TP-Link LS1024G
24-Port Gigabit Desktop/Rackmount Switch
- 24× 10/100/1000Mbps ports
- Supports MAC address self-learning, Auto MDI/MDIX and Auto Negotiation
- Plug & play design
- QoS ensures smooth traffic for latency sensitive applications such as voice or video
- Innovative energy-efficient technology saves power consumption
- Fanless design reduces power consumption and ensures silent operation, ideal for noise-sensitive homes or businesses
- Durable metal casing provides improved heat dissipation and ensures a longer product life
- Desktop or rackmount installation
The LS1024G Gigabit Ethernet Switch provides you with a high-performance, low-cost, easy-to-use, seamless and standard upgrade to improve old network to 1000Mbps network. All 24 ports support auto MDI/MDIX, no need to worry about the cable type, simply plug and play. Moreover, with the innovative energy-efficient technology, the LS1024G can save power consumption, making it an eco-friendly solution for your business network.

| Category | Specification |
|---|---|
| HARDWARE FEATURES | |
| Standards and Protocols | IEEE 802.3, IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3x, IEEE 802.3p |
| Interface | 24× 10/100/1000Mbps RJ45 Ports (Auto Negotiation/Auto MDI/MDIX) |
| Network Media | • 10BASE-T: UTP category 3, 4, 5 (max 200m)• 100BASE-TX: UTP category 5 or above (max 170m)• 1000BASE-T: UTP category 5e or above (max 160m) |
| Fan Quantity | Fanless |
| Power Supply | 100–240V~ 50/60Hz, 0.6A |
| Dimensions (W×D×H) | 11.6 × 5.5 × 1.7 in. (294 × 140 × 44 mm) |
| Max. Power Consumption | 12.6 W (110V/60Hz) |
| Max. Heat Dissipation | 42.77 BTU/h (110V/60Hz) |
| PERFORMANCE | |
| Switching Capacity | 48 Gbps |
| Packet Forwarding Rate | 35.712 Mpps |
| MAC Address Table | 8K |
| Jumbo Frame | 10KB |
| Green Technology | Yes |
| Transmission Method | Store-and-Forward |
| OTHERS | |
| Certification | FCC, CE, RoHS |
| Environment | • Operating Temp: 0℃~45℃ (32℉~113℉)• Storage Temp: -40℃~70℃ (-40℉~158℉)• Operating Humidity: 10%~90% non-condensing• Storage Humidity: 5%~90% non-condensing |
Виж още Суич TP-Link
Виж всички продукти Суич в категорията
| Брой портове: | 24 |
|---|---|
| Максимална скорост: | 1 Gbit/s |
| Стандарт: | 802.3x |
| Управляем: | Не е указано |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта



-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
44.14 €
/86.33 лв
120.00 € лв -
27.73 €
/54.24 лв
120.00 € лв -
169.78 €
/332.06 лв
120.00 € лв -
9.19 €
/17.98 лв
120.00 € лв -
6.90 €
/13.50 лв
120.00 € лв -
12.78 €
/24.99 лв
120.00 € лв -
89.76 €
/175.55 лв
120.00 € лв -
56.42 €
/110.34 лв
120.00 € лв -
199.46 €
/390.10 лв
120.00 € лв -
105.97 €
/207.26 лв
120.00 € лв -
17.28 €
/33.80 лв
120.00 € лв -
20.64 €
/40.38 лв
120.00 € лв -
99.00 €
/193.64 лв
