TF1934MC-B7X.png)
ProLite TF1934MC-B7X uses Projective Capacitive touch technology, built into an eye catching bezel with edge-to-edge glass. Featuring IPS LCD screen technology, it offers exceptional colour performance and wide viewing angles, making it a perfect interactive display for Interactive Digital Signage. In addition to the superb image quality, the screen comes with an IP65 Rating, making it dust and water resistant. Equipped with a rugged bezel making it suitable for demanding environments. The ProLite TF1934MC-B7X is the ideal screen for the kiosk integrators and a solution for Interactive Digital Signage, Instore Retail, Gaming and Interactive Presentations.
| Design | Open Frame |
| Diagonal | 19", 48cm |
| Panel | IPS LED |
| Native resolution | 1280 x 1024 (1.3 megapixel) |
| Aspect ratio | 5:4 |
| Brightness | 350 cd/m² typical |
| Brightness | 315 cd/m² with touch |
| Static contrast | 1000:1 with touch |
| Light transmittance | 90% |
| Response time (GTG) | 14ms |
| Viewing zone | horizontal/vertical: 178°/178°, right/left: 89°/89°, up/down: 89°/89° |
| Colour support | 16.7mln |
| Horizontal Sync | 31.4 - 80kHz |
| Viewable area W x H | 376.5 x 301.1mm, 14.8 x 11.9" |
| Pixel pitch | 0.294mm |
| Bezel colour and finish | black, matte |
| Touch technology | projective capacitive |
| Touch points | 10 (HID, only with supported OS) |
| Touch method | stylus, finger, glove (latex) |
| Touch interface | USB |
| Supported operating systems | All iiyama monitors are Plug & Play and compatible with Windows and Linux. For details regarding the supported OS for the touch models, please refer to the driver instruction file available in the downloads section. |
| Through-Glass | 6mm |
| Palm rejection | yes |
| Analog signal input | VGA x1 |
| Digital signal input | HDMI x1 DisplayPort x1 |
| HDCP | yes |
| Extra | anti-fingerprint coating, touch through-glass |
| Glass hardness | 7H |
| Water and dust protection | IP65 (front) |
| OSD key lock | yes |
| OSD languages | EN, DE, FR, ES, IT, CN, JP |
| Control buttons | Menu, Scroll up/ Brightness, Scroll down/ Contrast, Select, Power |
| User controls | picture (contrast, brightness, H.position, V.position, phase, clock, auto adjust), advanced (color temp., sharpness), OSD (time out, position, H-position, V-position, touch switch), option (reset, language, source select, display mode, factory) |
| Plug&Play | DDC2B |
Виж още Монитори Iiyama
Виж всички Монитори в категорията
iiyama ProLite TF1934MC-B7X - LED monitor - 19" Brochure
iiyama ProLite TF1934MC-B7X - LED monitor - 19" User manual
iiyama Touch-Display ProLite TF1934MC-B7X - 48 cm (19") - 1280 x 1024 SXGA User manual
Продуктов информационен лист
Енергиен етикет на ЕС
Продуктов фиш на ЕС
Енергиен етикет на ЕС
Продуктов фиш на ЕС
| DisplayPort: | Да |
|---|---|
| HDMI: | Да |
| VGA (D-Sub): | Да |
| Гама: | Home & Office |
|---|---|
| Екран размер: | 19" (48.26 cm) |
| Разделителна способност (max): | 1280 x 1024 |
| Аспект изображение: | 5:4 |
| Тип матрица: | IPS |
| Честота на опресняване: | 75 Hz |
| Време за реакция: | 14 ms |
| Яркост: | 350 cd/m² |
| TV Тунер: | Не |
| Тъчскрийн: | Да |
