- Wireless control via app
- Easy to install and use
- Contains no mercury
- General illumination
- Residential interiors
- Professional (hotels, bars, boutiques etc.)
- Outdoor use in suitable outdoor luminaires only
- Controllable via LEDVANCE SMART+ WiFi App (with minimum Android™️ 4.4 or iOS 10.0)
- Adjustable light color via Tunable White: Warm White to Cool White (2,700 K…6,500 K)
- RGB color control, approx. 16 million color options adjustable
- Dimmable
- Network protocol: WiFi
- Lifetime: up to 20,000 h
- Voice control works with Hey Google or Alexa
Electrical data
| Nominal wattage | 4.9 W |
| Construction wattage | 4.90 W |
| Nominal voltage | 220…240 V |
| Nominal current | 42 mA |
| Mains frequency | 50/60 Hz |
| Power factor λ | > 0.5 |
| Claimed equiv. conventional lamp power | 40 W |
Photometrical data
| Light color (designation) | RGBW |
| Lumen main.fact.at end of nom.life time | 0.95 |
| Standard deviation of color matching | ≤6 sdcm |
| Nominal luminous flux | 470 lm |
| Luminous flux | 470 lm |
| Luminous efficacy | 95 lm/W |
| Adjustable color temperature | 2700…6500 K |
| Color temperature | 2700…6500 K |
| Color rendering index Ra | 80 |
| Flickering metric (Pst LM) | ≤1 |
| Stroboscope effect metric (SVM) | ≤0.4 |
Light technical data
| Beam angle | 200 ° |
| Starting time | < 0.5 s |
Lifespan
| Number of switching cycles | 100000 |
| Lifespan | 20000 h |
Colors & materials
| Product color | White |
| Housing color | White |
Temperatures & operating conditions
| Ambient temperature range | -20…+40 °C |
Additional product data
| Base (standard designation) | E14 |
Capabilities
| Dimmable | Yes |
| Compatible smart home technology | Amazon Alexa, Google Assistant |
Certificates & Standards
| Energy efficiency class | F |
| Energy consumption | 5.00 kWh/1000h |
| Standards | CE |
| Type of protection | IP20 |
Energy labelling regulation data acc EU 2019/2015
| Lighting technology used | LED |
| Non-directional or directional | NDLS |
| Mains or non-mains | MLS |
| Light source cap-type (or other electric interface) | E14 |
| Connected light source (CLS) | Yes |
| Color-tuneable light source | Yes |
| Envelope | No |
| High luminance light source | No |
| Anti-glare shield | No |
| Correlated colour temperature type | RANGE |
| Standby power | < 0.5 W |
| Networked standby power for CLS | < 0.5 W |
| Claim of equivalent power | Yes |
| Chromaticity coordinate x | 0.463 |
| Chromaticity coordinate y | 0.42 |
| R9 Colour rendering index | >0 |
| Beam angle correspondence | SPHERE_360 |
| Survival factor | 0,9 |
| LED light source replaces a fluorescent light source | No |
Виж още Смарт автоматизация Ledvance
Виж всички Смарт автоматизация в категорията
| Енергиен клас: | F |
|---|---|
| Тип: | Смарт крушка |
| Вид: | Димиращо устройство |
| Приложение: | Осветление |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
12.58 €
/24.61 лв
-
258.99 €
/506.54 лв
-
557.25 €
/1089.90 лв
-
475.07 €
/929.15 лв
-
49.99 €
/97.77 лв
-
634.80 €
/1241.56 лв
-
5.47 €
/10.70 лв
-
65.13 €
/127.38 лв
-
634.80 €
/1241.56 лв
-
354.99 €