120.00 € лв -
168.87 €
/330.28 лв
120.00 € лв -
24.99 €
/48.88 лв
120.00 € лв -
32.86 €
/64.26 лв
120.00 € лв -
6.90 €
/13.50 лв
120.00 € лв -
12.78 €
/24.99 лв
120.00 € лв -
35.43 €
/69.29 лв
120.00 € лв -
254.27 €
/497.31 лв
120.00 € лв -
208.55 €
/407.89 лв
120.00 € лв -
143.74 €
/281.12 лв
120.00 € лв -
188.08 €
/367.84 лв
120.00 € лв -
485.72 €
/949.98 лв
120.00 € лв -
36.29 €
/70.99 лв
120.00 € лв -
168.87 €
/330.28 лв
120.00 € лв -
256.91 €
/502.48 лв
120.00 € лв -
94.65 €
/185.13 лв
120.00 € лв -
20.64 €
/40.38 лв
120.00 € лв -
27.73 €
/54.24 лв
120.00 € лв -
62.05 €
/121.37 лв
120.00 € лв -
10.10 €
/19.76 лв
120.00 € лв -
12.24 €
/23.94 лв
120.00 € лв -
10.10 €
/19.76 лв
120.00 € лв -
17.01 €
/33.27 лв
120.00 € лв -
168.87 €
/330.28 лв
120.00 € лв -
94.65 €
/185.13 лв
120.00 € лв -
485.72 €
/949.98 лв
120.00 € лв -
256.91 €
/502.48 лв
120.00 € лв -
98.29 €
/192.23 лв
120.00 € лв
-
24.99 €
/48.88 лв
120.00 € лв -
13.99 €
/27.36 лв
120.00 € лв -
18.99 €
/37.14 лв
120.00 € лв -
4.00 €
/7.82 лв
120.00 € лв -
24.99 €
/48.88 лв
120.00 € лв -
64.63 €
/126.41 лв
120.00 € лв -
89.76 €
/175.55 лв
120.00 € лв -
168.87 €
/330.28 лв
120.00 € лв -
24.99 €
/48.88 лв
120.00 € лв -
40.90 €
/79.99 лв
120.00 € лв -
51.20 €
/100.14 лв
120.00 € лв -
148.40 €
/290.24 лв
120.00 € лв -
28.81 €
/56.34 лв
120.00 € лв -
122.70 €
/239.99 лв
120.00 € лв -
330.48 €
/646.36 лв
120.00 € лв -
66.08 €
/129.24 лв
120.00 € лв -
18.12 €
/35.44 лв
120.00 € лв -
23.40 €
/45.76 лв
120.00 € лв -
21.11 €
/41.29 лв
120.00 € лв -
32.91 €
/64.36 лв
120.00 € лв -
301.66 €
/589.99 лв
120.00 € лв -
32.22 €
/63.02 лв
120.00 € лв -
36.24 €
/70.88 лв
120.00 € лв -
56.52 €
/110.55 лв
120.00 € лв -
267.42 €
/523.03 лв
120.00 € лв -
290.80 €
/568.76 лв
120.00 € лв -
176.75 €
/345.70 лв
120.00 € лв -
593.66 €
/1161.09 лв
120.00 € лв -
231.81 €
/453.39 лв
120.00 € лв -
184.99 €
/361.81 лв
120.00 € лв -
24.63 €
/48.18 лв
120.00 € лв -
613.03 €
/1198.99 лв
120.00 € лв -
284.99 €
/557.39 лв
120.00 € лв
-
952.42 €
/1862.78 лв
120.00 € лв -
407.90 €
/797.78 лв
120.00 € лв -
106.72 €
/208.72 лв
120.00 € лв -
125.07 €
/244.62 лв
120.00 € лв -
10.63 €
/20.78 лв
120.00 € лв -
215.67 €
/421.81 лв
120.00 € лв -
20.44 €
/39.98 лв
120.00 € лв -
15.30 €
/29.91 лв
120.00 € лв -
208.20 €
/407.19 лв
120.00 € лв -
114.40 €
/223.76 лв
120.00 € лв -
7.10 €
/13.89 лв
120.00 € лв -
21.14 €
/41.34 лв
120.00 € лв
Суич Dahua CS4010-8ET2GT-60, 10 порта, 8x 10/100Mbps (PoE), 2x 10/100/1000Mbps (uplink)78.86 €
/154.23 лв
Суич TP-Link TL-SG1210P, 1000Mbps, 10 порта, 8x PoE+ 10/100/1000Mbps RJ45, 1x Ethernet, 1x SFP76.60 €
/149.81 лв
Суич Dahua PFS3006-4ET-60-V2, 100Mbps, 6 порта, 4x 10/100Base-TX POE, 2x 10/100Base-T.80.40 €
/157.25 лв































































































