AX3000 Indoor/Outdoor WiFi 6 Access Point
- Superior WiFi 6 Speeds: 2402 Mbps on 5 GHz and 574 Mbps on 2.4 GHz.
- Directional Ultra-Range Coverage: Equipped with built-in high-gain directional antennas to deliver precise and extended coverage.
- Ideal for Warehouses and Outdoor Scenes: Features an IP68 waterproof enclosure with -30°C to +70°C operating range.
- 802.11k/v/r Seamless Roaming: Ensures uninterrupted connectivity for AGVs and handheld scanners.
- Flexible Deployment: Supports 802.3at PoE and Omada Mesh technology.
- Centralized Cloud Management: Control everything from a single interface anywhere via the Omada app or Web UI.

Designed for Warehouses
The EAP650 D120-Outdoor features a durable, fully sealed IP68 weatherproof enclosure, making it dustproof and capable of withstanding submersion in water. It is ideal for warehouse environments.

Directional Antennas for
Ultra-Range Coverage in Outdoor Scenarios
2.4 GHz up to
787 ft /240 m*
5 GHz up to
1640 ft /500 m*

| Category | Specification |
|---|---|
| HARDWARE FEATURES | |
| Interface | 1× Gigabit Ethernet Port (supports 802.3at PoE or 48V Passive PoE) |
| Button | Reset |
| Power Supply | • 802.3at PoE• 48V Passive PoE |
| Max. Power Consumption | • EU: 12.5W (802.3at PoE or Passive PoE)• US: 14.7W (802.3at PoE or Passive PoE) |
| Dimensions (W × D × H) | 9.1 × 8.2 × 2.8 in (230 × 207.5 × 69.7 mm) |
| Antenna | Built-in Directional Antennas:• 2.4 GHz: 2× 8 dBi• 5 GHz: 2× 10 dBi Beamwidth: 120° Horizontal; 30° Vertical |
| Bluetooth | Yes |
| Weatherproof Enclosure | IP68 |
| Mounting | Optional Brackets (sold separately):• APM-110: Vertical ±180°, Horizontal ±45°• APM-100: Vertical ±45°, Horizontal ±45° |
| WIRELESS FEATURES | |
| Coverage | • 2.4 GHz: 200+ m*• 5 GHz: 500+ m* |
| Concurrent Clients | 250+** |
| Wireless Standards | IEEE 802.11 a/b/g/n/ac/ax |
| Frequency | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Signal Rate | 574 Mbps (2.4 GHz) + 2402 Mbps (5 GHz)† |
| Wireless Functions | • 1024-QAM• DL/UL OFDMA• Multiple SSIDs (Up to 16, 8 per band)• Enable/Disable Wireless Radio• Enable/Disable SSID Broadcast• Guest Network• Automatic Channel Assignment• Transmit Power Control (in dBm)• QoS (WMM)• 2 × 2 (2.4 GHz & 5 GHz) DL/UL MU-MIMO• Omada Mesh§• Seamless Roaming (802.11k/v/r)§• Band Steering• Load Balance• Airtime Fairness• Beamforming• RADIUS Accounting• MAC Authentication• Reboot Schedule• Wireless Schedule• Wireless Statistics• Static IP/Dynamic IP |
| Wireless Security | • Captive Portal Authentication§• Access Control• Wireless MAC Address Filtering• Wireless Isolation Between Clients• SSID to VLAN Mapping• Rogue AP Detection• 802.1X Support• WPA-Personal/Enterprise• WPA2-Personal/Enterprise• WPA3-Personal/Enterprise |
| Transmission Power | • CE: < 20 dBm (2.4 GHz); < 23 dBm (5 GHz Band 1 & 2); < 30 dBm (5 GHz Band 3)• FCC: < 30 dBm (2.4 GHz & 5 GHz) |
| MANAGEMENT FEATURES | |
| Omada App | Yes |
| Restore & Backup | Yes |
| NTP | Yes |
| Centralized Management | • Omada Hardware Controller• Omada Software Controller• Omada Cloud-based Controller• Omada APP |
| Cloud Access | Yes (via any Omada Controller or App) |
| Email Alerts | Yes |
| LED ON/OFF Control | Yes |
| Management MAC Access Control | Yes |
| SNMP | v1, v2c, v3 |
| System Logging | Local/Remote Syslog |
| SSH | Yes |
| Web-based Management | Yes |
| Multi-site Management | Yes |
| Zero-Touch Provisioning | Yes (requires Omada Cloud-Based Controller) |
| OTHERS | |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Package Contents | • Access Point EAP650 D120-Outdoor• Mounting Kits• Installation Guide |
| System Requirements | Microsoft Windows XP/Vista/7/8/10/11, Linux |
Виж още Аксеспойнт/Репитер Безжични TP-Link
Виж всички Аксеспойнт/Репитер Безжични в категорията
| Тип: | Аксес пойнт |
|---|---|
| Монтаж: | За външен монтаж |
| Безжична скорост: | 3000 Mbps |
| Wi-Fi Стандарт: | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Честота: | 2.4 & 5 GHz |
| Антени: | 2 Вътрешни |
| dBi на антена/и: | 10 |
| PoE: | In & Out |
| Интерфейс: | 1x 1000 |
| Други: | Няма |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта



-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
78.99 €
/154.49 лв
-
20.36 €
/39.82 лв
-
49.50 €
/96.82 лв
-
89.17 €
/174.40 лв
-
36.68 €
/71.74 лв
-
174.99 €
/342.25 лв
-
53.11 €
/103.87 лв
-
156.64 €
/306.37 лв
-
82.76 €
/161.86 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
-
316.74 €
/619.48 лв
-
38.48 €
/75.26 лв
-
54.92 €
/107.42 лв
-
322.67 €
/631.08 лв
-
55.00 €
/107.57 лв
-
18.08 €
/35.36 лв
-
7.41 €
/14.50 лв
-
306.75 €
/599.95 лв
-
37.73 €
/73.79 лв
-
53.36 €
/104.37 лв
-
53.36 €
/104.37 лв
-
124.03 €
/242.58 лв
-
36.68 €
/71.74 лв
-
61.37 €
/120.03 лв
-
10.96 €
/21.44 лв
-
7.41 €
/14.50 лв
-
56.55 €
/110.59 лв
-
63.45 €
/124.10 лв
-
40.25 €
/78.73 лв
-
36.68 €
/71.74 лв
-
124.03 €
/242.58 лв
-
118.46 €
/231.68 лв
-
16.18 €
/31.64 лв
-
31.31 €
/61.24 лв
-
158.51 €
/310.02 лв
-
61.37 €
/120.03 лв
-
17.85 €
/34.91 лв
-
15.03 €
/29.40 лв
-
64.62 €
/126.38 лв
-
45.31 €
/88.62 лв
-
64.98 €
/127.09 лв
-
78.99 €
/154.49 лв
-
92.99 €
/181.87 лв
-
28.99 €
/56.70 лв
-
39.99 €
/78.21 лв
-
12.99 €
/25.41 лв
-
56.30 €
/110.12 лв
-
239.99 €
/469.38 лв
-
112.99 €
/220.99 лв
-
174.99 €
/342.25 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
-
234.99 €
/459.60 лв
-
50.95 €
/99.65 лв
-
128.46 €
/251.24 лв
-
95.45 €
/186.69 лв
-
84.99 €
/166.23 лв
-
32.99 €
/64.52 лв
34.67 € -
85.99 €
/168.18 лв
-
68.99 €
/134.93 лв
79.25 € -
74.99 €
/146.67 лв
-
85.99 €
/168.18 лв
101.74 € -
48.99 €
/95.82 лв
-
44.99 €
/87.99 лв
-
44.99 €
/87.99 лв
-
49.99 €
/97.77 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
-
24.99 €
/48.88 лв
-
38.48 €
/75.26 лв
-
40.90 €
/79.99 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
-
254.98 €
/498.70 лв
-
222.99 €
/436.13 лв
-
115.99 €
/226.86 лв
-
18.40 €
/35.99 лв
-
61.35 €
/119.99 лв
-
42.99 €
/84.08 лв
-
14.50 €
/28.36 лв
-
55.00 €
/107.57 лв
-
66.18 €
/129.45 лв
-
54.99 €
/107.55 лв
-
282.90 €
/553.30 лв
310.42 € -
194.32 €
/380.06 лв
198.57 € -
1962.67 €
/3838.65 лв
2109.06 € -
111.06 €
/217.21 лв
119.89 € -
547.96 €
/1071.72 лв
561.59 € -
14.08 €
/27.54 лв
14.59 € -
162.85 €
/318.50 лв
200.49 € -
85.99 €
/168.18 лв
101.74 € -
30.97 €
/60.58 лв
32.95 € -
86.42 €
/169.01 лв
99.35 € -
4.58 €
/8.97 лв
4.76 € -
7.20 €
/14.08 лв
7.43 € -
68.99 €
/134.93 лв
79.25 € -
32.17 €
/62.92 лв
34.28 € -
32.99 €
/64.52 лв
34.67 €
Точка за достъп TP-Link Omada EAP650 D30-Outdoor, 2.4 GHz (574Mbps)/ 5GHz (2402Mbps), 1x 10/100/1000Mbps LAN PoE193.48 €
/378.42 лв
Точка за достъп Mimosa C5c-EF, 5GHz (700 Mbps), 1x 10/100/1000Mbps LAN PoE194.32 €
/380.06 лв
Точка за достъп Cambium Networks cnPilot E410, 2.4GHz (400 Mbps)/5.0 GHz (867 Mbps), 1 x 10/100/1000 RJ-45, 2x вътрешни антени195.36 €
/382.08 лв





























































































