Epoch White TG CLEAR
Contemporary design
Integrate your setup seamlessly into your gaming station with clean lines, a tidy interior, and refined details such as a laser-etched aluminum badge.
Ready for gaming
Create a powerful gaming system with space for graphics cards up to 372 mm in length with front-mounted fans, or 345 mm with a front radiator.
Powerful fans included
Includes three high-performance Momentum 12 fans, featuring LCP blades and true FDB bearings for improved cooling and quieter operation.
Ventilated airflow
Keep your high-performance components running cool with a clean interior layout and ventilated top and front panels for strong natural airflow.
.png)
| Feature | Details |
|---|---|
| 3.5"/2.5" Drive Mounts | 2 |
| Dedicated 2.5" Drive Mounts | 2 |
| 5.25” Drive Mounts | – |
| Expansion Slots | 7 |
| Front Interface | 1× USB Type‑C 20 Gbps, 2× USB Type‑A 5 Gbps, 1× Audio/Mic Combo Jack |
| Total Fan Mounts | 6 × 120 mm or 4 × 140 mm |
| Front Fan | 3 × 120 mm / 2 × 140 mm (3 × 120 mm Momentum fans included) |
| Top Fan | 2 × 120/140 mm |
| Rear Fan | 1 × 120 mm |
| Bottom Fan | – |
| Dust Filters | PSU |
| Cable Routing Space | 30 mm |
| Cable Routing Grommets | Yes |
| Fixed Straps | Yes, hook and loop |
| Tool‑less Access | Side panels, front panel, top panel |
| Captive Thumbscrews | HDD brackets, SSD brackets, side panels, PSU bracket |
| Left Side Panel | Steel (Solid version), Tempered Glass (TG & RGB) |
| Right Side Panel | Steel |
| Power Supply Type | ATX |
| Motherboard Compatibility | ATX / mATX / Mini‑ITX |
| PSU Max Length | 1 HDD tray: 255 mm max; 2 HDD tray: 155 mm max |
| GPU Max Length | Up to 372 mm (with front fan) / 345 mm (with front radiator) |
| CPU Cooler Max Height | 170 mm |
| Front Radiator | Up to 280/360 mm |
| Top Radiator | Up to 240 mm |
| Rear Radiator | 1 × 120 mm |
JAR Computers може да предложи ремонт/смяна/монтаж в наш сервиз или при партньор.
Виж още Компютърни кутии Fractal Design
Виж всички Компютърни кутии в категорията
| Захранване: | Не |
|---|---|
| Прозорец: | Да |
| Цвят: | Бял |
| E-ATX: | Не |
| ATX: | Да |
| Micro-ATX: | Да |
| Mini-ITX: | Да |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта



-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
5.92 €
/11.58 лв
-
89.35 €
/174.75 лв
-
45.07 €
/88.15 лв
-
13.23 €
/25.87 лв
-
118.44 €
/231.66 лв
-
73.30 €
/143.37 лв
-
16.56 €
/32.38 лв
-
43.66 €
/85.39 лв
-
21.79 €
/42.62 лв
-
112.99 €
/220.99 лв
116.99 € -
12.50 €
/24.44 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
104.99 € -
98.99 €
/193.61 лв
104.99 € -
32.76 €
/64.07 лв
-
222.08 €
/434.36 лв
-
59.99 €
/117.33 лв
-
19.81 €
/38.74 лв
-
88.99 €
/174.05 лв
-
68.99 €
/134.93 лв
-
19.72 €
/38.58 лв
-
12.50 €
/24.44 лв
-
12.36 €
/24.16 лв
-
22.22 €
/43.45 лв
-
8.50 €
/16.62 лв
-
34.91 €
/68.27 лв
-
6.95 €
/13.59 лв
-
49.52 €
/96.86 лв
-
83.99 €
/164.27 лв
88.99 € -
15.84 €
/30.99 лв
-
118.99 €
/232.72 лв
-
11.10 €
/21.71 лв
-
52.99 €
/103.64 лв
-
31.26 €
/61.14 лв
-
6.17 €
/12.07 лв
-
51.06 €
/99.87 лв
-
107.71 €
/210.67 лв
-
16.56 €
/32.38 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
104.99 € -
52.30 €
/102.30 лв
-
29.60 €
/57.89 лв
-
94.98 €
/185.76 лв
-
25.83 €
/50.52 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
104.99 € -
112.99 €
/220.99 лв
116.99 € -
68.99 €
/134.93 лв
-
68.99 €
/134.93 лв
-
84.99 €
/166.23 лв
-
52.99 €
/103.64 лв
-
118.99 €
/232.72 лв
-
59.99 €
/117.33 лв
-
59.99 €
/117.33 лв
-
84.98 €
/166.21 лв
-
105.99 €
/207.30 лв
-
83.99 €
/164.27 лв
88.99 € -
59.99 €
/117.33 лв
-
35.39 €
/69.22 лв
-
89.99 €
/176.01 лв
-
88.99 €
/174.05 лв
-
149.99 €
/293.36 лв
-
215.70 €
/421.87 лв
-
339.99 €
/664.96 лв
-
124.98 €
/244.44 лв
-
90.49 €
/176.99 лв
-
164.99 €
/322.69 лв
-
92.03 €
/179.99 лв
-
79.99 €
/156.45 лв
-
116.56 €
/227.97 лв
-
Кутия Thermaltake CTE E660 MX, EATX/ATX/mATX/Mini-ITX, 2x USB 3.0, с прозорец, черна, без захранване
139.99 €
/273.80 лв
-
179.99 €
/352.03 лв
-
153.38 €
/299.99 лв
-
114.99 €
/224.90 лв
-
25.99 €
/50.83 лв
-
239.99 €
/469.38 лв
-
44.99 €
/87.99 лв
55.99 € -
58.99 €
/115.37 лв
-
119.99 €
/234.68 лв
-
68.99 €
/134.93 лв
-
97.14 €
/189.99 лв
-
118.99 €
/232.72 лв
-
79.99 €
/156.45 лв
-
99.10 €
/193.83 лв
102.11 € -
100.60 €
/196.76 лв
103.10 € -
109.85 €
/214.85 лв
112.60 € -
35.53 €
/69.48 лв
39.41 € -
107.99 €
/211.22 лв
139.00 € -
10.26 €
/20.08 лв
11.20 € -
42.60 €
/83.32 лв
43.33 € -
26.47 €
/51.78 лв
28.00 € -
44.99 €
/87.99 лв
55.99 € -
83.99 €
/164.27 лв
88.99 € -
34.72 €
/67.91 лв
36.19 € -
28.09 €
/54.95 лв
30.67 € -
10.58 €
/20.69 лв
11.20 € -
27.97 €
/54.70 лв
29.77 € -
98.99 €
/193.61 лв
104.99 € -
112.99 €
/220.99 лв
116.99 €
Кутия Fractal Design Epoch Black TG Light, ATX/mATX/Mini-ITX, 1x USB 3.2 Gen 2 Type-C, 6x 120mm вентилатора, с прозорец, черна, без захранване105.50 €
/206.34 лв
Кутия MSI MAG PANO 100R PZ, ATX/mATX/Mini-ITX, 1x USB 3.2 Gen 2x2 Type-C, 4x 120mm ARGB вентилатора, с прозорец, черна, без захранване105.46 €
/206.26 лв
Кутия Thermalright TL-M10 Vision, microATX/Mini-ITX, 2x USB 3.0, 4x 120mm ARGB вентилаторa, с прозорец, черна, без захранване105.20 €
/205.76 лв



































































































