Epoch
Epoch combines clean, contemporary design with modern airflow engineering. It features a mesh front and three powerful Momentum fans to deliver gaming performance that integrates stylishly into your gaming station.
.png)
Cooler compatible
Cool your build further with up to a 240 mm top radiator or up to 360 mm front radiator, with space for a CPU air cooler up to 170 mm in height.
Ventilated airflow
Keep your high-performance components running cool with a clean interior layout and ventilated top and front panels for strong natural airflow.
Ready for gaming
Create a powerful gaming system with space for graphics cards up to 372 mm in length with front-mounted fans, or 345 mm with a front radiator.
Clean finish
Achieve a neat and tidy look with a clean interior layout, cable routing grommets, and fixed routing straps to help keep your cables organized.
Powerful fans included
Includes three high-performance Momentum 12 fans, featuring LCP blades and true FDB bearings for improved cooling and quieter operation.
.png)
| Category / Feature | Details |
|---|---|
| Drive Mounts (3.5"/2.5") | 2 |
| Dedicated 2.5" Mounts | 2 |
| 5.25" Drive Mounts | None |
| Expansion Slots | 7 |
| Front I/O Ports | 1 × USB Type-C 20 Gbps, 2 × USB Type-A 5 Gbps, 1 × Audio/Mic Combo Jack |
| Total Fan Mounts | 6 × 120 mm or 4 × 140 mm |
| Front Fans | 3 × 120 mm / 2 × 140 mm (3 × 120 mm Momentum fans included) |
| Top Fans | 2 × 120/140 mm |
| Rear Fans | 1 × 120 mm |
| Bottom Fans | None |
| Dust Filters | PSU |
| Cable Routing Space | 30 mm |
| Cable Routing Grommets | Yes |
| Fixed Straps | Yes (Hook and Loop) |
| Tool-less Access | Side, Front, and Top Panels |
| Captive Thumbscrews | HDD Brackets, SSD Brackets, Side Panels, PSU Bracket |
| Left Side Panel | Steel (Solid) / Tempered Glass (TG & RGB) |
| Right Side Panel | Steel |
| Power Supply Type | ATX |
| Motherboard Support | ATX / mATX / Mini-ITX |
| PSU Max Length | 255 mm (1 HDD tray) / 155 mm (2 HDD trays) |
| GPU Max Length | 372 mm (with front fan) / 345 mm (with front radiator) |
| CPU Cooler Max Height | 170 mm |
| Front Radiator Support | Up to 280/360 mm |
| Top Radiator Support | Up to 240 mm |
| Rear Radiator Support | 1 × 120 mm |
JAR Computers може да предложи ремонт/смяна/монтаж в наш сервиз или при партньор.
Виж още Компютърни кутии Fractal Design
Виж всички Компютърни кутии в категорията
| Захранване: | Не |
|---|---|
| Прозорец: | Да |
| Цвят: | Бял |
| E-ATX: | Не |
| ATX: | Да |
| Micro-ATX: | Да |
| Mini-ITX: | Да |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта



-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
