AeroCool Dryft-BK-v2

Experience the stunning panoramic view of Dryft. The unique design allows the full tempered glass front and side panels to provide a perfectly clear view of your hardware. Designed with a focus on elegant aesthetics, customizable RGB lighting, improved cooling, and easy cable management, Dryft is the perfect choice for gamers seeking both style and functionality.
- Panoramic View: Full tempered glass front and side panels give you a completely unobstructed view of your rig’s internals.
- Versatile Cooling: Supports up to 10 fans on the backplate for improved cooling performance without compromising the panoramic view.
- Liquid Cooling Ready: Compatible with various liquid cooling configurations.
- Pre-Installed RGB Fans: Six pre-installed fans with customizable lighting effects.
- High-End Component Support: Accommodates GPU up to 419mm and CPU cooler up to 162mm.
- Dual Chamber Design: Improved cable management for a clean and clutter-free interior.
- Storage Options: Two SSD slots and one 3.5″ HDD drive bay.
- Convenient I/O Ports: Easy access to USB 3.0, USB 2.0, and HD audio ports.
- Compatibility: Supports ATX, Micro-ATX, and mini-ITX motherboards.
- Easy Maintenance: Magnetic top and bottom filters for hassle-free cleaning.

Panoramic Glass Panels
The pre-installed cooling fans have been moved to the backplate so that the full tempered glass front and side panels can clearly showcase the heart of your rig. Display your high-performance components and vibrant RGB lighting in all their glory.
Tech specs:
| ФОРМАТ | ATX mATX Mini-ITX |
| ФОРМ ФАКТОР | Middle Tower |
| ПОДДРЪЖКА НА ВОДНО ОХЛАЖДАНЕ | 280 mm - Отстрани 240 mm - Отстрани 120 mm - Отстрани 360 mm - Отдолу 240 mm - Отдолу 120 mm - Отдолу 360 mm - Отгоре 280 mm - Отгоре 240 mm - Отгоре 120 mm - Отгоре 120 mm - Отзад |
| RGB | Addressable Да |
| ПРОЗРАЧЕН СТРАНИЧЕН КАПАК | Tempered glass Да |
| ИНТЕРФЕЙС | 2 x USB 3.0 1 x USB 2.0 HD Audio x 1 RGB button |
| ВКЛЮЧЕНИ ВЕНТИЛАТОРИ БРОЙ | 6 |
| ВКЛЮЧЕНИ ВЕНТИЛАТОРИ | Side: 140 mm x 2 aRGB Bottom: 120 mm x 3 aRGB Rear: 120 mm x 1 aRGB |
| ОПЦИОНАЛНИ ВЕНТИЛАТОРИ | Top: 120 mm x 3 or 140 mm x 2 Side: 120 mm x 3 or 140 mm x 2 Bottom: 120 mm x 3 Rear: 120 mm x 1 |
| БРОЙ 3.5" ГНЕЗДА | 1 |
| БРОЙ 2.5" SSD ГНЕЗДА | 2 |
| РАЗШИРИТЕЛНИ СЛОТОВЕ | 7 |
| МАКС. РАЗМЕР ОХЛАДИТЕЛ | 162 mm |
| МАКС. РАЗМЕР ВИДЕОКАРТА | 419 mm |
| ЦВЯТ | Черен |
| ДОПЪЛНИТЕЛНИ | Panoramic View Supports up to 10 fans on the backplate 6 pre-installed Adressable RGB fans aRGB hub included Dual Chamber Design Magnetic top and bottom filters for hassle-free cleaning |
| РАЗМЕРИ | 291 x 399.5 x 439 mm |
JAR Computers може да предложи ремонт/смяна/монтаж в наш сервиз или при партньор.
