TP-Link Deco X20-4G
.jpg)
Unlocked 4G Connections Everywhere*
Traditional broadband or cable installation is expensive and time-consuming for your vacation home, farm, or suburban warehouse. Long contract periods also create headaches for short-rentals, pop-up venues, and temporary shops to access the internet. With TP-Link's years of field tests and expertise in 4G router technology,
Deco X20-4G ensures a comfortable and no-block network installation. Plug in your SIM card and enjoy high-speed internet!
.jpg)
Specifications:
| HARDWARE | |
|---|---|
| Processor | 1.5 GHz Quad-Core CPU |
| Ethernet Ports | 3× Gigabit Ports Supports WAN/LAN auto-sensing |
| USB Support | 12 V ⎓ 1.5 A |
| Buttons | RESET Button |
| Ports and Connections | 2 × 3G/4G External Antenna Ports Compatibility 4G: FDD-LTE:B1/B3/B5/B7/B8/B20/B28(2100/1800/850/2600/900/80 0/700 MHz) TDD-LTE: B38/B40/B41(2600/2300/2500 MHz) 3G: DC-HSPA+/HSPA/UMTS B1/B5/B8 (2100/850/900 MHz) |
| SECURITY | |
|---|---|
| WiFi Encryption | WPA-Personal WPA2-Personal WPA3-Personal |
| Network Security | SPI Firewall Access Control HomeShield Security Real-Time IoT Protection Malicious Site Blocker Intrusion Prevention System DDoS Attack Prevention Home Network Scanner |
| Guest Network | 1× 5 GHz Guest Network 1× 2.4 GHz Guest Network |
| SOFTWARE | |
|---|---|
| Protocol | IPv4 IPv6 |
| Service Kit | HomeShield |
| WAN Types | Dynamic IP Static IP PPPoE L2TP PPTP |
| Quality of Service | HomeShield QoS
QoS by Device |
| Cloud Service | OTA Firmware Upgrade TP-Link ID DDNS |
| NAT Forwarding | Port Forwarding UPnP |
| IPTV | IGMP Proxy IGMP Snooping Bridge Tag VLAN |
| DHCP | Address Reservation DHCP Client List Server |
| DDNS | TP-Link |
| Management |
Deco App |
| WIRELESS | |
|---|---|
| Standards | Wi-Fi 6 IEEE 802.11ax/ac/n/a 5 GHz IEEE 802.11ax/n/b/g 2.4 GHz |
| WiFi Speeds | AX1800 5 GHz: 1201 Mbps (802.11ax) 2.4 GHz: 574 Mbps (802.11ax) |
| WiFi Range | 1-3 Bedroom Houses (1-pack)
TP-Link Mesh Technology Optional Ethernet backhaul work together to link Deco units to provide seamless coverage 2 LTE antennas, 2 Wi-Fi antennas (Internal) Multiple antennas form a signal-boosting array to cover more directions and large areas Beamforming Concentrates wireless signal strength towards clients to expand WiFi range |
| WiFi Capacity | High
Dual-Band Distribute devices to different bands for optimal performance MU-MIMO Simultaneously communicates with multiple MU-MIMO clients OFDMA Simultaneously communicates with multiple WiFi 6 clients 4 Streams More than enough bandwidth for connected devices |
| Working Modes | 3G/4G, Router, Access Point |
Виж още Рутери Безжични TP-Link
Виж всички Рутери Безжични в категорията
| Безжична скорост: | 1800 Mbps |
|---|---|
| Wi-Fi Стандарт: | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Честота: | 2.4 + 5 GHz |
| LAN портове: | 3 x 1000 Mbps |
| WAN портове: | 3 x 1000 Mbps |
| Антени: | 4 Вътрешни |
| USB портове: | Няма |
| 3G/4G: | 4G |
| Преносим: | Не |
| Други: | Няма |
