24GE PoE + 2 SFP Ports 250m PoE Switch
DGS-F1026P-E
- 24 10/100/1000 Mbps gigabit ethernet ports
- 2 SFP port
- 250watts available PoE
- Flow control for protection against loss data
- Maximum distance of 250m
- Light protection (6kV)
- Operating Temperature: 0 to 40 deg C (32 to 104 deg F)
High Transmission distance
With high distance connectivity, ideal for surveillance solution. Can be used with cat5e or cat6 cable. The DGS-F1026P-E features 24 ports 10/100BASE-TX ports that support the IEEE 802.3af/at PoE protocol. With total power budget of 250W.
Plug & Play Installation
The DGS-F1026P-E is a Plug-and-Play device that requires no configuration, so setup is simple and hassle-free, and you can easily connect multiple computers, share files, music, and video across your home or small office network, or even create a multiplayer gaming environment. 802.3x flow control on each port minimizes dropped packets when the port’s receiving buffer is full, giving you a more reliable connection for all of your connected devices.
Different Switch working mode
The DGS-F1026P-E switch works in 4 operating modes using DIP switch
- Extend – 1-8 ports support up to 250m distance power supply
- VLAN-Isolating ports 1-24 from each other can effectively suppress network storms and improve network performance
- QoS-Prioritize the identified video data to make video transmission smoother
- PoE-Automatic detection power of port, power off and restart
| Category | Specification |
|---|---|
| General | |
| Size | Desktop (with Mounting Kit) |
| Interfaces | 24 x 10/100/1000 BASE-T ports 2 x SFP |
| Standards | IEEE 802.3u (Fast Ethernet)IEEE 802.3af/at (PoE)IEEE 802.3ab (Gigabit Ethernet)IEEE 802.3az (EEE)IEEE 802.3x (Full-duplex)IEEE 802.3z (Gigabit fiber) |
| Media Interface | Auto MDI/MDI-X on all ports |
| Lightning Protection | 6KV |
| Performance | |
| Switching Fabric | 52 Gbps |
| Transmission Method | Store-and-forward |
| Data Transfer Rates | Gigabit Ethernet: 1000 MbpsEthernet: 100 Mbps |
| Packet Rates | 10M port: 14,800 pps100M port: 148,800 pps1000M port: 1,488,000 pps |
| PoE | |
| PoE Standards | IEEE 802.3afIEEE 802.3at |
| PoE Ports | Port 1 – 24Ports 1 – 8 support up to 250m @ 10Mbps with Extend enabled |
| Power Budget | 250W total (30W max per PoE port) |
| LED Indicators | PowerLink/Activity |
| Physical | |
| Weight | 3.0 kg |
| Dimensions (W x D x H) | 440 x 180 x 44 mm |
| Power Supply | 250W |
| Operating Temp | 0 to 40 °C (32 to 104 °F) |
| Humidity | Operating: 0% to 95% RH (non-condensing)Storage: 0% to 95% RH (non-condensing) |
Виж още Суич D-Link
Виж всички продукти Суич в категорията
| Брой портове: | 26 |
|---|---|
| Максимална скорост: | 1 Gbit/s |
| Стандарт: | IEEE 802.3z |
| Управляем: | Не е указано |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
108.32 €
/211.86 лв
120.00 € лв -
24.99 €
/48.88 лв
120.00 € лв -
18.65 €
/36.48 лв
