DS105GP
Omada 5-Port Gigabit Unmanaged Desktop Switch with 4-Port PoE+
- 5× 10/100/1000 Mbps RJ45 ports
- With four PoE+ ports, transfers data and power on one single cable
- Works with IEEE 802.3af/at compliant PDs
- 802.1p/DSCP QoS enable smooth latency-sensitive traffic
- Supports PoE Power up to 30 W for each PoE port
- Supports PoE Power up to 65 W for all PoE ports*
- Up to 250m (820ft) data and power transmitting range under Extend Mode
- PoE Auto Recovery guarantees stable operation of PoE devices by automatically rebooting the dropped or unresponsive PD devices
- Plug and Play. No configuration or central management required.


Power over Ethernet, Flexible Network Deployment
Compliant with the IEEE 802.3af/at PoE standards, the switch supports a total PoE power budget of 65 W with 30 W max
per PoE+ port. When total power consumption exceeds 65 W, the intelligent power management will cut the lower
priority ports power to protect devices from damage.

| HARDWARE FEATURES | |
|---|---|
| Interface | • 5× 10/100/1000Mbps RJ45 Ports • AUTO Negotiation • AUTO MDI/MDIX |
| Network Media | • 10BASE-T: UTP category 3, 4, 5 cable (maximum 100m) • EIA/TIA-568 100Ω STP (maximum 100m) • 100BASE-TX: UTP category 5, 5e cable (maximum 100m) • EIA/TIA-568 100Ω STP (maximum 100m) • 1000BASE-T: UTP category 5, 5e, 6 or above cable (maximum 100m) • EIA/TIA-568 100Ω STP (maximum 100m) |
| Fan Quantity | Fanless |
| External Power Supply | External Power Adapter (Output: 53.5 VDC / 1.31 A) |
| Packet Forwarding Rate | 7.44 Mpps |
| PoE Ports (RJ45) | • Standard: 802.3 af/at compliant • PoE Ports: Ports 1–4 • Power Supply: 65 W |
| Mac Address Table | 2K |
| Jumbo Frame | 16 KB |
| Switching Capacity | 10 Gbps |
| Dimensions ( W x D x H ) | 3.9×3.9×1.0 in (99.8×98×25 mm) |
| Max Power Consumption | • 3.44 W (220/50 Hz. no PD connected) • 74.49 W (220/50 Hz. with 65 W PD connected) |
| Max Heat Dissipation | • 11.73 BTU/h (no PD connected) • 254.01 BTU/h (with 65 W PD connected) |
| SOFTWARE FEATURES | |
|---|---|
| Advanced Features | • Compatible With IEEE 802.3af/at Compliant PDs • Mac Address Auto-Learning And Auto-Aging • IEEE 802.3x Flow Control • 802.1p/DSCP QoS • IGMP Snooping • Extend Mode Button (Ports 1–2, Up to 250 m PoE power supply and data transmission) • PoE Auto Recovery (Ports 1-4) |
| Transfer Method | Store-And-Forward |
Виж още Суич TP-Link
Виж всички продукти Суич в категорията
| Брой портове: | 5 |
|---|---|
| Максимална скорост: | 1 Gbit/s |
| Стандарт: | 802.3x |
| Управляем: | Не |
- 5
1 ревю
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта



-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
44.14 €
/86.33 лв
120.00 € лв -
27.73 €
/54.24 лв
120.00 € лв -
169.78 €
/332.06 лв
120.00 € лв -
9.19 €
/17.98 лв
120.00 € лв -
6.90 €
/13.50 лв
120.00 € лв -
12.78 €
/24.99 лв
120.00 € лв -
89.76 €
/175.55 лв
120.00 € лв -
56.42 €
/110.34 лв
120.00 € лв -
199.46 €
/390.10 лв
120.00 € лв -
105.97 €
/207.26 лв
120.00 € лв -
17.28 €
/33.80 лв
120.00 € лв -
20.64 €
/40.38 лв
120.00 € лв -
99.00 €
/193.64 лв
120.00 € лв -
168.87 €
/330.28 лв
120.00 € лв -
24.99 €
/48.88 лв
120.00 € лв -
32.86 €
/64.26 лв
120.00 € лв -
6.90 €
/13.50 лв
120.00 € лв -
12.78 €
/24.99 лв
120.00 € лв -
35.43 €
/69.29 лв
120.00 € лв -
254.27 €
/497.31 лв
120.00 € лв -
208.55 €
/407.89 лв
120.00 € лв -
143.74 €
/281.12 лв
120.00 € лв -
188.08 €
/367.84 лв
120.00 € лв -
485.72 €
/949.98 лв
120.00 € лв -
36.29 €
/70.99 лв
120.00 € лв -
168.87 €
/330.28 лв
120.00 € лв -
256.91 €
/502.48 лв
120.00 € лв -
94.65 €
/185.13 лв
120.00 € лв -
20.64 €
/40.38 лв
120.00 € лв -
27.73 €
/54.24 лв
120.00 € лв -
62.05 €
/121.37 лв
120.00 € лв -
10.10 €
/19.76 лв
120.00 € лв -
12.24 €
/23.94 лв
120.00 € лв -
10.10 €
/19.76 лв
120.00 € лв -
17.01 €
/33.27 лв
120.00 € лв -
168.87 €
/330.28 лв
120.00 € лв -
94.65 €
/185.13 лв
120.00 € лв -
485.72 €
/949.98 лв
120.00 € лв -
256.91 €
/502.48 лв
120.00 € лв -
98.29 €
/192.23 лв
120.00 € лв
-
24.99 €
/48.88 лв
120.00 € лв -
13.99 €
/27.36 лв
120.00 € лв -
18.99 €
/37.14 лв
120.00 € лв -
4.00 €
/7.82 лв
120.00 € лв -
24.99 €
/48.88 лв
120.00 € лв -
64.63 €
/126.41 лв
120.00 € лв -
89.76 €
/175.55 лв
120.00 € лв -
168.87 €
/330.28 лв
120.00 € лв -
24.99 €
/48.88 лв
120.00 € лв -
40.90 €
/79.99 лв
120.00 € лв -
51.20 €
/100.14 лв
120.00 € лв -
148.40 €
/290.24 лв
120.00 € лв -
28.81 €
/56.34 лв
120.00 € лв -
122.70 €
/239.99 лв
120.00 € лв -
330.48 €
/646.36 лв
120.00 € лв -
66.08 €
/129.24 лв
120.00 € лв -
18.12 €
/35.44 лв
120.00 € лв -
23.40 €
/45.76 лв
120.00 € лв -
21.11 €
/41.29 лв
120.00 € лв -
32.91 €
/64.36 лв
120.00 € лв -
301.66 €
/589.99 лв
120.00 € лв -
32.22 €
/63.02 лв
120.00 € лв -
36.24 €
/70.88 лв
120.00 € лв -
56.52 €
/110.55 лв
120.00 € лв -
267.42 €
/523.03 лв
120.00 € лв -
290.80 €
/568.76 лв
120.00 € лв -
176.75 €
/345.70 лв
120.00 € лв -
593.66 €
/1161.09 лв
120.00 € лв -
231.81 €
/453.39 лв
120.00 € лв -
184.99 €
/361.81 лв
120.00 € лв -
24.63 €
/48.18 лв
120.00 € лв -
613.03 €
/1198.99 лв
120.00 € лв -
284.99 €
/557.39 лв
120.00 € лв
-
952.42 €
/1862.78 лв
120.00 € лв -
407.90 €
/797.78 лв
120.00 € лв -
106.72 €
/208.72 лв
120.00 € лв -
125.07 €
/244.62 лв
120.00 € лв -
10.63 €
/20.78 лв
120.00 € лв -
215.67 €
/421.81 лв
120.00 € лв -
20.44 €
/39.98 лв
120.00 € лв -
15.30 €
/29.91 лв
120.00 € лв -
208.20 €
/407.19 лв
120.00 € лв -
114.40 €
/223.76 лв
120.00 € лв -
7.10 €
/13.89 лв
120.00 € лв -
21.14 €
/41.34 лв
120.00 € лв
Суич TP-Link TL-SF1024, 100Mbps, 24-port55.90 €
/109.34 лв
Суич TP-Link TL-SG105-M2, 2500Mbps, 5 порта, 5 x 100/1000/2500 Mbps55.83 €
/109.20 лв
Суич TP-Link LS1016G, 16 порта, 1000Mbps, 16x 10/100/1000Mbps RJ4556.42 €
/110.34 лв



















































































