TP-Link Omada EAP723
BE3600 Ceiling Mount Wi-Fi 7 Access Point
BE3600 Dual-Band Wi-Fi 7 (2882 Mbps on 5 GHz + 688 Mbps on 2.4 GHz).
1× 2.5G port unlocks the full potential of Wi-Fi 7.
160 MHz bandwidth enables many more simultaneous transmissions.
Multi-RUs ensure the high performance of your network.
Advanced Functions: Centralised management, Mesh, and Seamless Roaming.


Optimised Wired Performance with 2.5G PoE+ Port
With a 2.5 Gigabit Ethernet Port, EAP723 delivers remarkable multi-gigabit performance for higher bandwidth and faster Wi-Fi. Compatibility with 802.3at PoE is ideal for flexible deployment.

Seamless Integration into the Omada SDN

| HARDWARE FEATURES | |
|---|---|
| Interface | 1× 2.5G Ethernet Port |
| Button | Reset |
| Power Supply | 802.3at PoE or 12V/1.5A DC (Power Adapter Is Not Included) |
| Power Consumption | • 18.6 W (For PoE); • 16.0 W (For DC) |
| Dimensions ( W x D x H ) | 6.3 × 6.3 × 1.4 in (160 × 160 × 36.7 mm) |
| Antenna Type | • 2.4 GHz: 2× 4.0 dBi • 5 GHz: 2× 5.0 dBi |
| Mounting | Ceiling / Wall Mounting (Kits Included) |
| WIRELESS FEATURES | |
|---|---|
| Coverage | 140㎡(1500 ft²)*** |
| Wireless Client Capacity | 250+** |
| Wireless Standards | IEEE 802.11 a/b/g/n/ac/ax/be |
| Frequency | 2.4 GHz and 5 GHz |
| Signal Rate | 688 Mbps (2.4 GHz) + 2882 Mbps (5 GHz) |
| Wireless Functions | • 4K-QAM • Seamless Roaming • MU-MIMO • EHT160 • Mesh • OFDMA • Load Balance • Band Steering • Beamforming • Airtime Fairness • Multiple SSIDS:16(8 on each band) • Wireless Schedule • Reboot Schedule • QoS(WMM) • Rate Limit • Static IP/Dynamic IP • RADIUS Accounting • MAC Authentication |
| Wireless Security | • Captive Portal Authentication • Access Control • Maximum number of MAC Filter: 4,000 • Wireless Isolation Between Clients • VLAN • Rogue AP Detection • WPA-Personal/Enterprise, WPA2-Personal/Enterprise, WPA3-Personal/Enterprise |
| Transmission Power | < 20 dBm (2.4 GHz, EIRP) < 23 dBm (5 GHz, band 1&band 2, EIRP) < 28 dBm (5 GHz, band 3, EIRP) |
| MANAGEMENT | |
|---|---|
| Omada App | Yes |
| Centralized Management | • Omada Cloud-Based Controller • Omada Hardware Controller • Omada Software Controller |
| Cloud Access | Yes. Require the use of an OC300, OC200, Omada Software Controller, or an Omada Cloud-Based Controller. |
| Email Alerts | Yes |
| LED ON/OFF Control | Yes |
| Management MAC Access Control | Yes |
| SNMP | v1, v2c, v3 |
| System Logging Local/Remote Syslog | Yes |
| Web-based Management | Yes |
Виж още Аксеспойнт/Репитер Безжични TP-Link
Виж всички Аксеспойнт/Репитер Безжични в категорията
| Тип на суичовете: | Аксес пойнт |
|---|---|
| Монтаж: | За вътрешен монтаж |
| Безжична скорост: | 3600 Mbps |
| Wi-Fi Стандарт: | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Честота: | 2.4 & 5 GHz |
| Антени: | 2 Вътрешни |
| dBi на антена/и: | 5 |