120.00 € лв -
32.40 €
/63.37 лв
120.00 € лв -
13.99 €
/27.36 лв
120.00 € лв -
108.32 €
/211.86 лв
120.00 € лв -
25.10 €
/49.08 лв
120.00 € лв -
55.83 €
/109.20 лв
120.00 € лв -
27.73 €
/54.24 лв
120.00 € лв -
15.91 €
/31.12 лв
120.00 € лв -
10.10 €
/19.76 лв
120.00 € лв -
12.24 €
/23.94 лв
120.00 € лв -
21.95 €
/42.94 лв
120.00 € лв -
42.38 €
/82.88 лв
120.00 € лв -
36.87 €
/72.11 лв
120.00 € лв -
109.84 €
/214.82 лв
120.00 € лв -
13.99 €
/27.36 лв
120.00 € лв -
44.30 €
/86.64 лв
120.00 € лв -
27.73 €
/54.24 лв
120.00 € лв -
170.19 €
/332.87 лв
120.00 € лв -
9.14 €
/17.88 лв
120.00 € лв -
6.90 €
/13.50 лв
120.00 € лв -
12.78 €
/24.99 лв
120.00 € лв -
89.76 €
/175.55 лв
120.00 € лв -
56.42 €
/110.34 лв
120.00 € лв -
199.46 €
/390.10 лв
120.00 € лв -
106.92 €
/209.12 лв
120.00 € лв -
19.19 €
/37.53 лв
120.00 € лв -
20.64 €
/40.38 лв
120.00 € лв -
110.55 €
/216.22 лв
120.00 € лв -
168.87 €
/330.28 лв
120.00 € лв -
24.99 €
/48.88 лв
120.00 € лв -
32.86 €
/64.26 лв
120.00 € лв -
6.90 €
/13.50 лв
120.00 € лв -
12.78 €
/24.99 лв
120.00 € лв -
35.43 €
/69.29 лв
120.00 € лв -
254.27 €
/497.31 лв
120.00 € лв -
208.55 €
/407.89 лв
120.00 € лв -
145.86 €
/285.28 лв
120.00 € лв -
189.09 €
/369.83 лв
120.00 € лв
-
24.99 €
/48.88 лв
120.00 € лв -
13.99 €
/27.36 лв
120.00 € лв -
4.00 €
/7.82 лв
120.00 € лв -
24.99 €
/48.88 лв
120.00 € лв -
64.63 €
/126.41 лв
120.00 € лв -
89.76 €
/175.55 лв
120.00 € лв -
168.87 €
/330.28 лв
120.00 € лв -
24.99 €
/48.88 лв
120.00 € лв -
40.90 €
/79.99 лв
120.00 € лв -
28.81 €
/56.34 лв
120.00 € лв -
148.40 €
/290.24 лв
120.00 € лв -
51.20 €
/100.14 лв
120.00 € лв -
284.99 €
/557.39 лв
120.00 € лв -
122.70 €
/239.99 лв
120.00 € лв -
330.48 €
/646.36 лв
120.00 € лв -
66.08 €
/129.24 лв
120.00 € лв -
18.12 €
/35.44 лв
120.00 € лв -
23.40 €
/45.76 лв
120.00 € лв -
21.11 €
/41.29 лв
120.00 € лв -
32.91 €
/64.36 лв
120.00 € лв -
301.66 €
/589.99 лв
120.00 € лв -
32.22 €
/63.02 лв
120.00 € лв -
36.24 €
/70.88 лв
120.00 € лв -
56.52 €
/110.55 лв
120.00 € лв -
267.42 €
/523.03 лв
120.00 € лв -
290.80 €
/568.76 лв
120.00 € лв -
176.75 €
/345.70 лв
120.00 € лв -
593.66 €
/1161.09 лв
120.00 € лв -
231.81 €
/453.39 лв
120.00 € лв -
184.99 €
/361.81 лв
120.00 € лв -
24.63 €
/48.18 лв
120.00 € лв -
613.03 €
/1198.99 лв
120.00 € лв
-
407.90 €
/797.78 лв
120.00 € лв -
125.07 €
/244.62 лв
120.00 € лв -
215.67 €
/421.81 лв
120.00 € лв -
10.63 €
/20.78 лв
120.00 € лв -
15.30 €
/29.91 лв
120.00 € лв -
7.10 €
/13.89 лв
120.00 € лв -
21.14 €
/41.34 лв
120.00 € лв
Суич TP-Link Omada SG2428LP, 1000 Mbps, 28 порта, 16x 10/100/1000Mbps RJ-45 PoE+, 8x 10/100/1000Mbps RJ-45, 4x SFP292.24 €
/571.58 лв
Суич TP-Link TL-SG1048, 48 ports 1000Mbps290.80 €
/568.76 лв
Суич ZyXEL XGS1930-28, 10000 Mbps, 24x 10/100/1000Base-T, 4x 10GE SFP+ with Uplink, 512MB RAM, 32MB Flash289.36 €
/565.93 лв









































