/694.30 лв
-
548.39 €
/1072.57 лв
-
14.99 €
/29.32 лв
-
1047.61 €
/2048.95 лв
-
634.80 €
/1241.56 лв
-
9.40 €
/18.38 лв
-
13.98 €
/27.34 лв
-
548.39 €
/1072.57 лв
-
256.11 €
/500.91 лв
-
548.39 €
/1072.57 лв
-
646.20 €
/1263.85 лв
-
634.80 €
/1241.56 лв
-
523.79 €
/1024.45 лв
-
11.05 €
/21.62 лв
-
13.24 €
/25.89 лв
-
20.45 €
/39.99 лв
-
20.45 €
/39.99 лв
-
256.11 €
/500.91 лв
-
108.50 €
/212.20 лв
-
54.63 €
/106.84 лв
-
27.05 €
/52.91 лв
-
40.99 €
/80.17 лв
-
219.99 €
/430.26 лв
-
7.66 €
/14.99 лв
-
40.64 €
/79.49 лв
-
476.18 €
/931.33 лв
-
548.39 €
/1072.57 лв
-
42.99 €
/84.08 лв
-
42.99 €
/84.08 лв
-
523.79 €
/1024.45 лв
-
1047.61 €
/2048.95 лв
-
30.36 €
/59.37 лв
-
548.39 €
/1072.57 лв
-
21.98 €
/42.99 лв
-
42.99 €
/84.08 лв
-
219.99 €
/430.26 лв
-
269.99 €
/528.05 лв
-
30.63 €
/59.90 лв
-
453.99 €
/887.93 лв
-
41.99 €
/82.13 лв
-
258.99 €
/506.54 лв
-
29.99 €
/58.66 лв
-
90.98 €
/177.94 лв
-
14.99 €
/29.32 лв
-
14.99 €
/29.32 лв
-
14.99 €
/29.32 лв
-
13.98 €
/27.34 лв
-
354.99 €
/694.30 лв
-
7.66 €
/14.99 лв
-
278.99 €
/545.66 лв
-
102.25 €
/199.99 лв
-
38.34 €
/74.99 лв
-
17.89 €
/34.99 лв
-
94.99 €
/185.78 лв
-
26.57 €
/51.98 лв
-
29.99 €
/58.66 лв
-
309.99 €
/606.29 лв
-
7.66 €
/14.99 лв
-
25.05 €
/48.99 лв
-
24.99 €
/48.88 лв
-
49.99 €
/97.77 лв
-
7.66 €
/14.99 лв
-
42.99 €
/84.08 лв
-
54.99 €
/107.55 лв
60.00 € -
24.03 €
/46.99 лв
-
15.33 €
/29.99 лв
-
99.99 €
/195.56 лв
-
69.85 €
/136.62 лв
-
35.99 €
/70.39 лв
-
28.99 €
/56.70 лв
-
69.17 €
/135.28 лв
-
23.93 €
/46.80 лв
35.33 € -
14.62 €
/28.60 лв
16.57 € -
874.01 €
/1709.41 лв
982.84 € -
29.86 €
/58.39 лв
35.33 € -
30.40 €
/59.46 лв
32.43 € -
19.88 €
/38.89 лв
80.92 € -
18.45 €
/36.08 лв
22.71 € -
17.99 €
/35.18 лв
25.56 € -
17.99 €
/35.18 лв
19.18 € -
19.08 €
/37.31 лв
21.55 € -
17.99 €
/35.18 лв
20.38 € -
20.38 €
/39.86 лв
22.72 € -
27.24 €
/53.28 лв
34.98 € -
14.54 €
/28.44 лв
17.85 € -
29.86 €
/58.39 лв
35.33 € -
17.55 €
/34.32 лв
23.62 € -
16.62 €
/32.51 лв
17.81 € -
12.46 €
/24.37 лв
15.34 € -
17.99 €
/35.18 лв
19.18 € -
17.99 €
/35.18 лв
19.18 € -
17.55 €
/34.32 лв
17.99 € -
32.25 €
/63.08 лв
41.09 € -
23.93 €
/46.80 лв
30.67 € -
23.93 €
/46.80 лв
25.56 € -
14.56 €
/28.47 лв
14.99 € -
20.38 €
/39.86 лв
26.31 € -
26.31 €
/51.47 лв
30.67 € -
30.75 €
/60.15 лв
40.68 € -
15.58 €
/30.47 лв
17.76 € -
23.93 €
/46.80 лв
27.40 € -
17.97 €
/35.14 лв
19.16 € -
58.45 €
/114.32 лв
60.19 € -
23.93 €
/46.80 лв
29.86 € -
17.81 €
/34.83 лв
21.34 € -
26.31 €
/51.47 лв
35.33 € -
12.46 €
/24.37 лв
13.63 € -
35.42 €
/69.27 лв
46.45 € -
21.55 €
/42.15 лв
23.93 € -
17.99 €
/35.18 лв
23.93 € -
29.86 €
/58.39 лв
33.44 €
Смарт крушка Ledvance AC42222, E27, 9W, 806lm, 6500K, управление с гласови асистенти Google и Alexa, бяла9.98 €
/19.52 лв
Смарт крушка Ledvance AC33924, от 2700K до 6500K цветна температура, 470lm сила на осветление, 4.9W, бяла9.98 €
/19.52 лв
Смарт крушка Tellur TLL331011, E27, 10W, 1000 lm, 3000K, топло бяла, димираща, безжично управляема, Wi-Fi връзка9.53 €
/18.64 лв











































































