9.63 €
/18.83 лв
10.26 € -
5.90 €
/11.54 лв
-
89.35 €
/174.75 лв
-
45.07 €
/88.15 лв
-
13.23 €
/25.87 лв
-
123.06 €
/240.69 лв
-
77.13 €
/150.85 лв
-
16.59 €
/32.45 лв
-
43.76 €
/85.59 лв
-
21.79 €
/42.62 лв
-
112.99 €
/220.99 лв
116.99 € -
12.50 €
/24.44 лв
-
32.84 €
/64.23 лв
-
231.70 €
/453.16 лв
-
59.99 €
/117.33 лв
-
19.86 €
/38.83 лв
-
88.99 €
/174.05 лв
-
68.99 €
/134.93 лв
-
18.13 €
/35.45 лв
-
12.50 €
/24.44 лв
-
12.36 €
/24.16 лв
-
22.26 €
/43.54 лв
-
8.50 €
/16.62 лв
-
34.99 €
/68.44 лв
-
6.95 €
/13.59 лв
-
51.43 €
/100.58 лв
-
83.99 €
/164.27 лв
88.99 € -
15.84 €
/30.99 лв
-
118.99 €
/232.72 лв
-
11.10 €
/21.71 лв
-
52.99 €
/103.64 лв
-
31.34 €
/61.29 лв
-
6.18 €
/12.10 лв
-
54.69 €
/106.96 лв
-
111.94 €
/218.94 лв
-
16.59 €
/32.45 лв
-
56.01 €
/109.54 лв
-
29.60 €
/57.89 лв
-
5.90 €
/11.54 лв
-
16.82 €
/32.91 лв
-
94.98 €
/185.76 лв
-
25.83 €
/50.52 лв
-
112.99 €
/220.99 лв
116.99 € -
18.13 €
/35.45 лв
-
68.99 €
/134.93 лв
-
68.99 €
/134.93 лв
-
118.99 €
/232.72 лв
-
59.99 €
/117.33 лв
-
84.99 €
/166.23 лв
-
52.99 €
/103.64 лв
-
35.39 €
/69.22 лв
-
84.98 €
/166.21 лв
-
59.99 €
/117.33 лв
-
105.99 €
/207.30 лв
-
59.99 €
/117.33 лв
-
83.99 €
/164.27 лв
88.99 € -
124.98 €
/244.44 лв
-
215.70 €
/421.87 лв
-
89.99 €
/176.01 лв
-
88.99 €
/174.05 лв
-
116.56 €
/227.97 лв
-
90.49 €
/176.99 лв
-
164.99 €
/322.69 лв
-
92.03 €
/179.99 лв
-
149.99 €
/293.36 лв
-
339.99 €
/664.96 лв
-
19.00 €
/37.15 лв
-
79.99 €
/156.45 лв
-
179.99 €
/352.03 лв
-
123.06 €
/240.69 лв
-
25.99 €
/50.83 лв
-
46.01 €
/89.99 лв
-
61.99 €
/121.24 лв
-
58.99 €
/115.37 лв
-
119.99 €
/234.68 лв
-
71.06 €
/138.99 лв
-
97.14 €
/189.99 лв
-
118.99 €
/232.72 лв
-
79.99 €
/156.45 лв
-
184.99 €
/361.81 лв
-
9.63 €
/18.83 лв
10.26 € -
107.99 €
/211.22 лв
139.00 € -
35.53 €
/69.48 лв
39.41 € -
10.26 €
/20.08 лв
11.20 € -
42.60 €
/83.32 лв
43.33 € -
26.47 €
/51.78 лв
28.00 € -
44.99 €
/87.99 лв
55.99 € -
83.99 €
/164.27 лв
88.99 € -
34.72 €
/67.91 лв
36.19 € -
10.58 €
/20.69 лв
11.20 € -
27.97 €
/54.70 лв
29.77 € -
112.99 €
/220.99 лв
116.99 €
Кутия Fractal Design Epoch BLACK TG RGB LIGHT TI, ATX/mATX/Mini-ITX, 1x USB 3.1 Type-C, 3x 120mm вентилатор, с прозорец, черна, без захранване120.07 €
/234.84 лв
Кутия Fractal Design Define 7 Compact Black Solid, /ATX/mATX/mITX, USB 3.1 Gen 2 Type-C, 2 x USB 3.0, 2 x USB 2.0, черна, без захранване120.13 €
/234.95 лв
Кутия Thermaltake Ceres 500 TG, EATX/ATX/mATX/Mini-ITX, 1x USB 3.2 Gen 2 Type-C, 2x USB 3.0, 4x ARGB 140mm вентилатора, с прозорец, бяла, без захранване119.99 €
/234.68 лв





























































































