The Tower 300 Bumblebee Micro Tower Chassis
The Tower 300 Bumblebee is an m-ATX case with a classic vertical case design and comes in an octagonal prism shape. It supports up to a 420mm AIO radiator on the right side and can accommodate up to eight 120mm/140mm fans. With a separately sold Chassis Stand Kit, users can enjoy a unique view with a special horizontal placement.

Classic Vertical Body Design
The Tower 300 Bumblebee retains the iconic contours of its predecessors, with a vertical body design but in an octagonal prism shape, allowing the chassis to have a smaller footprint and providing flexibility and minimizing obstructions to your gaming and workspace.
.png)
Supports up to a 420mm Radiator on the Right
The Tower 300 Bumblebee delivers exceptional cooling that it supports up to a 420mm radiator on the right side, which effectively reduces the temperature inside the chassis and maintains optimal system performance.

| Series | The Tower |
|---|---|
| CASE TYPE | Micro Tower |
| Dimension (H x W x D) | 551 x 342 x 281 mm (22.5 x 14 x 11.5 inch) |
| NET WEIGHT | 8.3 kg / 18.3 lbs. |
| PANEL | 3mm Tempered Glass x 3 |
| Color | Bumblebee |
| MATERIAL | SPCC |
| COOLING SYSTEM | Top(exhaust): 140 x 140 x 25 mm CT140 fan (1500rpm, 30.5 dBA) x 2 |
| Drive Bays | 3 x 3.5” or 3 x 2.5” |
| EXPANSION SLOTS | 4 |
| MOTHERBOARDS | 6.7” x 6.7” (Mini ITX), 9.6” x 9.6” (Micro ATX) |
| I/O Port | USB 3.2 (Gen 2) Type-C x 1, USB 3.0 x 2, HD Audio x 1 |
| PSU | Standard PS2 PSU (optional) |
| FAN SUPPORT | Top: 2 x 120mm, 1 x 120mm 2 x 140mm, 1 x 140mm Right Side: 3 x 120mm, 2 x 120mm, 1 x 120mm 3 x 140mm, 2 x 140mm, 1 x 140mm Rear: 2 x 120mm, 1 x 120mm 2 x 140mm, 1 x 140mm Power Cover: 1 x 120mm 1 x 140mm |
| RADIATOR SUPPORT | Right Side(AIO): 1 x 360mm, 1 x 240mm, 1 x 120mm 1 x 420mm, 1 x 280mm, 1 x 140mm |
| CLEARANCE | CPU cooler height limitation: 210mm VGA length limitation: 280mm(With power cover) 400mm(Without power cover) PSU length limitation: 220mm |
JAR Computers може да предложи ремонт/смяна/монтаж в наш сервиз или при партньор.
Виж още Компютърни кутии Thermaltake
Виж всички Компютърни кутии в категорията
| Захранване: | Не |
|---|---|
| Прозорец: | Да |
| Цвят: | Жълт |
| E-ATX: | Не |
| ATX: | Не |
| Micro-ATX: | Да |
| Mini-ITX: | Да |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
10.26 €
/20.08 лв
-
5.92 €
/11.58 лв
-
89.35 €
/174.75 лв
-
45.07 €
/88.15 лв
-
13.23 €
/25.87 лв
-
118.44 €
/231.66 лв
-
73.30 €
/143.37 лв
-
16.56 €
/32.38 лв
-
43.66 €
/85.39 лв
-
21.79 €
/42.62 лв
-
112.99 €
/220.99 лв
116.99 € -
12.50 €
/24.44 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
104.99 € -
98.99 €
