DH-PFS4228-24P-370 is a 24-port managed PoE Ethernet switch, which supports
IEEE802.3 af/at standard. It supports Layer 2 network management and PoE management
based on web and provides high-speed data forwarding. It is widely used in security
surveillance, network engineering projects and so on.
Features:
Two-layer network management PoE switch
Support IEEE802.3af, IEEE802.3at standard
Support spanning tree protocol STP/RSTP
Conform IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3ab/z and IEEE802.3X standards
Support one-key recovery of IP address & user password
Technical Specifications:
Model: PFS4228-24P-370
Ethernet ports: 2*10/100/1000 Base-T, 2*1000 Base-X, 24*10/100 Base-T(PoE power supply)
PoE Power Consumption: Each power: 30W,Total: 370W
PoE protocol: IEEE802.3af、 IEEE802.3at
Switching Capacity: 24.8G
Packet Forwarding Rate: 9.52Mpps
Humidity: 10%-90%
Power :AC 100~240V
Lightning Protection: Common Mode 2KV, Differential Mode 1KV
Working Temperature: -10℃~55℃
Weight: 3.73kg
Виж още Суич Dahua
Виж всички продукти Суич в категорията
Features:
Technical Specifications:
Model: PFS4228-24P-370
Switching Capacity: 24.8G
Humidity: 10%-90%
Power :AC 100~240V
Working Temperature: -10℃~55℃