Deco X50 Pro
AX3000 Whole Home Mesh WiFi 6 System
- AX3000 Dual Band WiFi 6 Speed - Super-fast WiFi 6 with speeds up to 3.0 Gbps†
- 4 Streams, Less Lag - 2×2/HE160 2402 Mbps + 2×2 574 Mbps†
- 2.5G Access from Every Port - 2× 2.5 Gbps ports make full use of gigabit speeds from your local ISP§
- Boosted Seamless Coverage - Seamless mesh WiFi coverage up to 6,500 ft2 (3-pack)†
- AI-Driven Mesh - Intelligently learns the network environment to provide ideal WiFi unique to your home
- TP-Link HomeShield - Provides comprehensive network protection, robust parental controls, and real-time IoT protection*
- Setup Made Easier Than Ever - The Deco app walks you through the setup step-by-step


WiFi 6 Upgrades Everything
Armed with WiFi 6 technology, Deco whole home mesh WiFi is designed to deliver a huge boost in coverage, speed, and total capacity. Get on the latest mesh WiFi to enjoy the future network that loads faster and connects more.

Ultra-Fast Multi-Gig Internet Connection with 2.5 Gbps Port
With Two 2.5G WAN/LAN autosensing ports, Deco X50 Pro matches 2.5G ISP network access. The second port can be used as a wired backhaul between Deco units or as a LAN port connection for devices. This way, Deco X50 Pro delivers the ultra-fast 2.5G connectivity and drive your devices to peak performance.
.png)
Intelligent Networking for a Smarter Home
Deco uses its custom algorithms to automate the connections on your network, ensuring the strongest possible signals at all times.

