10-Port Cloud Managed Desktop Switch with 8-Port PoE
> Meets the requirements of IEEE802.3,IEEE802.3u,IEEE802.3x,IEEE802.3ab standards.
> Meets the requirements of IEEE802.3af, IEEE802.3at, Hi-PoE power supply standards.
> Manages PoE power consumption and PoE power on/off. Supports Intelligent PoE.
> A wide operating temperature range and a full metal casing that is fully-enclosed and dust-proof.
Technical Specifications
Basic
| Layer | Layer 2 |
| Switching Capacity | 4.8 Gbps |
| Packet Forwarding Rate | 3.57 Mpps |
| Description of Function Slots | Port 1-8: 8 × RJ-45 10/100 Mbps (PoE); Port 9-10: 2 × RJ-45 10/100/1000 Mbps (uplink) |
| PoE Power | Port 1 ≤ 60 W, Port 2-8 ≤ 30 W, total ≤ 60 W |
| Operating Temperature | –10 °C to +55 °C (+14 °F to +131 °F) |
| Operating Humidity | 5% –95% (RH), non-condensing |
| Power Consumption | Idling: ≤3 W; Full load: 65 W |
| Power Supply | External power supply: 53 VDC, 1.226 A |
| Statics Protection | Air discharge: 8 kV; Contact discharge: 6 kV |
| Lightning Protection | Common mode: 4 kV; Differential mode: 2 kV |
| Net Weight | 0.28 kg (0.64 lb) |
| Product Dimensions | 130 mm × 90 mm × 26 mm (5.11" × 3.54" × 1.02") (L × W × H) |
Hardware
| PoE | Yes |
| Reset Button | 1 |
| Storage Temperature | –40 °C to +70 °C (–40 °F to +158 °F) |
| Storage Humidity | 5%–95% (RH), non-condensing |
Performance
| MTBF | 232.62 years |
| Packet Buffer Size | 4 Mbit |
| Jumbo Frame | 9216 Byte |
| MAC Table Size | 8K |
| VLAN Number | 32 |
| Communication Standard | IEEE802.3; IEEE802.3u; IEEE802.3x; IEEE802.3ab |
Feature
| PoE Protocol | IEEE802.3af; IEEE802.3at; Hi-PoE |
| PoE Power Consumption Management | Yes |
| PoE Pin Assignment | 1,2,4,5(V+),3,6,7,8(V-) |
| Long Distance PoE Transmission | Yes |
| VLAN Function | Port-based VLAN |
| IEEE 802.3x Flow Control | Yes |
| DHCP Function | DHCP Client |
| Equipment Management | Web management; App management |
General
| Casing Material | Sheet metal |
| Installation | Desktop mount; wall mount |
| Certifications | CE |
Виж още Суич Dahua
Виж всички Суич в категорията
| Брой портове: | 10 |
|---|---|
| Максимална скорост: | 1 Gbit/s |
| Стандарт: | IEEE 802.3 at |
| Управляем: | Не |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
14.41 €
/28.19 лв
120.00 € лв -
174.06 €
/340.42 лв
120.00 € лв -
393.56 €
/769.73 лв
120.00 € лв -
21.95 €
/42.94 лв
120.00 € лв -
21.44 €
/41.94 лв
120.00 € лв -
21.95 €
/42.94 лв
120.00 € лв -
155.79 €
/304.71 лв
120.00 € лв -
9.90 €
/19.36 лв
