TP-Link Omada EAP625-Outdoor HD
AX1800 Indoor/Outdoor Wi-Fi 6 Access Point
- Up to 1.8 Gbps WiFi 6 Speeds: 574 Mbps on 2.4 GHz + 1201 Mbps on 5 GHz.
- Supports WiFi 6 technologies, such as 1024-QAM, OFDMA, etc.
- High-density connectivity up to 1,000+ clients.
- Long-range coverage with the high-power amplifier and 2× detachable antennas.
- IP67 weatherproof enclosure for various outdoor environments.
- Advanced Functions: Centralized management, Omada mesh, and seamless roaming.
- PoE+ Powered: Supports both 802.3at PoE (adapter not included).



Ideal for High-Density Outdoor Scenes
OFDMA and MU-MIMO provide simultaneous connections for dozens of clients in large open areas.
Equipped with an IP67 weatherproof enclosure, our EAP625-Outdoor HD withstands the most extreme environments.

| Category | Specification |
|---|---|
| HARDWARE FEATURES | |
| Interface | 1× Gigabit Ethernet Port |
| Button | Reset |
| Power Supply | • 802.3at PoE• 48V Passive PoE Note: PoE adapter is not included |
| Max. Power Consumption | • EU: 12.5W (802.3at PoE or Passive PoE)• US: 14.7W (802.3at PoE or Passive PoE) |
| Dimensions (W×D×H) | 7.2 × 2.2 × 11.1 in (182.2 × 57 × 281 mm) |
| Antenna | 2× External Dual-Band Omni Antennas: • 2.4 GHz: 3.0 dBi • 5 GHz: 5.0 dBi |
| Bluetooth | V5.2 |
| Weatherproof Enclosure | IP67 |
| Mounting | Pole/Wall Mounting (Kits included) |
| WIRELESS FEATURES | |
| Concurrent Clients | 1,020+3 |
| Wireless Standards | IEEE 802.11 a/b/g/n/ac/ax |
| Frequency | 5 GHz, and 2.4 GHz |
| Signal Rate | • 5 GHz: Up to 1201 Mbps• 2.4 GHz: Up to 574 Mbps |
| Wireless Functions | • Mesh*4• Seamless Roaming (802.11k/v/r)*4• Automatic Channel Assignment• Load Balance• Band Steering• Beamforming• Airtime Fairness• Multiple SSIDs: 16 (8 for each band)• MU-MIMO (2×2 MU-MIMO DL)• Wireless Statistics• Wireless Schedule• Reboot Schedule• RADIUS Accounting• MAC Authentication• Static IP/Dynamic IP |
| Wireless Security | • VLAN• Access Control• Rogue AP Detection• Captive Portal Authentication*4• Max MAC Filter: 4,000• Wireless Isolation between Clients• WPA-Personal/Enterprise, WPA2-Personal/Enterprise, WPA3-Personal/Enterprise• 802.1X Support |
| Transmission Power | • CE: < 20 dBm (2.4 GHz, EIRP), < 30 dBm (5 GHz, EIRP)• FCC: < 25 dBm (2.4 GHz), < 25 dBm (5 GHz) |
| MANAGEMENT FEATURES | |
| Omada App | Yes |
| Restore & Backup | Yes |
| Firmware Update via Web | Yes |
| NTP | Yes |
| Centralized Management | • Omada Hardware Controller (OC300/OC200)• Omada Software Controller• Omada Cloud-Based Controller |
| Cloud Access | Yes (requires OC300, OC200, Software Controller, or Cloud-Based Controller) |
| Email Alerts | Yes |
| LED ON/OFF Control | Yes |
| Management MAC Control | Yes |
| SNMP | v1, v2c, v3 |
| SSH | Yes |
| Web-based Management | Yes |
Виж още Аксеспойнт/Репитер Безжични TP-Link
Виж всички Аксеспойнт/Репитер Безжични в категорията
| Тип: | Аксес пойнт |
|---|---|
| Монтаж: | За външен монтаж |
| Безжична скорост: | 1800 Mbps |
| Wi-Fi Стандарт: | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Честота: | 2.4 & 5 GHz |
| Антени: | 2 Вътрешни |
| dBi на антена/и: | 5 |
| PoE: | In & Out |
| Интерфейс: | 1x 1000 |
| Други: | Няма |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта



-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
19.94 €
/39.00 лв
-
11.28 €
/22.07 лв
-
53.36 €
/104.37 лв
-
52.25 €
/102.20 лв
-
33.12 €
/64.77 лв
-
20.36 €
/39.82 лв
-
16.15 €
/31.58 лв
-
22.21 €
/43.43 лв
-
161.99 €
/316.82 лв
-
132.90 €
/259.93 лв
-
96.66 €
/189.05 лв
-
84.84 €
/165.94 лв
-
38.10 €
/74.52 лв
-
86.00 €
/168.21 лв
-
36.68 €
/71.74 лв
-
161.99 €
/316.82 лв
-
53.34 €
/104.33 лв
-
11.22 €
/21.94 лв
-
296.69 €
/580.27 лв
-
213.61 €
/417.78 лв
-
307.42 €
/601.27 лв
-
26.72 €
/52.26 лв
-
117.94 €
/230.66 лв
-
41.25 €
/80.68 лв
-
18.48 €
/36.15 лв
-
57.99 €
/113.41 лв
-
296.69 €
/580.27 лв
-
213.61 €
/417.78 лв
-
307.42 €
/601.27 лв
-
13.81 €
/27.00 лв
-
26.72 €
/52.26 лв
-
174.75 €
/341.78 лв
-
245.90 €
/480.95 лв
-
33.89 €
/66.29 лв
-
255.02 €
/498.78 лв
-
37.25 €
/72.86 лв
-
108.66 €
/212.53 лв
-
18.15 €
/35.50 лв
-
33.90 €
/66.29 лв
-
13.81 €
/27.00 лв
-
58.99 €
/115.37 лв
63.99 € -
45.84 €
/89.65 лв
-
78.99 €
/154.49 лв
-
22.21 €
/43.43 лв
-
53.34 €
/104.33 лв
-
37.52 €
/73.37 лв
-
21.76 €
/42.56 лв
-
86.36 €
/168.90 лв
-
54.28 €
/106.16 лв
-
174.99 €
/342.25 лв
-
33.89 €
/66.29 лв
-
31.87 €
/62.33 лв
-
12.99 €
/25.41 лв
-
39.99 €
/78.21 лв
-
67.07 €
/131.18 лв
-
29.00 €
/56.71 лв
-
78.87 €
/154.26 лв
-
239.99 €
/469.38 лв
-
85.99 €
/168.18 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
-
27.99 €
/54.74 лв
-
84.99 €
/166.23 лв
-
32.99 €
/64.52 лв
34.67 € -
108.72 €
/212.63 лв
-
234.99 €
/459.60 лв
-
68.99 €
/134.93 лв
79.25 € -
44.99 €
/87.99 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
-
74.99 €
/146.67 лв
-
48.99 €
/95.82 лв
-
24.99 €
/48.88 лв
-
49.99 €
/97.77 лв
-
56.30 €
/110.12 лв
-
30.67 €
/59.99 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
-
85.99 €
/168.18 лв
101.74 € -
222.99 €
/436.13 лв
-
115.99 €
/226.86 лв
-
18.40 €
/35.99 лв
-
61.35 €
/119.99 лв
-
282.90 €
/553.30 лв
310.42 € -
194.32 €
/380.06 лв
198.57 € -
1962.67 €
/3838.65 лв
2109.06 € -
547.96 €
/1071.72 лв
561.59 € -
162.85 €
/318.50 лв
200.49 € -
111.06 €
/217.21 лв
119.89 € -
14.08 €
/27.54 лв
14.59 € -
85.99 €
/168.18 лв
101.74 € -
4.58 €
/8.97 лв
4.76 € -
86.42 €
/169.01 лв
99.35 € -
7.20 €
/14.08 лв
7.43 € -
68.99 €
/134.93 лв
79.25 € -
32.17 €
/62.92 лв
34.28 € -
32.99 €
/64.52 лв
34.67 € -
58.99 €
/115.37 лв
63.99 €
Точка за достъп TP-Link Omada EAP772, 9300Mbps, 2.4GHz (574Mpbs)/ 5GHz (2880Mbps)/ 6GHz (5760Mbps), 1x 100/1000/2500 RJ-45(PoE), 6x вътрешни антени215.05 €
/420.59 лв
Wi-fi система TP-Link Deco M5 AC1300 (3-pack), 2.4 GHz (400 Mbps)/5GHz (867Mbps), Wireless AC, 4x 10/100/1000, 4 вътрешни антени216.13 €
/422.71 лв
Контролер Ubiquiti UniFi Cloud Key GEN 2 PLUS UCK-G2-PLUS, 1x 10/100/1000M Ethernet Port, APQ8053 8 Core, 3 GB RAM216.53 €
/423.49 лв


























































































