Product benefits
- Wireless control via app
- Easy to install and use
- Contains no mercury
Areas of application
- General illumination
- Residential interiors
- Professional (hotels, bars, boutiques etc.)
- Outdoor applications only in suitable luminaires
Product features
- Controllable via LEDVANCE SMART+ App (with minimum Android™️ 8.0 or iOS 14.0)
- Controllable via Google Assistant and Amazon Alexa possible
- Adjustable light color via Tunable White: Warm White to Cool White (2,700 K…6,500 K)
- RGB color control, approx. 16 million color options adjustable
- Dimmable
- Network protocol: WiFi
- Lifetime: up to 20,000 h
Equipment / Accessories
- For control via LEDVANCE SMART+ App, a smartphone or tablet is required (with minimum Android 8.0 or iOS 14.0)
Electrical data
| Nominal wattage | 4.9 W |
| Construction wattage | 4.90 W |
| Nominal voltage | 230 V |
| Nominal current | 45 mA |
| Operating frequency | 50…60 Hz |
| Mains frequency | 50…60 Hz |
| Power factor λ | > 0.5 |
| Claimed equiv. conventional lamp power | 40 W |
Photometrical data
| Light color (designation) | RGBW |
| Lumen main.fact.at end of nom.life time | 0.70 |
| Standard deviation of color matching | ≤6 sdcm |
| Nominal luminous flux | 470 lm |
| Luminous flux | 470 lm |
| Luminous efficacy | 95 lm/W |
| Adjustable color temperature | 2700…6500 K |
| Color temperature | 2700…6500 K |
| Color rendering index Ra | 80 |
| Flickering metric (Pst LM) | 1.0 |
| Stroboscope effect metric (SVM) | 0.9 |
Light technical data
| Beam angle | 180 ° |
| Starting time | < 0.5 s |
Lifespan
| Lifespan | 20000 h |
| Lumen maintenance at end of service lifetime | 0.70 |
Colors & materials
| Housing color | White |
Temperatures & operating conditions
| Ambient temperature range | -20…+40 °C |
Capabilities
| Dimmable | Yes |
| Compatible smart home technology | Google Assistant, Amazon Alexa |
Certificates & Standards
| Energy efficiency class | F 1) |
| Energy consumption | 5.00 kWh/1000h |
| Standards | CE |
| Type of protection | IP20 |
Energy labelling regulation data acc EU 2019/2015
| Lighting technology used | LED |
| Non-directional or directional | NDLS |
| Mains or non-mains | MLS |
| Light source cap-type (or other electric interface) | E14 |
| Connected light source (CLS) | Yes |
| Color-tuneable light source | Yes |
| Envelope | No |
| High luminance light source | No |
| Anti-glare shield | No |
| Correlated colour temperature type | RANGE |
| Standby power | 0.50 |
| Networked standby power for CLS | 0.50 |
| Claim of equivalent power | Yes |
| Chromaticity coordinate x | 0.463 |
| Chromaticity coordinate y | 0.420 |
| R9 Colour rendering index | 0.00 |
| Beam angle correspondence | SPHERE_360 |
| Survival factor | 0,9 |
| Displacement factor | 0.50 |
| LED light source replaces a fluorescent light source | No |
Виж още Смарт автоматизация Ledvance
Виж всички Смарт автоматизация в категорията
| Енергиен клас: | F |
|---|---|
| Тип: | Смарт крушка |
| Вид: | Димиращо устройство |
| Приложение: | Осветление |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
216.99 €
/424.40 лв
120.00 € лв -
333.33 €
/651.93 лв
120.00 € лв -
557.30 €
/1089.99 лв
120.00 € лв -
494.99 €
/968.12 лв
120.00 € лв -
258.99 €
/506.54 лв
120.00 € лв -
557.30 €
/1089.99 лв
120.00 € лв -
333.33 €
/651.93 лв
120.00 € лв -
557.25 €
/1089.90 лв
120.00 € лв -
10.38 €
/20.31 лв
120.00 € лв -
24.84 €
/48.57 лв
120.00 € лв -
557.25 €
/1089.90 лв
120.00 € лв -
690.52 €
/1350.55 лв
120.00 € лв -
557.30 €
/1089.99 лв
120.00 € лв -
23.09 €
/45.17 лв
120.00 € лв -
24.84 €
/48.57 лв
120.00 € лв -
66.77 €
/130.59 лв
120.00 € лв -
557.25 €
/1089.90 лв
120.00 € лв -
494.99 €
/968.12 лв
120.00 € лв -
38.74 €
/75.77 лв
120.00 € лв -
690.52 €
/1350.55 лв
