Asus ROG Strix OLED XG34WCDG
Immersive gameplay
.png)
Tech Specs
Display
Panel Size (inch) : 34
Curvature : 1800R
Aspect Ratio : 21:9
Color Space (DCI-P3) : 99.3%
Panel Type : QD-OLED
True Resolution : 3440x1440
Display Viewing Area (HxV) : 800.06 x 337.06 mm
Display Surface : Anti-Reflection
Pixel Pitch : 0.232mm
Brightness (Typ.) : 250cd/㎡
Brightness (HDR, Peak) : 1,000 cd/㎡
Contrast Ratio (Typ.) : 1,500,000:1
Viewing Angle (CR≧10) : 178°/ 178°
Response Time : 0.03ms(GTG)
Color Accuracy: △E≦ 2
Display Colors : 1073.7M (10 bit)
Flicker free : Yes
Refresh Rate (max) : 175Hz
ASUS OLED Care : Yes
FEATURES
GamePlus: Yes
Game Visual: Yes
VRR Technology: Yes (Adaptive-Sync)
Extreme Low Motion Blur: Yes
DisplayWidget: Yes, DisplayWidget Center
GameFast Input technology: Yes
Shadow Boost: Yes
Aspect Control: Yes
A.I. Assistant Technology: AI Visual
A.I. Assistant Technology: Dynamic Crosshair
A.I. Assistant Technology: Dynamic Shadow Boost
I/O Ports
DisplayPort 1.4 DSC x 1
HDMI (v2.1) x 2
USB-C x 1 (DP Alt Mode)
Earphone jack : Yes
USB Hub : 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A
USB Hub : 1x USB 2.0 Type-A
USB-C Power Delivery : 15W
Audio
Speaker: No
Signal Frequency
Digital Signal Frequency : USB-C, DisplayPort: 280~280 KHz (H)/ 48~175 Hz (V)
HDMI: 24~280K Hz (H) / 48~175 Hz (V)
Power Consumption
Power Consumption : <36W
Power Saving Mode : <0.5W
Power Off Mode : <0.3W
Voltage : 100-240V, 50/60Hz
Mechanical Design
1/4" Tripod Socket : Yes
Tilt : Yes (+20° ~ -5°)
Swivel : Yes (+25° ~ -25°)
Height Adjustment : 0~110mm
VESA Wall Mounting : 100x100mm
Lighting effect (Aura) : Aura Sync
Kensington Lock : Yes
Dimensions (Esti.)
Phys. Dimension with stand (W x H x D) : 81.2 x 54.5 x 19.9 cm (31.97" x 21.46" x 7.83")
Phys. Dimension without Stand (W x H x D) : 81.2 x 38.0 x 10.8 cm (31.97" x 14.96" x 4.25")
Weight (Esti.)
Net Weight with Stand : 8.3 kg (18.30 lbs)
Net Weight without Stand : 6.2 kg (13.67 lbs)
Certificate
TÜV Flicker-free
TÜV Low Blue Light (Hardware Solution)
VESA AdaptiveSync Display 175Hz
VESA DisplayHDR 400 True Black
AMD FreeSync Premium Pro
G-SYNC Compatible
FSC MIX
Note
*Peak brightness may vary due to color pre-calibration
Виж още Монитори Asus
Виж всички Монитори в категорията
| DisplayPort: | Да |
|---|---|
| HDMI: | Да |
| DVI: | Не |
| Mini DisplayPort: | Не |
| Thunderbolt: | Не |
| USB Type-C: | Да |
| USB Type-А: | Не |
| VGA (D-Sub): | Не |
| Гама: | Gaming |
|---|---|
| Екран размер: | 34" (86.36 cm) |
| Разделителна способност (max): | 3440 x 1440 |
| Аспект изображение: | 21:9 |
| Тип матрица: | QD-OLED |
| Честота на опресняване: | 175 Hz |
| Време за реакция: | 0.03 ms |
| Яркост: | 250 cd/m² |
| TV Тунер: | Не |
| Тъчскрийн: | Не |
| Вградени колони: | Не |
| 3D: | Не |
| Цвят: | Черен |
| Формат екран: | UltraWide |
| Извит: | Да |
| Преносим: | Не |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
- 2
- 1
Какво пазаруват другите
Най-продавани продукти
Промоционални продукти
Монитор AOC U27G4R, 27" (68.58cm) IPS панел, 160Hz, 4K/UHD, 0.5ms, 400 cd/m2, DisplayPort, HDMI, USB