| Вградени колони: | Не |
| 3D: | Не |
| Цвят: | Черен |
| Формат екран: | Classic |
| Извит: | Не |
| Преносим: | Не |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта



-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
95.47 €
/186.73 лв
-
712.78 €
/1394.07 лв
-
2564.03 €
/5014.81 лв
-
174.99 €
/342.25 лв
-
110.93 €
/216.97 лв
-
174.99 €
/342.25 лв
-
98.64 €
/192.92 лв
-
115.71 €
/226.31 лв
-
172.94 €
/338.25 лв
-
374.65 €
/732.75 лв
-
119.00 €
/232.74 лв
-
86.72 €
/169.61 лв
-
149.44 €
/292.28 лв
-
173.38 €
/339.09 лв
-
487.96 €
/954.36 лв
-
133.32 €
/260.76 лв
-
645.75 €
/1262.98 лв
-
187.86 €
/367.43 лв
-
247.31 €
/483.70 лв
-
381.88 €
/746.90 лв
-
221.44 €
/433.10 лв
-
348.06 €
/680.74 лв
-
327.09 €
/639.73 лв
-
824.83 €
/1613.22 лв
-
314.74 €
/615.57 лв
-
247.31 €
/483.70 лв
-
116.29 €
/227.43 лв
-
299.99 €
/586.73 лв
-
210.87 €
/412.43 лв
-
79.12 €
/154.75 лв
-
93.18 €
/182.24 лв
-
154.99 €
/303.13 лв
-
257.62 €
/503.86 лв
-
218.99 €
/428.31 лв
-
154.99 €
/303.13 лв
-
95.47 €
/186.73 лв
-
91.76 €
/179.46 лв
-
236.87 €
/463.28 лв
-
75.11 €
/146.90 лв
-
169.50 €
/331.50 лв
-
154.99 €
/303.13 лв
-
218.99 €
/428.31 лв
-
174.99 €
/342.25 лв
-
218.99 €
/428.31 лв
224.99 € -
119.99 €
/234.68 лв
-
428.99 €
/839.03 лв
-
129.00 €
/252.30 лв
-
49.99 €
/97.77 лв
-
133.34 €
/260.79 лв
-
314.98 €
/616.05 лв
-
159.99 €
/312.91 лв
-
93.18 €
/182.24 лв
-
255.64 €
/499.99 лв
-
78.99 €
/154.49 лв
-
92.03 €
/179.99 лв
-
101.74 €
/198.99 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
-
1198.99 €
/2345.02 лв
-
228.99 €
/447.87 лв
-
306.26 €
/598.99 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
101.74 € -
578.99 €
/1132.41 лв
-
147.99 €
/289.44 лв
-
Монитор AOC U27G4R, 27" (68.58cm) IPS панел, 160Hz, 4K/UHD, 0.5ms, 400 cd/m2, DisplayPort, HDMI, USB
349.99 €
/684.52 лв
-
188.99 €
/369.63 лв
-
98.98 €
/193.59 лв
-
219.99 €
/430.26 лв
-
1299.99 €
/2542.56 лв
-
1199.99 €
/2346.98 лв
-
158.99 €
/310.96 лв
-
144.99 €
/283.58 лв
-
460.16 €
/899.99 лв
-
239.99 €
/469.38 лв
-
384.99 €
/752.97 лв
-
174.99 €
/342.25 лв
-
174.99 €
/342.25 лв
-
869.99 €
/1701.55 лв
-
110.94 €
/216.98 лв
-
428.99 €
/839.03 лв
-
2198.55 €
/4299.99 лв
-
237.80 €
/465.11 лв
247.75 € -
413.82 €
/809.36 лв
445.47 € -
100.44 €
/196.45 лв
103.19 € -
347.25 €
/679.16 лв
423.82 € -
226.91 €
/443.80 лв
278.23 € -
385.78 €
/754.53 лв
431.55 € -
980.66 €
/1918.00 лв
1034.77 € -
337.30 €
/659.71 лв
357.03 € -
214.39 €
/419.32 лв
225.57 € -
165.35 €
/323.39 лв
177.05 € -
91.04 €
/178.06 лв
92.85 € -
310.78 €
/607.84 лв
321.53 € -
174.90 €
/342.07 лв
188.06 € -
98.99 €
/193.61 лв
101.74 € -
428.33 €
/837.73 лв
439.06 € -
218.99 €
/428.31 лв
224.99 €
Монитор BenQ MA270U (9H.LMWLB.QBE), 27" (68.58cm) IPS панел, 4K/UHD, 5ms, 400 cd/m2, HDMI, USB534.25 €
/1044.89 лв
Монитор Dell Alienware AW2524HF (210-BJPH), 24.5" (62.23 cm) IPS панел, 500Hz, Full HD, 0.5ms, 1000:1, 400 cd/m2, DisplayPort, HDMI, USB535.62 €
/1047.59 лв
Монитор BenQ MOBIUZ EX2710U (9H.LKTLA.TBE), 27" (68.58 cm) IPS панел, 144Hz, 4K/UHD, 1ms, 1 000:1, 300cd/m2, DisplayPort, HDMI, USB537.18 €
/1050.63 лв



























































































