EAP623-Outdoor HD
AX1800 Indoor/Outdoor Wi-Fi 6 Access Point
- Up to 1.8 Gbps WiFi 6 Speeds: 574 Mbps on 2.4 GHz + 1201 Mbps on 5 GHz.
- Supports WiFi 6 technologies, such as 1024-QAM and OFDMA, etc.
- High-density connectivity up to 1,000+ clients.
- Long-range coverage with the high-power amplifier and smart antennas.
- IP67 weatherproof enclosure for various outdoor environments.
- Advanced Functions: Centralized management, Omada mesh, and seamless roaming.
- PoE+ Powered: Supports 802.3at PoE (adapter not included).


Long-Range, High-Speed WiFi 6
Professional antennas with high-power amplifiers utilize WiFi 6 technology to deliver robust and extensive wireless coverage.
Powered by the latest WiFi 6 technology, the AP delivers speeds of up to 1.8 Gbps.

Explore More with Smart Antennas
Equipped with horizontally polarized and vertically polarized antennas, EAP623-Outdoor HD’s intelligent algorithms automatically select the optimal antennas, bringing lower interference, longer coverage, and higher performance.

| ХАРДУЕРНИ ХАРАКТЕРИСТИКИ | |
|---|---|
| Интерфейс | 1x Gigabit Ethernet Port |
| Бутон | Reset |
| Захранване | • 802.3at PoE • 48V Passive PoE Note: PoE adapter is not included. |
| Размери (Ш x Д x В ) | 11.0 x 4.2 x 2.2 in (280.4 × 106.5 × 56.8 mm) |
| Тип антена | 2× Internal Dual-Band Omni Antennas • 2.4 GHz: 4.0 dBi; • 5 GHz: 5.0 dBi |
| Weatherproof Enclosure | IP67 |
| Монтаж | Ceiling / Wall Mounting (Kits Included) |
| БЕЗЖИЧНИ ХАРАКТЕРИСТИКИ | |
|---|---|
| Concurrent Clients | 1,000+** |
| Безжични стандарти | IEEE 802.11 a/b/g/n/ac/ax |
| Честотa | 5 GHz, and 2.4 GHz |
| Скорост на сигнала | • 5 GHz: Up to 1201 Mbps • 2.4 GHz: Up to 574 Mbps |
| Безжични функции | • Mesh • Seamless Roaming • Automatic Channel Assignment • Load Balance • Band Steering • Beamforming • Airtime Fairness • Multiple SSIDs:16 (8 for each band) • Wireless Statistics • Wireless Schedule • Reboot Schedule • RADIUS Accounting • MAC Authentication • Static IP/Dynamic IP |
| Безжична сигурност | • VLAN • Access Control • Rogue AP Detection • Captive Portal Authentication • Maximum number of MAC Filter: 4,000 • Wireless Isolation between Clients • WPA-Personal/Enterprise, WPA2-Personal/Enterprise, WPA3-Personal/Enterprise • 802.1X Support |
| Предавателна мощност | • CE: < 20 dBm (2.4 GHz, EIRP), < 30 dBm (5 GHz, EIRP); • FCC: < 25 dBm (2.4 GHz), < 25 dBm (5 GHz) |
| MANAGEMENT | |
|---|---|
| Omada App | Yes |
| Restore & Backup | Yes |
| Firmware update via Web | Yes |
| NTP | Yes |
| Centralized Management | • Omada Hardware Controller (OC300) • Omada Hardware Controller (OC200) • Omada Software Controller • Omada Cloud-Based Controller |
| Cloud Access | Yes. Require the use of OC300, OC200, the Omada Software Controller, or Omada Cloud-Based Controller. |
| Сигнали по електронна поща | Yes |
| Управление Вкл/Изкл на LED | Yes |
| Управление на контрола на достъпа по МАС адрес | Yes |
| SNMP | v1, v2c, v3 |
| SSH | Yes |
| Уеб-базирано управление | Yes |
Виж още Аксеспойнт/Репитер Безжични TP-Link
Виж всички Аксеспойнт/Репитер Безжични в категорията
