Thermaltake View 380 XL TG ARGB
The View 380 XL TG ARGB Mid Tower Chassis is a dual-chamber ATX case with Hidden-Connector Motherboard support, four 120mm Hydraulic Bearing ARGB Lite fans, and space for a 360mm radiator at both the top and motherboard side.
.png)
Compatible with Hidden-Connector Motherboards
Created for next-generation motherboards, the View 380 XL TG ARGB Mid Tower Chassis features a special design that enables support for both standard motherboards and hidden-connector motherboards from ASUS, MSI and GIGABYTE.
*Compatible with hidden-connector motherboards:
ASUS BTF Series
MSI PROJECT ZERO Series
GIGABYTE PROJECT STEALTH Series
.png)
Dual Chamber Design
The dual-chamber design provides more build space, improved cable management and increased airflow for greater flexibility.

| Series | View |
|---|---|
| Model | View 380 XL TG ARGB |
| Dimension (H x W x D) | 471 x 288 x 469 mm (18.54 x 11.34 x 18.46 inch) |
| PANEL | 4mm Tempered Glass x 2 |
| Color | Black |
| MATERIAL | SPCC |
| COOLING SYSTEM | Right(intake): 120 x 120 x 25 mm ARGB Lite Reverse fan (1000rpm, 21.9 dBA) x 3 Rear(exhaust): 120 x 120 x 25 mm ARGB Lite fan (1000rpm, 22.3 dBA) x 1 |
| Drive Bays | 1 x 3.5”, 2 x 2.5” or 3 x 2.5” |
| EXPANSION SLOTS | 8 |
| MOTHERBOARDS | 6.7” x 6.7” (Mini ITX), 9.6” x 9.6” (Micro ATX), 12” x 9.6” (ATX) |
| I/O Port | USB 3.2 (Gen 2) Type-C x 1, USB 3.0 x 2, HD Audio x 1 |
| PSU | Standard PS2 PSU (optional) |
| FAN SUPPORT | Top: 3 x 120mm, 2 x 120mm, 1 x 120mm, 2 x 140mm, 1 x 140mm Right: 3 x 120mm, 2 x 120mm, 1 x 120mm Rear: 1 x 120mm Bottom: 3 x 120mm, 2 x 120mm, 1 x 120mm |
| RADIATOR SUPPORT | Top: 1 x 360mm, 1 x 240mm, 1 x 120mm 1 x 280mm, 1 x 140mm Right: 1 x 360mm, 1 x 240mm, 1 x 120mm Rear: 1 x 120mm |
| CLEARANCE | CPU cooler max height: 160mm VGA max length: 420mm PSU max length: 180mm |
JAR Computers може да предложи ремонт/смяна/монтаж в наш сервиз или при партньор.
Виж още Компютърни кутии Thermaltake
Виж всички Компютърни кутии в категорията
| Захранване: | Не |
|---|---|
| Прозорец: | Да |
| Цвят: | Черен |
| E-ATX: | Не |
| ATX: | Да |
| Micro-ATX: | Да |
| Mini-ITX: | Да |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта



-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
135.58 €
/265.18 лв
-
34.58 €
/67.64 лв
-
6.93 €
/13.55 лв
-
56.39 €
/110.29 лв
-
107.15 €
/209.58 лв
-
41.77 €
/81.70 лв
-
24.87 €
/48.64 лв
-
84.99 €
/166.23 лв
-
8.35 €
/16.32 лв
-
24.77 €
/48.45 лв
-
6.11 €
/11.95 лв
-
17.44 €
/34.10 лв
-
30.97 €
/60.57 лв
-
30.97 €
/60.57 лв
-
8.62 €
/16.86 лв
-
94.98 €
/185.76 лв
-
53.44 €
/104.53 лв
-
85.26 €
/166.75 лв
-
6.93 €
/13.55 лв
-
16.40 €
/32.07 лв
-
6.11 €
/11.95 лв
-
5.91 €
/11.57 лв
-
8.50 €
/16.62 лв
-
5.88 €
/11.50 лв
-
30.97 €
/60.57 лв
-
15.84 €
/30.99 лв
-
6.11 €
/11.95 лв
-
183.95 €
/359.78 лв
-
112.99 €
/220.99 лв
116.99 € -
12.24 €
/23.94 лв
-
13.56 €
/26.53 лв
-
26.16 €
/51.17 лв
-
26.16 €
/51.17 лв
-
12.84 €
/25.11 лв
-
23.15 €
/45.27 лв
-
27.01 €
/52.83 лв
-
43.41 €
/84.89 лв
-
89.99 €
/176.01 лв
-
37.98 €
/74.27 лв
-
94.98 €
/185.76 лв
-
94.98 €
/185.76 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
104.99 € -
112.99 €
/220.99 лв
116.99 € -
68.99 €
/134.93 лв
-
88.99 €
/174.05 лв
-
46.04 €
/90.05 лв
-
41.02 €
/80.24 лв
-
84.98 €
/166.21 лв
-
59.99 €
/117.33 лв
-
52.99 €
/103.64 лв
-
59.99 €
/117.33 лв
-
105.99 €
/207.30 лв
-
84.99 €
/166.23 лв
-
118.99 €
/232.72 лв
-
124.98 €
/244.44 лв
-
118.99 €
/232.72 лв
-
79.99 €
/156.45 лв
-
89.99 €
/176.01 лв
-
90.49 €
/176.99 лв
-
88.99 €
/174.05 лв
-
149.99 €
/293.36 лв
-
164.99 €
/322.69 лв
-
59.99 €
/117.33 лв
-
61.99 €
/121.24 лв
-
92.03 €
/179.99 лв
-
119.99 €
/234.68 лв
-
114.99 €
/224.90 лв
-
68.51 €
/133.99 лв
-
25.99 €
/50.83 лв
-
58.99 €
/115.37 лв
-
68.99 €
/134.93 лв
-
229.99 €
/449.82 лв
-
Кутия Thermaltake CTE E660 MX, EATX/ATX/mATX/Mini-ITX, 2x USB 3.0, с прозорец, черна, без захранване
139.99 €
/273.80 лв
-
239.99 €
/469.38 лв
-
179.99 €
/352.03 лв
-
71.06 €
/138.99 лв
-
97.14 €
/189.99 лв
-
55.99 €
/109.51 лв
-
17.87 €
/34.95 лв
-
153.38 €
/299.99 лв
-
118.23 €
/231.23 лв
121.99 € -
107.99 €
/211.22 лв
139.00 € -
43.64 €
/85.35 лв
48.71 € -
134.12 €
/262.33 лв
138.39 € -
83.99 €
/164.27 лв
88.99 € -
34.72 €
/67.91 лв
36.19 € -
27.86 €
/54.48 лв
30.67 € -
10.58 €
/20.69 лв
11.20 € -
98.99 €
/193.61 лв
104.99 € -
112.99 €
/220.99 лв
116.99 €
Кутия Thermaltake View 380 XL TG ARGB Snow, ATX/mATX/Mini-ITX, 1x USB 3.2 Gen 2 Type-C, 2x USB 3.0, 4x ARGB 120mm вентилатора, с прозорец, бяла, без захранване134.12 €
/262.33 лв
Кутия Asus ProArt PA401 Wood Edition Mesh Panel, ATX, 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A, 1x USB 3.2 Gen 2x2 Type-C, 2x 160mm вентилатора, бежова, без захранване132.06 €
/258.29 лв
Кутия be quiet! Pure Base 501 LX, ATX/mATX/Mini-ITX, 1x USB 3.2 Type-C, черна, с прозорец, без захранване135.35 €
/264.73 лв


















































