| PoE: | In |
| Интерфейс: | 1x 2500 |
| Други: | Няма |
- 5
1 ревю
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
36.68 €
/71.74 лв
-
204.54 €
/400.05 лв
-
81.49 €
/159.38 лв
-
19.94 €
/39.00 лв
-
14.72 €
/28.79 лв
-
19.94 €
/39.00 лв
-
31.16 €
/60.95 лв
-
48.55 €
/94.96 лв
-
152.84 €
/298.94 лв
-
19.94 €
/39.00 лв
-
23.42 €
/45.81 лв
-
23.42 €
/45.81 лв
-
71.30 €
/139.45 лв
-
95.28 €
/186.34 лв
-
53.34 €
/104.33 лв
-
36.68 €
/71.74 лв
-
53.32 €
/104.29 лв
-
22.21 €
/43.43 лв
-
199.47 €
/390.12 лв
-
323.25 €
/632.23 лв
-
19.94 €
/39.00 лв
-
67.07 €
/131.18 лв
-
52.25 €
/102.18 лв
-
53.36 €
/104.37 лв
-
19.94 €
/39.00 лв
-
38.50 €
/75.29 лв
-
16.15 €
/31.58 лв
-
73.56 €
/143.88 лв
-
275.70 €
/539.22 лв
-
39.27 €
/76.81 лв
-
22.46 €
/43.93 лв
-
178.99 €
/350.07 лв
-
25.51 €
/49.90 лв
-
13.81 €
/27.00 лв
-
27.99 €
/54.74 лв
-
43.30 €
/84.69 лв
-
129.74 €
/253.76 лв
-
16.15 €
/31.58 лв
-
70.52 €
/137.92 лв
-
109.12 €
/213.42 лв
-
22.21 €
/43.43 лв
-
58.99 €
/115.37 лв
63.99 € -
45.84 €
/89.65 лв
-
78.99 €
/154.49 лв
-
38.50 €
/75.29 лв
-
174.99 €
/342.25 лв
-
53.34 €
/104.33 лв
-
21.76 €
/42.56 лв
-
25.51 €
/49.90 лв
-
37.52 €
/73.37 лв
-
86.36 €
/168.90 лв
-
54.28 €
/106.16 лв
-
33.89 €
/66.29 лв
-
18.59 €
/36.35 лв
-
29.00 €
/56.71 лв
-
39.99 €
/78.21 лв
-
12.99 €
/25.41 лв
-
31.87 €
/62.33 лв
-
84.99 €
/166.23 лв
-
32.99 €
/64.52 лв
34.67 € -
78.87 €
/154.26 лв
-
67.07 €
/131.18 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
-
129.74 €
/253.76 лв
-
85.99 €
/168.18 лв
-
44.99 €
/87.99 лв
-
27.99 €
/54.74 лв
-
234.99 €
/459.60 лв
-
49.99 €
/97.77 лв
-
108.72 €
/212.63 лв
-
68.99 €
/134.93 лв
79.25 € -
34.99 €
/68.43 лв
-
48.99 €
/95.82 лв
-
74.99 €
/146.67 лв
-
56.30 €
/110.12 лв
-
24.99 €
/48.88 лв
-
44.48 €
/86.99 лв
-
40.90 €
/79.99 лв
-
54.99 €
/107.55 лв
-
14.50 €
/28.36 лв
-
282.90 €
/553.30 лв
310.42 € -
194.32 €
/380.06 лв
198.57 € -
1962.67 €
/3838.65 лв
2109.06 € -
547.96 €
/1071.72 лв
561.59 € -
39.60 €
/77.44 лв
41.07 € -
162.85 €
/318.50 лв
200.49 € -
111.06 €
/217.21 лв
119.89 € -
14.08 €
/27.54 лв
14.59 € -
85.99 €
/168.18 лв
101.74 € -
99.29 €
/194.19 лв
102.99 € -
29.25 €
/57.20 лв
29.86 € -
4.58 €
/8.97 лв
4.76 € -
86.42 €
/169.01 лв
99.35 € -
7.20 €
/14.08 лв
7.43 € -
68.99 €
/134.93 лв
79.25 € -
32.17 €
/62.92 лв
34.28 € -
32.99 €
/64.52 лв
34.67 € -
58.99 €
/115.37 лв
63.99 €
Точка за достъп Zyxel NWA1123ACv3, 2.4 GHz (300Mbps)/ 5 GHz (866Mbps), 1x10/100/1000 Base-T, 2x вътрешни антени115.58 €
/226.05 лв
Точка за достъп Ubiquiti U7-Lite, 5000Mbps, 2.4GHz (688Mbps)/ 5GHz (4300Mbps), 1x 10/100/1000/2500Mbps RJ45(PoE), 2x вътрешни антени115.20 €
/225.32 лв
Точка за достъп Ubiquiti U6+, 2.4GHz (574Mbps)/5GHz (2402Mbps), 1x 10/100/1000Mbps RJ45, 1 вътрешна антена118.08 €
/230.94 лв































































