| Тип на суичовете: | Аксес пойнт |
|---|---|
| Монтаж: | За външен монтаж |
| Безжична скорост: | 1800 Mbps |
| Wi-Fi Стандарт: | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Честота: | 2.4 & 5 GHz |
| Антени: | 2 Вътрешни |
| dBi на антена/и: | 5 |
| PoE: | In |
| Интерфейс: | 1x 1000 |
| Други: | Няма |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
36.68 €
/71.74 лв
-
204.54 €
/400.05 лв
-
81.49 €
/159.38 лв
-
19.94 €
/39.00 лв
-
14.72 €
/28.79 лв
-
19.94 €
/39.00 лв
-
31.16 €
/60.95 лв
-
48.55 €
/94.96 лв
-
152.84 €
/298.94 лв
-
19.94 €
/39.00 лв
-
23.42 €
/45.81 лв
-
23.42 €
/45.81 лв
-
71.30 €
/139.45 лв
-
95.28 €
/186.34 лв
-
53.34 €
/104.33 лв
-
36.68 €
/71.74 лв
-
53.32 €
/104.29 лв
-
22.21 €
/43.43 лв
-
199.47 €
/390.12 лв
-
323.25 €
/632.23 лв
-
19.94 €
/39.00 лв
-
67.07 €
/131.18 лв
-
52.25 €
/102.18 лв
-
53.36 €
/104.37 лв
-
19.94 €
/39.00 лв
-
38.50 €
/75.29 лв
-
16.15 €
/31.58 лв
-
73.56 €
/143.88 лв
-
275.70 €
/539.22 лв
-
39.27 €
/76.81 лв
-
22.46 €
/43.93 лв
-
178.99 €
/350.07 лв
-
25.51 €
/49.90 лв
-
13.81 €
/27.00 лв
-
27.99 €
/54.74 лв
-
43.30 €
/84.69 лв
-
129.74 €
/253.76 лв
-
16.15 €
/31.58 лв
-
70.52 €
/137.92 лв
-
109.12 €
/213.42 лв
-
22.21 €
/43.43 лв
-
58.99 €
/115.37 лв
63.99 € -
45.84 €
/89.65 лв
-
78.99 €
/154.49 лв
-
38.50 €
/75.29 лв
-
174.99 €
/342.25 лв
-
53.34 €
/104.33 лв
-
21.76 €
/42.56 лв
-
25.51 €
/49.90 лв
-
37.52 €
/73.37 лв
-
86.36 €
/168.90 лв
-
54.28 €
/106.16 лв
-
33.89 €
/66.29 лв
-
18.59 €
/36.35 лв
-
29.00 €
/56.71 лв
-
39.99 €
/78.21 лв
-
12.99 €
/25.41 лв
-
31.87 €
/62.33 лв
-
84.99 €
/166.23 лв
-
32.99 €
/64.52 лв
34.67 € -
78.87 €
/154.26 лв
-
67.07 €
/131.18 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
-
129.74 €
/253.76 лв
-
85.99 €
/168.18 лв
-
44.99 €
/87.99 лв
-
27.99 €
/54.74 лв
-
234.99 €
/459.60 лв
-
49.99 €
/97.77 лв
-
108.72 €
/212.63 лв
-
68.99 €
/134.93 лв
79.25 € -
34.99 €
/68.43 лв
-
48.99 €
/95.82 лв
-
74.99 €
/146.67 лв
-
56.30 €
/110.12 лв
-
24.99 €
/48.88 лв
-
44.48 €
/86.99 лв
-
40.90 €
/79.99 лв
-
54.99 €
/107.55 лв
-
14.50 €
/28.36 лв
-
282.90 €
/553.30 лв
310.42 € -
194.32 €
/380.06 лв
198.57 € -
1962.67 €
/3838.65 лв
2109.06 € -
547.96 €
/1071.72 лв
561.59 € -
39.60 €
/77.44 лв
41.07 € -
162.85 €
/318.50 лв
200.49 € -
111.06 €
/217.21 лв
119.89 € -
14.08 €
/27.54 лв
14.59 € -
85.99 €
/168.18 лв
101.74 € -
99.29 €
/194.19 лв
102.99 € -
29.25 €
/57.20 лв
29.86 € -
4.58 €
/8.97 лв
4.76 € -
86.42 €
/169.01 лв
99.35 € -
7.20 €
/14.08 лв
7.43 € -
68.99 €
/134.93 лв
79.25 € -
32.17 €
/62.92 лв
34.28 € -
32.99 €
/64.52 лв
34.67 € -
58.99 €
/115.37 лв
63.99 €
Точка за достъп Mikrotik cAP LTE12 ax cAPGi-5HaxD2HaxD&EG12-EA, 2.4GHz (574Mpbs)/ 5GHz (1200Mbps), 2x 10/100/1000Mbps RJ45 PoE, 1x Micro SIM199.47 €
/390.12 лв
Точка за достъп Ruijie RG-AP820-L(V3), 2.4GHz (574Mbps)/ 5GHz (2402Mbps), 1x 10/100/1000Mbps LAN PoE, 1x SFP, 2x вътрешни антени198.57 €
/388.37 лв
Точка за достъп ZyXEL WAX300H-EU0101F, 2.4GHz (575Mbps)/ 5GHz (2400Mbps), 4x 10/100/1000 RJ-45198.37 €
/387.98 лв


























































