Виж още Компютърни кутии AeroCool
Виж всички Компютърни кутии в категорията
| Захранване: | Не |
|---|---|
| Прозорец: | Да |
| Цвят: | Черен |
| E-ATX: | Не |
| ATX: | Не |
| Micro-ATX: | Не |
| Mini-ITX: | Не |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
218.28 €
/426.92 лв
-
84.99 €
/166.23 лв
-
94.98 €
/185.76 лв
-
10.05 €
/19.65 лв
-
30.23 €
/59.13 лв
-
50.44 €
/98.66 лв
-
180.69 €
/353.41 лв
-
88.99 €
/174.05 лв
-
15.84 €
/30.99 лв
-
52.99 €
/103.64 лв
-
12.48 €
/24.41 лв
-
30.90 €
/60.43 лв
-
44.93 €
/87.88 лв
-
21.55 €
/42.14 лв
-
148.82 €
/291.07 лв
-
24.87 €
/48.64 лв
-
48.93 €
/95.69 лв
-
8.49 €
/16.60 лв
-
30.90 €
/60.43 лв
-
21.95 €
/42.94 лв
-
68.99 €
/134.93 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
104.99 € -
94.98 €
/185.76 лв
-
43.30 €
/84.69 лв
-
147.21 €
/287.92 лв
-
12.48 €
/24.41 лв
-
24.75 €
/48.41 лв
-
112.99 €
/220.99 лв
116.99 € -
23.37 €
/45.71 лв
-
26.07 €
/50.98 лв
-
19.00 €
/37.15 лв
-
29.77 €
/58.23 лв
-
29.77 €
/58.23 лв
-
47.65 €
/93.19 лв
-
17.61 €
/34.45 лв
-
22.96 €
/44.91 лв
-
29.77 €
/58.23 лв
-
21.04 €
/41.15 лв
-
6.10 €
/11.93 лв
-
6.92 €
/13.53 лв
-
94.98 €
/185.76 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
104.99 € -
112.99 €
/220.99 лв
116.99 € -
68.99 €
/134.93 лв
-
46.04 €
/90.05 лв
-
41.02 €
/80.24 лв
-
84.98 €
/166.21 лв
-
59.99 €
/117.33 лв
-
52.99 €
/103.64 лв
-
59.99 €
/117.33 лв
-
105.99 €
/207.30 лв
-
84.99 €
/166.23 лв
-
88.99 €
/174.05 лв
-
118.99 €
/232.72 лв
-
118.99 €
/232.72 лв
-
59.99 €
/117.33 лв
-
88.99 €
/174.05 лв
-
149.99 €
/293.36 лв
-
124.98 €
/244.44 лв
-
79.99 €
/156.45 лв
-
61.99 €
/121.24 лв
-
25.99 €
/50.83 лв
-
90.49 €
/176.99 лв
-
164.99 €
/322.69 лв
-
92.03 €
/179.99 лв
-
119.99 €
/234.68 лв
-
Кутия Thermaltake CTE E660 MX, EATX/ATX/mATX/Mini-ITX, 2x USB 3.0, с прозорец, черна, без захранване
139.99 €
/273.80 лв
-
179.99 €
/352.03 лв
-
153.38 €
/299.99 лв
-
49.70 €
/97.20 лв
-
114.99 €
/224.90 лв
-
46.01 €
/89.99 лв
-
239.99 €
/469.38 лв
-
58.99 €
/115.37 лв
-
68.99 €
/134.93 лв
-
71.06 €
/138.99 лв
-
97.14 €
/189.99 лв
-
79.99 €
/156.45 лв
-
184.99 €
/361.81 лв
-
117.59 €
/229.99 лв
-
118.23 €
/231.23 лв
121.99 € -
43.64 €
/85.35 лв
48.71 € -
134.12 €
/262.33 лв
138.39 € -
83.99 €
/164.27 лв
88.99 € -
34.72 €
/67.91 лв
36.19 € -
10.58 €
/20.69 лв
11.20 € -
27.75 €
/54.27 лв
30.67 € -
98.99 €
/193.61 лв
104.99 € -
112.99 €
/220.99 лв
116.99 €
Кутия Omega SX-C3145, ATX /Micro-ATX/Micro-ITX, 1x USB 3.0, с прозорец, черна, без захранване15.84 €
/30.99 лв
Кутия Delux J602, microATX, 2x USB 3.0, черна, без захранване19.37 €
/37.89 лв
Кутия Makki 0636BB-U3, ATX/mATX, 1x USB 3.0, черна, без захранване21.55 €
/42.14 лв




















































