120.00 € лв -
29.77 €
/58.22 лв
120.00 € лв -
22.55 €
/44.11 лв
120.00 € лв -
20.41 €
/39.92 лв
120.00 € лв -
13.73 €
/26.86 лв
120.00 € лв -
7.79 €
/15.23 лв
120.00 € лв -
68.58 €
/134.14 лв
120.00 € лв -
494.99 €
/968.12 лв
120.00 € лв -
92.10 €
/180.13 лв
120.00 € лв -
207.48 €
/405.79 лв
120.00 € лв -
409.51 €
/800.93 лв
120.00 € лв -
13.32 €
/26.04 лв
120.00 € лв -
13.32 €
/26.04 лв
120.00 € лв -
57.61 €
/112.68 лв
120.00 € лв -
598.80 €
/1171.15 лв
120.00 € лв -
59.99 €
/117.33 лв
120.00 € лв -
453.99 €
/887.93 лв
120.00 € лв -
40.99 €
/80.17 лв
120.00 € лв -
25.90 €
/50.65 лв
120.00 € лв -
27.15 €
/53.10 лв
120.00 € лв -
24.99 €
/48.88 лв
120.00 € лв
-
16.99 €
/33.23 лв
120.00 € лв -
21.98 €
/42.99 лв
120.00 € лв -
66.77 €
/130.59 лв
120.00 € лв -
42.99 €
/84.08 лв
120.00 € лв -
30.63 €
/59.90 лв
120.00 € лв -
494.99 €
/968.12 лв
120.00 € лв -
41.99 €
/82.13 лв
120.00 € лв -
204.99 €
/400.93 лв
120.00 € лв -
453.99 €
/887.93 лв
120.00 € лв -
29.99 €
/58.66 лв
120.00 € лв -
269.99 €
/528.05 лв
120.00 € лв -
40.99 €
/80.17 лв
120.00 € лв -
216.99 €
/424.40 лв
120.00 € лв -
14.99 €
/29.32 лв
120.00 € лв -
258.99 €
/506.54 лв
120.00 € лв -
14.99 €
/29.32 лв
120.00 € лв -
27.99 €
/54.74 лв
120.00 € лв -
13.98 €
/27.34 лв
120.00 € лв -
354.99 €
/694.30 лв
120.00 € лв -
17.89 €
/34.99 лв
120.00 € лв -
7.66 €
/14.99 лв
120.00 € лв -
576.99 €
/1128.49 лв
120.00 € лв -
7.66 €
/14.99 лв
120.00 € лв -
28.99 €
/56.70 лв
120.00 € лв -
24.99 €
/48.88 лв
120.00 € лв -
232.99 €
/455.69 лв
120.00 € лв -
29.99 €
/58.66 лв
120.00 € лв -
25.05 €
/48.99 лв
120.00 € лв -
94.99 €
/185.78 лв
120.00 € лв -
14.99 €
/29.32 лв
120.00 € лв -
46.01 €
/89.99 лв
120.00 € лв -
24.99 €
/48.88 лв
120.00 € лв -
90.98 €
/177.94 лв
120.00 € лв -
309.99 €
/606.29 лв
120.00 € лв -
102.25 €
/199.99 лв
120.00 € лв -
38.34 €
/74.99 лв
120.00 € лв -
31.99 €
/62.57 лв
120.00 € лв -
29.99 €
/58.66 лв
120.00 € лв -
7.66 €
/14.99 лв
120.00 € лв -
35.99 €
/70.39 лв
120.00 € лв
-
340.29 €
/665.55 лв
120.00 € лв -
874.01 €
/1709.41 лв
120.00 € лв -
20.01 €
/39.14 лв
120.00 € лв -
17.67 €
/34.55 лв
120.00 € лв -
874.01 €
/1709.41 лв
120.00 € лв -
23.93 €
/46.80 лв
120.00 € лв -
29.86 €
/58.39 лв
120.00 € лв -
777.29 €
/1520.25 лв
120.00 € лв -
113.21 €
/221.42 лв
120.00 € лв -
32.25 €
/63.08 лв
120.00 € лв -
28.28 €
/55.32 лв
120.00 € лв -
113.21 €
/221.42 лв
120.00 € лв -
17.99 €
/35.18 лв
120.00 € лв -
113.21 €
/221.42 лв
120.00 € лв -
51.74 €
/101.20 лв
120.00 € лв -
29.76 €
/58.20 лв
120.00 € лв -
874.01 €
/1709.41 лв
120.00 € лв -
29.46 €
/57.62 лв
120.00 € лв -
117.89 €
/230.56 лв
120.00 € лв -
15.43 €
/30.17 лв
120.00 € лв -
68.91 €
/134.78 лв
120.00 € лв -
513.99 €
/1005.29 лв
120.00 € лв -
35.77 €
/69.96 лв
120.00 € лв -
21.55 €
/42.15 лв
120.00 € лв -
16.76 €
/32.77 лв
120.00 € лв -
23.93 €
/46.80 лв
120.00 € лв -
51.74 €
/101.20 лв
120.00 € лв -
19.18 €
/37.51 лв
120.00 € лв -
182.06 €
/356.08 лв
120.00 € лв -
51.74 €
/101.20 лв
120.00 € лв -
40.44 €
/79.09 лв
120.00 € лв -
310.44 €
/607.17 лв
120.00 € лв -
22.72 €
/44.44 лв
120.00 € лв -
22.72 €
/44.44 лв
120.00 € лв -
16.62 €
/32.51 лв
120.00 € лв -
8.73 €
/17.07 лв
120.00 € лв -
178.10 €
/348.34 лв
120.00 € лв -
51.74 €
/101.20 лв
120.00 € лв -
62.22 €
/121.70 лв
120.00 € лв -
21.44 €
/41.94 лв
120.00 € лв
Смарт крушка Ledvance AC42222, E27, 9W, 806lm, 6500K, управление с гласови асистенти Google и Alexa, бяла9.98 €
/19.52 лв
Смарт крушка Ledvance AC42232, от 2700K до 2800K цветна температура, 470lm сила на осветление, 4.9W, бяла9.98 €
/19.52 лв
Смарт крушка Xiaomi Mi Smart LED Bulb, 8 W, 810 lm,2700K, Wi-Fi, Android/iOS, бял10.38 €
/20.31 лв












































































