120.00 € лв -
189.86 €
/371.34 лв
120.00 € лв -
22.99 €
/44.97 лв
120.00 € лв -
107.52 €
/210.28 лв
120.00 € лв -
60.25 €
/117.83 лв
120.00 € лв -
208.55 €
/407.89 лв
120.00 € лв -
12.21 €
/23.89 лв
120.00 € лв -
5.29 €
/10.35 лв
120.00 € лв -
8.52 €
/16.66 лв
120.00 € лв -
13.83 €
/27.05 лв
120.00 € лв -
13.99 €
/27.36 лв
120.00 € лв -
15.06 €
/29.45 лв
120.00 € лв -
14.41 €
/28.19 лв
120.00 € лв -
23.65 €
/46.26 лв
120.00 € лв -
19.68 €
/38.50 лв
120.00 € лв -
24.99 €
/48.88 лв
120.00 € лв -
12.21 €
/23.89 лв
120.00 € лв -
12.21 €
/23.89 лв
120.00 € лв -
107.52 €
/210.28 лв
120.00 € лв -
23.65 €
/46.26 лв
120.00 € лв -
10.02 €
/19.59 лв
120.00 € лв -
18.63 €
/36.43 лв
120.00 € лв -
27.06 €
/52.92 лв
120.00 € лв -
14.41 €
/28.19 лв
120.00 € лв -
13.99 €
/27.36 лв
120.00 € лв -
26.42 €
/51.67 лв
120.00 € лв -
1077.45 €
/2107.32 лв
120.00 € лв -
9.90 €
/19.36 лв
120.00 € лв -
9.90 €
/19.36 лв
120.00 € лв -
186.62 €
/365.00 лв
120.00 € лв -
15.67 €
/30.64 лв
120.00 € лв -
25.07 €
/49.04 лв
120.00 € лв -
63.03 €
/123.28 лв
120.00 € лв
-
24.99 €
/48.88 лв
120.00 € лв -
13.99 €
/27.36 лв
120.00 € лв -
24.99 €
/48.88 лв
120.00 € лв -
4.00 €
/7.82 лв
120.00 € лв -
23.65 €
/46.26 лв
120.00 € лв -
24.99 €
/48.88 лв
120.00 € лв -
30.55 €
/59.76 лв
120.00 € лв -
46.02 €
/90.00 лв
120.00 € лв -
39.40 €
/77.06 лв
120.00 € лв -
78.96 €
/154.43 лв
120.00 € лв -
40.90 €
/79.99 лв
120.00 € лв -
64.52 €
/126.18 лв
120.00 € лв -
20.27 €
/39.64 лв
120.00 € лв -
101.74 €
/198.99 лв
120.00 € лв -
301.66 €
/589.99 лв
120.00 € лв -
33.14 €
/64.82 лв
120.00 € лв -
1123.29 €
/2196.96 лв
120.00 € лв -
63.11 €
/123.44 лв
120.00 € лв -
613.03 €
/1198.99 лв
120.00 € лв -
284.99 €
/557.39 лв
120.00 € лв -
122.70 €
/239.99 лв
120.00 € лв -
44.99 €
/87.99 лв
120.00 € лв -
226.96 €
/443.89 лв
120.00 € лв -
25.17 €
/49.24 лв
120.00 € лв -
138.68 €
/271.24 лв
120.00 € лв
-
30.16 €
/59.00 лв
120.00 € лв -
35.40 €
/69.23 лв
120.00 € лв -
46.57 €
/91.08 лв
120.00 € лв -
407.90 €
/797.78 лв
120.00 € лв -
75.59 €
/147.84 лв
120.00 € лв -
3.63 €
/7.11 лв
120.00 € лв -
10.13 €
/19.82 лв
120.00 € лв -
54.10 €
/105.81 лв
120.00 € лв -
23.88 €
/46.71 лв
120.00 € лв -
32.99 €
/64.51 лв
120.00 € лв -
5.97 €
/11.68 лв
120.00 € лв
Суич Mercusys MS105, 100Mbps, 5-Port 10/100Mbps Ethernet ports5.29 €
/10.35 лв
Суич Stonet ST3105C, 100Mbps, 5 порта, 16x 10/100Mbps RJ455.79 €
/11.33 лв
Суич TP-Link LS1005, 100Mbps, 5x 10/100Mbps5.88 €
/11.50 лв





































































