FSP CMT340 Plus

The CMT340/CMT340 PLUS series is a mid-tower PC case designed for e-sports and PC gamers. It features 2 semi-transparent tinted tempered glass panels, a sleek metal chassis, all black coating throughout the inside and out for a streamlined look. The CMT340 is a complete package with the look and features that you would want for a gaming PC case.

4mm Tempered Glass
CMT340 PLUS with left and front semi-transparent tempered glass, strong streamlined body and clean exterior lines, finished with dazzling RGB lighting.
Specifications:
| Type | ATX Mid Tower |
| Color | Black |
| Materials | SPCC, Plastic, Glasses x 2 |
| Weight | NW:6.2KG |
| Dimension DxWxH (mm) / (inch) | 368 x 206 x 471mm (14.49 x 8.11 x 18.54 inch) |
| Maximum CPU Cooler Height | 160mm |
| VGA Card Length | 350mm |
| Expansion Slots | 7 |
| MotherBoard Support | ATX, Micro ATX, ITX |
| External I/O port | USB3.0x2, HD Audio |
| Power Supply Type | ATX |
| 3.5“ HDD | 2 |
| 2.5" SSD | 2 |
| Fan Including(pre-install) | Front: Addressable RGB x 3 Rear: Addressable RGB x 1 |
| Fan&Water Cooler Support | Front: 120mm x 3 or 360mm Radiator Top: 120/140mmx2 or 240mm Radiator Rear: 120mm x 1 |
| Max Radiator Support | 360mm x 1 & 240mm x 1 *If you want to install 360mm radiator on the front, we suggest to move the HDD tray backwards a little to the PSU side. |
| Maximum PSU Length | 170mm |
JAR Computers може да предложи ремонт/смяна/монтаж в наш сервиз или при партньор.
Виж още Компютърни кутии FSP
Виж всички Компютърни кутии в категорията
| Захранване: | Не |
|---|---|
| Прозорец: | Да |
| Цвят: | Черен |
| E-ATX: | Не |
| ATX: | Не |
| Micro-ATX: | Не |
| Mini-ITX: | Не |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
27.01 €
/52.83 лв
-
43.30 €
/84.69 лв
-
89.99 €
/176.01 лв
-
37.98 €
/74.27 лв
-
94.98 €
/185.76 лв
-
218.28 €
/426.92 лв
-
84.99 €
/166.23 лв
-
94.98 €
/185.76 лв
-
10.05 €
/19.65 лв
-
30.23 €
/59.13 лв
-
50.44 €
/98.66 лв
-
180.69 €
/353.41 лв
-
88.99 €
/174.05 лв
-
15.84 €
/30.99 лв
-
52.99 €
/103.64 лв
-
12.48 €
/24.41 лв
-
30.90 €
/60.43 лв
-
44.93 €
/87.88 лв
-
21.55 €
/42.14 лв
-
148.82 €
/291.07 лв
-
24.87 €
/48.64 лв
-
48.93 €
/95.69 лв
-
8.49 €
/16.60 лв
-
30.90 €
/60.43 лв
-
21.95 €
/42.94 лв
-
68.99 €
/134.93 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
104.99 € -
94.98 €
/185.76 лв
-
43.30 €
/84.69 лв
-
147.21 €
/287.92 лв
-
12.48 €
/24.41 лв
-
24.75 €
/48.41 лв
-
112.99 €
/220.99 лв
116.99 € -
23.37 €
/45.71 лв
-
26.07 €
/50.98 лв
-
19.00 €
/37.15 лв
-
29.77 €
/58.23 лв
-
29.77 €
/58.23 лв
-
47.65 €
/93.19 лв
-
17.61 €
/34.45 лв
-
94.98 €
/185.76 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
104.99 € -
112.99 €
/220.99 лв
116.99 € -
68.99 €
/134.93 лв
-
46.04 €
/90.05 лв
-
41.02 €
/80.24 лв
-
84.98 €
/166.21 лв
-
59.99 €
/117.33 лв
-
52.99 €
/103.64 лв
-
59.99 €
/117.33 лв
-
105.99 €
/207.30 лв
-
84.99 €
/166.23 лв
-
88.99 €
/174.05 лв
-
118.99 €
/232.72 лв
-
118.99 €
/232.72 лв
-
59.99 €
/117.33 лв
-
88.99 €
/174.05 лв
-
149.99 €
/293.36 лв
-
124.98 €
/244.44 лв
-
79.99 €
/156.45 лв
-
61.99 €
/121.24 лв
-
25.99 €
/50.83 лв
-
90.49 €
/176.99 лв
-
164.99 €
/322.69 лв
-
92.03 €
/179.99 лв
-
119.99 €
/234.68 лв
-
Кутия Thermaltake CTE E660 MX, EATX/ATX/mATX/Mini-ITX, 2x USB 3.0, с прозорец, черна, без захранване
139.99 €
/273.80 лв
-
179.99 €
/352.03 лв
-
153.38 €
/299.99 лв
-
49.70 €
/97.20 лв
-
114.99 €
/224.90 лв
-
46.01 €
/89.99 лв
-
239.99 €
/469.38 лв
-
58.99 €
/115.37 лв
-
68.99 €
/134.93 лв
-
71.06 €
/138.99 лв
-
97.14 €
/189.99 лв
-
79.99 €
/156.45 лв
-
184.99 €
/361.81 лв
-
117.59 €
/229.99 лв
-
118.23 €
/231.23 лв
121.99 € -
43.64 €
/85.35 лв
48.71 € -
134.12 €
/262.33 лв
138.39 € -
83.99 €
/164.27 лв
88.99 € -
34.72 €
/67.91 лв
36.19 € -
10.58 €
/20.69 лв
11.20 € -
27.75 €
/54.27 лв
30.67 € -
98.99 €
/193.61 лв
104.99 € -
112.99 €
/220.99 лв
116.99 €
Кутия Omega SX-C3145, ATX /Micro-ATX/Micro-ITX, 1x USB 3.0, с прозорец, черна, без захранване15.84 €
/30.99 лв
Кутия Delux J602, microATX, 2x USB 3.0, черна, без захранване19.37 €
/37.89 лв
Кутия Makki 0636BB-U3, ATX/mATX, 1x USB 3.0, черна, без захранване21.55 €
/42.14 лв





















































































