DS105G-M2
Omada 5-Port 2.5G Multi-Gigabit Unmanaged Desktop Switch
- Five 2.5 Gbps Ports. 5× 2.5-Gigabit ports unlock the highest performance of your Multi-Gig bandwidth and devices, and provide up to 25 Gbps of switching capacity.
- Super-Fast Connections. Provides super-fast connections to 2.5G NAS, 2.5G Server, gaming computer, 2.5G WiFi 6 AP, 4K video, and more.
- Ideal for Various Scenarios. Built for LAN parties, home entertainment, small and home offices, and instant transfer for workstations,
- Hassle-Free Cabling. Instantly upgrade to 2.5 Gbps without the need to upgrade to Cat6 wiring, reducing wiring costs and hassle.*
- Silent Operation. Industry-leading fanless design ensures silent operation, ideal for any home or business.
- Plug and Play. No configuration or central management required.**
- Metal Casing. Durable metal casing and desktop/wall-mounting design are well-suited for different environments.


| HARDWARE FEATURES | |
|---|---|
| Standards and Protocols | IEEE 802.3u, 802.3ab, 802.3x, 802.1p, 802.3bz |
| Interface | 5× 100Mbps/1Gbps/2.5Gbps Ports, Auto-Negotiation, Auto-MDI/MDIX |
| Fan Quantity | Fanless |
| External Power Supply | External Power Adapter (Output: 9 VDC / 0.6 A) |
| LED Indicator | • Power • Link/Act Indicators |
| Dimensions ( W x D x H ) | 3.9 × 3.9 × 1.0 in (99.8 × 98 × 25 mm) |
| Max Power Consumption | 5.81 W |
| Max Heat Dissipation | 19.754 BTU/h |
| PERFORMANCE | |
|---|---|
| Switching Capacity | 25 Gbps |
| Packet Forwarding Rate | 18.6 Mpps |
| MAC Address Table | 4 K |
| Jumbo Frame | 12 KB |
| SOFTWARE FEATURES | |
|---|---|
| Advanced Features | • 802.3X Flow Control • 802.1p/DSCP QoS • IGMP Snooping |
| Transfer Method | Store and Forward |
Виж още Суич TP-Link
Виж всички продукти Суич в категорията
Документация
Технически характеристики
| Брой портове: | 5 |
|---|---|
| Стандарт: | 802.3x |
| Управляем: | Не |
Добави Ревю / Въпрос
Оцени продукта или задай въпрос?
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
Свързани продукти
Суич Cudy GS1028PS2 1.0, 1000Mbps, 26 порта, 24x 10/100/1000Mbps RJ45 PoE+, 2x Uplink228.80 €
/447.49 лв
Суич Dahua LR2110-8ET-120, 100 Mbps, 8x 10/100 Mbps, 1x SFP230.64 €
/451.10 лв
Суич ZyXEL XGS1210-12, 1000Mbps, 12 порта, 8x 10/100/1000 RJ-45, 2 x RJ-45 100/1000/2500, 2x SFP+225.34 €
/440.73 лв