| БЕЗЖИЧНИ ХАРАКТЕРИСТИКИ | |
|---|---|
| Standards and Protocols | Wi-Fi 6 IEEE 802.11ax/ac/n/a 5 GHz IEEE 802.11ax/n/b/g 2.4 GHz |
| WiFi Speeds | AX3000 5 GHz: 2402 Mbps (802.11ax, HE160) 2.4 GHz: 574 Mbps (802.11ax) |
| WiFi Range | 4-6+ Bedroom Houses (3-pack)TP-Link Mesh Technology Optional Ethernet backhaul work together to link Deco units to provide seamless coverage AI-Driven Mesh Intelligently learns the network environment to provide ideal Wi-Fi unique to your home 3× Antennas (Internal) Multiple antennas form a signal-boosting array to cover more directions and large areas |
| WiFi Capacity | HighDual-Band Distribute devices to different bands for optimal performance 2×2 MU-MIMO Simultaneously communicates with multiple MU-MIMO clients OFDMA Simultaneously communicates with multiple WiFi 6 clients 4 Streams More than enough bandwidth for connected devices |
| Working Modes | Router Mode Access Point Mode |
| СИГУРНОСТ | |
|---|---|
| Network Security | SPI Firewall Access Control HomeShield SecurityReal-Time IoT Protection Malicious Site Blocker Intrusion Prevention System DDoS Attack Prevention Home Network Scanner |
| Guest Network | 1× 5 GHz Guest Network 1× 2.4 GHz Guest Network |
| WiFi Encryption | WPA-Personal WPA2-Personal WPA3-Personal |
| HARDWARE | |
|---|---|
| Бутони | Reset Button |
| Ethernet Ports | 2× 2.5 Gbps Ports *Per Deco Unit Supports WAN/LAN auto-sensing |
| SOFTWARE | |
|---|---|
| Protocols | IPv4 IPv6 |
| Service Kits | HomeShield |
| Parental Controls | HomeShield Parental ControlsCustom Profiles Professional Content Filter Library Family Time Bedtime Off Time Time Rewards Family Online Time Ranking Pause the Internet Weekly and Monthly Reports |
| WAN Types | Dynamic IP Static IP PPPoE PPTP L2TP |
| Quality of Service | HomeShield QoSQoS by Device |
| Cloud Service | OTA Firmware Upgrade TP-Link ID DDNS |
| NAT Forwarding | Port Forwarding UPnP |
| IPTV | IGMP Proxy IGMP Snooping Bridge Tag VLAN |
| DHCP | Address Reservation DHCP Client List Server |
| DDNS | TP-Link |
| Management Features | Deco App |
| TEST DATA | |
|---|---|
| WiFi Transmission Power | CE: <20 dBm (2.4 GHz) <23 dBm (5 GHz) FCC: <30 dBm (2.4 GHz) <30 dBm (5 GHz) |
| PHYSICAL | |
|---|---|
| Dimensions (W×D×H) | 4.33 × 4.33 × 4.49 in (110 × 110 × 114 mm) |
Виж още Рутери Безжични TP-Link
Виж всички Рутери Безжични в категорията
| Безжична скорост: | 3000 Mbps |
|---|---|
| Wi-Fi Стандарт: | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Честота: | 2.4 + 5 GHz |
| LAN портове: | 2 x 2500 Mbps |
| WAN портове: | 2 x 2500 Mbps |
| Антени: | 3 Вътрешни |
| USB портове: | Няма |
| 3G/4G: | Не |
| Преносим: | Не |
| Други: | Няма |
| Жична скорост: | 10/100/1000/2500 Mbps |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
7.47 €
/14.61 лв
-
68.99 €
/134.93 лв
79.25 € -
7.41 €
/14.50 лв
-
22.90 €
/44.79 лв
-
48.55 €
/94.96 лв
-
10.23 €
/20.01 лв
-
59.29 €
/115.97 лв
-
11.58 €
/22.65 лв
-
23.42 €
/45.81 лв
-
36.68 €
/71.74 лв
-
8.98 €
/17.56 лв
-
17.85 €
/34.91 лв
-
18.38 €
/35.94 лв
-
26.94 €
/52.68 лв
-
58.99 €
/115.37 лв
63.99 € -
27.99 €
/54.74 лв
-
58.99 €
/115.37 лв
63.99 € -
84.53 €
/165.33 лв
-
99.70 €
/195.00 лв
-
122.89 €
/240.36 лв
-
48.09 €
/94.05 лв
-
108.85 €
/212.90 лв
-
36.68 €
/71.74 лв
-
22.82 €
/44.64 лв
-
10.85 €
/21.23 лв
-
53.36 €
/104.37 лв
-
27.99 €
/54.74 лв
-
23.28 €
/45.53 лв
-
48.55 €
/94.96 лв
-
28.64 €
/56.01 лв
-
57.86 €
/113.16 лв
-
67.46 €
/131.94 лв
-
109.23 €
/213.64 лв
-
18.38 €
/35.94 лв
-
135.33 €
/264.67 лв
-
42.76 €
/83.63 лв
-
70.10 €
/137.10 лв
-
82.13 €
/160.62 лв
-
79.01 €
/154.53 лв
-
31.57 €
/61.74 лв
-
78.99 €
/154.49 лв
-
174.99 €
/342.25 лв
-
58.99 €
/115.37 лв
63.99 € -
39.99 €
/78.21 лв
-
80.19 €
/156.83 лв
-
12.99 €
/25.41 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
-
84.99 €
/166.23 лв
-
32.99 €
/64.52 лв
34.67 € -
139.12 €
/272.09 лв
-
52.04 €
/101.78 лв
-
44.99 €
/87.99 лв
-
171.07 €
/334.58 лв
-
85.99 €
/168.18 лв
-
35.35 €
/69.13 лв
-
234.99 €
/459.60 лв
-
49.99 €
/97.77 лв
-
36.92 €
/72.21 лв
-
48.99 €
/95.82 лв
-
200.25 €
/391.65 лв
-
48.99 €
/95.82 лв
52.95 € -
24.99 €
/48.88 лв
-
27.99 €
/54.74 лв
-
88.49 €
/173.07 лв
-
68.99 €
/134.93 лв
79.25 € -
34.99 €
/68.43 лв
-
40.90 €
/79.99 лв
-
254.99 €
/498.72 лв
-
40.90 €
/79.99 лв
-
101.74 €
/198.99 лв
-
23.00 €
/44.99 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
-
99.99 €
/195.56 лв
-
122.07 €
/238.76 лв
-
192.96 €
/377.40 лв
-
82.22 €
/160.81 лв
-
254.59 €
/497.93 лв
-
8.18 €
/15.99 лв
-
30.67 €
/59.99 лв
-
25.10 €
/49.08 лв
-
194.32 €
/380.06 лв
198.57 € -
282.90 €
/553.30 лв
310.42 € -
1962.67 €
/3838.65 лв
2109.06 € -
227.84 €
/445.62 лв
240.99 € -
547.96 €
/1071.72 лв
561.59 € -
83.76 €
/163.83 лв
336.85 € -
111.06 €
/217.21 лв
119.89 € -
77.88 €
/152.32 лв
80.31 € -
49.31 €
/96.45 лв
61.88 € -
98.47 €
/192.59 лв
102.99 € -
4.50 €
/8.80 лв
4.67 € -
40.16 €
/78.55 лв
48.29 € -
195.10 €
/381.59 лв
202.98 € -
86.42 €
/169.01 лв
99.35 € -
68.99 €
/134.93 лв
79.25 € -
32.17 €
/62.92 лв
34.28 € -
48.99 €
/95.82 лв
52.95 € -
32.99 €
/64.52 лв
34.67 € -
262.60 €
/513.60 лв
268.99 € -
58.99 €
/115.37 лв
63.99 €
Рутер Asus RT-AXE7800, 7800Mbps, 2.4GHz (574 Mbps)/ 5GHz (4804 Mbps)/6GHz (2402 Mbps), 1x 2.5G Mbps for WAN/LAN, 1 x RJ45 10/100/1000Mbps for WAN/LAN, 3x RJ45 10/100/1000Mbps for LAN, 1x USB 3.2 Gen 1 Port222.99 €
/436.13 лв
Мрежеста система Asus ZenWiFi BT8, 14000Mbps, 2.4GHz (688 Mbps)/ 5 GHz (4323 Mbps)/ 6 GHz (8643 Mbps), 2x LAN 10/100/1000Mbps, 1x LAN 10/100/1000/2500Mbps, 1x WAN 10/100/1000/2500Mbps, 7 вътрешни антени, 1 бр.224.95 €
/439.97 лв
Рутер HP MSR920, 100Mbps, Wireless G, 8x LAN 100, 2x WAN 100, 1x USB226.76 €
/443.51 лв

























































