| Жична скорост: | 10/100/1000 Mbps |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
39.27 €
/76.81 лв
-
22.46 €
/43.93 лв
-
178.99 €
/350.07 лв
-
26.72 €
/52.26 лв
-
13.81 €
/27.00 лв
-
27.99 €
/54.74 лв
-
43.30 €
/84.69 лв
-
133.72 €
/261.54 лв
-
16.10 €
/31.49 лв
-
69.77 €
/136.46 лв
-
109.12 €
/213.42 лв
-
155.12 €
/303.40 лв
-
23.42 €
/45.81 лв
-
233.70 €
/457.08 лв
-
50.83 €
/99.41 лв
-
118.93 €
/232.60 лв
-
81.49 €
/159.38 лв
-
23.80 €
/46.56 лв
-
74.25 €
/145.22 лв
-
81.12 €
/158.66 лв
-
7.22 €
/14.13 лв
-
40.16 €
/78.55 лв
48.29 € -
58.99 €
/115.37 лв
63.99 € -
412.44 €
/806.66 лв
-
20.51 €
/40.12 лв
-
99.74 €
/195.07 лв
-
58.99 €
/115.37 лв
63.99 € -
12.99 €
/25.41 лв
-
7.59 €
/14.85 лв
-
46.69 €
/91.31 лв
-
74.16 €
/145.05 лв
-
32.73 €
/64.01 лв
-
72.70 €
/142.19 лв
-
10.96 €
/21.44 лв
-
124.15 €
/242.81 лв
-
12.21 €
/23.89 лв
-
74.24 €
/145.20 лв
-
73.56 €
/143.88 лв
-
85.81 €
/167.82 лв
-
238.40 €
/466.28 лв
-
22.21 €
/43.43 лв
-
45.84 €
/89.65 лв
-
58.99 €
/115.37 лв
63.99 € -
78.99 €
/154.49 лв
-
53.34 €
/104.33 лв
-
174.99 €
/342.25 лв
-
21.76 €
/42.56 лв
-
37.52 €
/73.37 лв
-
86.36 €
/168.90 лв
-
54.28 €
/106.16 лв
-
29.00 €
/56.71 лв
-
33.89 €
/66.29 лв
-
31.87 €
/62.33 лв
-
12.99 €
/25.41 лв
-
39.99 €
/78.21 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
-
67.07 €
/131.18 лв
-
78.87 €
/154.26 лв
-
84.99 €
/166.23 лв
-
32.99 €
/64.52 лв
34.67 € -
44.99 €
/87.99 лв
-
85.99 €
/168.18 лв
-
49.99 €
/97.77 лв
-
27.99 €
/54.74 лв
-
68.99 €
/134.93 лв
79.25 € -
234.99 €
/459.60 лв
-
108.72 €
/212.63 лв
-
48.99 €
/95.82 лв
-
74.99 €
/146.67 лв
-
24.99 €
/48.88 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
-
56.30 €
/110.12 лв
-
30.67 €
/59.99 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
-
85.99 €
/168.18 лв
101.74 € -
222.99 €
/436.13 лв
-
115.99 €
/226.86 лв
-
18.40 €
/35.99 лв
-
61.35 €
/119.99 лв
-
14.50 €
/28.36 лв
-
282.90 €
/553.30 лв
310.42 € -
194.32 €
/380.06 лв
198.57 € -
1962.67 €
/3838.65 лв
2109.06 € -
547.96 €
/1071.72 лв
561.59 € -
39.60 €
/77.44 лв
41.07 € -
83.62 €
/163.55 лв
336.85 € -
111.06 €
/217.21 лв
119.89 € -
14.08 €
/27.54 лв
14.59 € -
85.99 €
/168.18 лв
101.74 € -
98.31 €
/192.28 лв
102.99 € -
40.16 €
/78.55 лв
48.29 € -
29.25 €
/57.20 лв
29.86 € -
4.58 €
/8.97 лв
4.76 € -
86.42 €
/169.01 лв
99.35 € -
7.20 €
/14.08 лв
7.43 € -
68.99 €
/134.93 лв
79.25 € -
32.17 €
/62.92 лв
34.28 € -
32.99 €
/64.52 лв
34.67 € -
262.60 €
/513.60 лв
268.99 € -
58.99 €
/115.37 лв
63.99 €
Мрежеста система Mercusys Halo H27BE(3-pack), 3600Mbps, 2.4GHz (688Mbps)/ 5 GHz (2880Mbps), Wireless BE, 1x 10/100/1000/2500Mbps WAN/LAN, 2x 10/100/1000Mbps WAN/LAN, 3 бр.199.93 €
/391.04 лв
Мрежеста система TP-Link Deco BE25 (2-pack), 3600Mbps, 2.4GHz (688 Mbps)/ 5GHz (2882Mbps), Wireless BE, 2x 100/1000/2500Mbps LAN/WAN202.55 €
/396.15 лв
Рутер Mikrotik Chateau PRO ax, 3600Mbps, 2.4GHz (1148 Mbps), 5GHz (2400Mbps), Wireless AX, 5x 10/100/1000Mbps, 1x USB 3.0, 2x външни антени185.93 €
/363.65 лв




































































