/193.61 лв
104.99 € -
32.76 €
/64.07 лв
-
222.08 €
/434.36 лв
-
59.99 €
/117.33 лв
-
19.81 €
/38.74 лв
-
88.99 €
/174.05 лв
-
68.99 €
/134.93 лв
-
19.72 €
/38.58 лв
-
12.50 €
/24.44 лв
-
12.36 €
/24.16 лв
-
22.22 €
/43.45 лв
-
8.50 €
/16.62 лв
-
34.91 €
/68.27 лв
-
6.95 €
/13.59 лв
-
49.52 €
/96.86 лв
-
83.99 €
/164.27 лв
88.99 € -
15.84 €
/30.99 лв
-
118.99 €
/232.72 лв
-
11.10 €
/21.71 лв
-
52.99 €
/103.64 лв
-
31.26 €
/61.14 лв
-
6.17 €
/12.07 лв
-
51.06 €
/99.87 лв
-
107.71 €
/210.67 лв
-
16.56 €
/32.38 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
104.99 € -
52.30 €
/102.30 лв
-
94.98 €
/185.76 лв
-
25.83 €
/50.52 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
104.99 € -
112.99 €
/220.99 лв
116.99 € -
68.99 €
/134.93 лв
-
68.99 €
/134.93 лв
-
84.99 €
/166.23 лв
-
52.99 €
/103.64 лв
-
118.99 €
/232.72 лв
-
59.99 €
/117.33 лв
-
59.99 €
/117.33 лв
-
84.98 €
/166.21 лв
-
105.99 €
/207.30 лв
-
83.99 €
/164.27 лв
88.99 € -
59.99 €
/117.33 лв
-
35.39 €
/69.22 лв
-
89.99 €
/176.01 лв
-
88.99 €
/174.05 лв
-
149.99 €
/293.36 лв
-
215.70 €
/421.87 лв
-
339.99 €
/664.96 лв
-
124.98 €
/244.44 лв
-
90.49 €
/176.99 лв
-
164.99 €
/322.69 лв
-
92.03 €
/179.99 лв
-
79.99 €
/156.45 лв
-
116.56 €
/227.97 лв
-
Кутия Thermaltake CTE E660 MX, EATX/ATX/mATX/Mini-ITX, 2x USB 3.0, с прозорец, черна, без захранване
139.99 €
/273.80 лв
-
179.99 €
/352.03 лв
-
153.38 €
/299.99 лв
-
114.99 €
/224.90 лв
-
25.99 €
/50.83 лв
-
239.99 €
/469.38 лв
-
44.99 €
/87.99 лв
55.99 € -
58.99 €
/115.37 лв
-
119.99 €
/234.68 лв
-
68.99 €
/134.93 лв
-
97.14 €
/189.99 лв
-
118.99 €
/232.72 лв
-
79.99 €
/156.45 лв
-
99.10 €
/193.83 лв
102.11 € -
100.60 €
/196.76 лв
103.10 € -
109.85 €
/214.85 лв
112.60 € -
35.53 €
/69.48 лв
39.41 € -
107.99 €
/211.22 лв
139.00 € -
10.26 €
/20.08 лв
11.20 € -
42.60 €
/83.32 лв
43.33 € -
26.47 €
/51.78 лв
28.00 € -
44.99 €
/87.99 лв
55.99 € -
83.99 €
/164.27 лв
88.99 € -
34.72 €
/67.91 лв
36.19 € -
28.09 €
/54.95 лв
30.67 € -
10.58 €
/20.69 лв
11.20 € -
27.97 €
/54.70 лв
29.77 € -
98.99 €
/193.61 лв
104.99 € -
112.99 €
/220.99 лв
116.99 €
Кутия HYTE Y40 (HYTE Y40 White CS-HYTE-Y40-WW), ATX/MicroATX/ITX, 1x USB 3.2 Type-C, 2x USB 3.0, 2x 120mm вентилатора, с прозорец, бяла, без захранване173.08 €
/338.52 лв
Кутия DeepCool CH780 WH, E-ATX/ATX/mATX/Mini-ITX, 4x USB 3.0, с прозорец, бяла, без захранване173.55 €
/339.43 лв
Кутия MSI MPG Gungnir 300R Airflow, E-ATX/ATX/Micro ATX/Mini-ITX, 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A, 1x USB 3.2 Gen 2x2 Type-C, прозорец, RGB подсветка, бяла, без захранване172.93 €
/338.22 лв





















































































