| Management MAC Access Control | Yes |
| SNMP | v1, v2c, v3 |
| System Logging Local/Remote Syslog | System Log |
| SSH | Yes |
| Web-based Management | Yes |
| Zero-Touch Provisioning | Yes. Require the use of Omada Cloud-Based Controller. |
| OTHERS | |
|---|---|
| Certification | CE, FCC, RoHS, IC |
| Package Contents | • EAP610GP-Desktop • Desktop/Wall Mounting Kit • Installation Guide |
| System Requirements | Microsoft Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows10, Windows11, Linux |
| Environment | • Operating Temperature: 0–40 ℃ (32–104 ℉) • Storage Temperature: -40–70 ℃ (-40–158 ℉) • Operating Humidity: 10–90% RH non-condensing • Storage Humidity: 5–90% RH non-condensing |
Виж още Аксеспойнт/Репитер Безжични TP-Link
Виж всички Аксеспойнт/Репитер Безжични в категорията
| Тип: | Аксес пойнт |
|---|---|
| Монтаж: | За вътрешен монтаж |
| Безжична скорост: | 1800 Mbps |
| Wi-Fi Стандарт: | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Честота: | 2.4 & 5 GHz |
| Антени: | 2 Вътрешни |
| dBi на антена/и: | 5 |
| PoE: | Out |
| Интерфейс: | 4x 1000 |
| Други: | Няма |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта



-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
23.80 €
/46.56 лв
-
85.50 €
/167.22 лв
-
77.91 €
/152.39 лв
-
7.22 €
/14.13 лв
-
40.16 €
/78.55 лв
48.29 € -
58.99 €
/115.37 лв
63.99 € -
412.44 €
/806.66 лв
-
20.51 €
/40.12 лв
-
104.00 €
/203.42 лв
-
58.99 €
/115.37 лв
63.99 € -
12.99 €
/25.41 лв
-
7.59 €
/14.85 лв
-
46.69 €
/91.31 лв
-
74.16 €
/145.05 лв
-
32.73 €
/64.01 лв
-
81.68 €
/159.75 лв
-
10.96 €
/21.44 лв
-
124.15 €
/242.81 лв
-
12.21 €
/23.89 лв
-
74.24 €
/145.20 лв
-
73.56 €
/143.88 лв
-
85.81 €
/167.82 лв
-
238.40 €
/466.28 лв
-
124.15 €
/242.81 лв
-
7.59 €
/14.85 лв
-
126.87 €
/248.13 лв
-
23.29 €
/45.54 лв
-
15.03 €
/29.40 лв
-
18.79 €
/36.76 лв
-
15.23 €
/29.78 лв
-
81.65 €
/159.70 лв
-
58.99 €
/115.37 лв
63.99 € -
85.81 €
/167.82 лв
-
10.96 €
/21.44 лв
-
84.84 €
/165.94 лв
-
55.86 €
/109.25 лв
-
286.80 €
/560.93 лв
-
88.51 €
/173.11 лв
-
7.51 €
/14.69 лв
-
68.99 €
/134.93 лв
79.25 €
-
35.14 €
/68.73 лв
-
58.99 €
/115.37 лв
63.99 € -
78.99 €
/154.49 лв
-
174.99 €
/342.25 лв
-
39.99 €
/78.21 лв
-
12.99 €
/25.41 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
-
139.12 €
/272.09 лв
-
32.99 €
/64.52 лв
34.67 € -
52.04 €
/101.78 лв
-
84.99 €
/166.23 лв
-
44.99 €
/87.99 лв
-
171.07 €
/334.58 лв
-
85.99 €
/168.18 лв
-
77.91 €
/152.39 лв
-
234.99 €
/459.60 лв
-
27.99 €
/54.74 лв
-
36.92 €
/72.21 лв
-
68.99 €
/134.93 лв
79.25 € -
35.35 €
/69.13 лв
-
49.99 €
/97.77 лв
-
200.25 €
/391.65 лв
-
74.99 €
/146.67 лв
-
24.99 €
/48.88 лв
-
48.99 €
/95.82 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
-
88.49 €
/173.07 лв
-
30.67 €
/59.99 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
-
85.99 €
/168.18 лв
101.74 € -
222.99 €
/436.13 лв
-
115.99 €
/226.86 лв
-
18.40 €
/35.99 лв
-
61.35 €
/119.99 лв
-
14.50 €
/28.36 лв
-
54.99 €
/107.55 лв
-
396.84 €
/776.14 лв
-
44.48 €
/86.99 лв
-
165.65 €
/323.99 лв
-
254.99 €
/498.72 лв
-
282.90 €
/553.30 лв
310.42 € -
194.32 €
/380.06 лв
198.57 € -
1962.67 €
/3838.65 лв
2109.06 € -
83.62 €
/163.55 лв
336.85 € -
547.96 €
/1071.72 лв
561.59 € -
39.60 €
/77.44 лв
41.07 € -
111.06 €
/217.21 лв
119.89 € -
14.08 €
/27.54 лв
14.59 € -
85.99 €
/168.18 лв
101.74 € -
98.31 €
/192.28 лв
102.99 € -
40.16 €
/78.55 лв
48.29 € -
29.25 €
/57.20 лв
29.86 € -
4.58 €
/8.97 лв
4.76 € -
86.42 €
/169.01 лв
99.35 € -
7.20 €
/14.08 лв
7.43 € -
68.99 €
/134.93 лв
79.25 € -
32.17 €
/62.92 лв
34.28 € -
32.99 €
/64.52 лв
34.67 € -
262.60 €
/513.60 лв
268.99 € -
58.99 €
/115.37 лв
63.99 €
Точка за достъп TP-Link Omada EAP625GP-Wall, 2.4GHz (574 Mbps)/5.0 GHz (1201 Mbps), 2x 10/100/1000 RJ-45 (1x PoE), 4x вътрешни антени137.41 €
/268.75 лв
Точка за достъп Aruba Instant On AP22, 1600Mbps, 2.4GHz (574Mbps)/ 5GHz (1200Mbps), Wi-Fi AX, 1x 10/100/1000136.14 €
/266.27 лв
Контролер Ubiquiti UCK-G2, 1x RJ-45 10/100/1000Mbps, 1x USB Type C139.12 €
/272.09 лв
































































































