

|
Pure No need to be weary about the slightest delay in inputs - whether visual, controller, or keyboard - the Legion Y32p-30 renders every single frame near-instantly with a lightning-quick 144Hz refresh rate. |
![]() |
Witness ultra-vivid details in games.
Experience astounding clarity and larger-than-life visuals of your favorite virtual worlds; and explore every inch of them on the wide 31.5-inch Legion Y32p-30.
![]() |
Vivid and true color accuracy
112% sRGB color area ratio DisplayHDRTM 400
Delivering a vibrant true-to-life gaming experience Care for your eyes
With eye caring technologies certified with Eye Comfort and Eyesafe® 2.0 |

Multitask like a smooth operator using Picture-in-Picture (PIP) and Picture-by-Picture (PBP) with a second window opened as an inset or in split-screen mode. There is also the Keyboard-Video-Mouse (KVM) switch which lets you control multiple monitors and systems with ease.

|
The pinnacle of user comfort.
|
The perfect display that delivers an incredible seamless experience, whether you are gaming or creating. It is a crucial part of your gaming and creative ecosystem with its high-end features. |
| Tech specs | |
| Display Type | LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix |
| Diagonal Size | 31.5" |
| Adaptive-Sync Technology | VESA Adaptive-Sync, AMD FreeSync Premium |
| Built-in Devices | KVM Switch |
| Panel Type | IPS |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Native Resolution | DWUXGA 3840 x 2160 at 144 Hz |
| Pixel Pitch | 0.233 mm |
| Pixel Per Inch | 139 |
| Brightness | 400 cd/m² |
| Contrast Ratio | 1000:1 / 3000000:1 (dynamic) |
| Colour Support | 1.07 billion colours |
| Colour Gamut | 99% sRGB, 90% DCI-P3 |
| Response Time | 3 ms (Level 3), 0.2 ms (MPRT), 2 ms (Level 4), 4 ms (Level 2), 5 ms (Level 1), 7 ms (off) |
| Horizontal Viewing Angle | 178 |
| Vertical Viewing Angle | 178 |
| Screen Coating | Anti-glare |
| Backlight Technology | WLED |
| Features | Picture in picture, picture by picture, HDR 400 compatible, Delta E<2 calibration, 3-side NearEdgeless, 10-bit(8-bit + FRC) Colour Depth, 16-zone local dimming, Smart Power technology, Natural Low Blue Light technology, brightness calibration, gaming console support, Auto Ambient Brightness Sensor |
| Colour | Raven black |
| Dimensions (WxDxH) | 71.51 cm x 29.84 cm x 59.98 cm - with stand (highest position) |
| Weight | 9.6 kg |
| Audio | |
| Type | Speakers |
| Connectivity | |
| Interfaces | 2 x HDMI DisplayPort 1.4 USB 3.2 Gen 1 upstream (Type B) 2 x USB 3.2 Gen 1 downstream USB-C 3.2 Gen 1 downstream Audio line-out USB-C 3.2 Gen 1 upstream |
| Mechanical | |
| Display Position Adjustments | Height, swivel, tilt |
| Tilt Angle | -5/+22 |
| Swivel Angle | 30 |
| Height Adjustment | 135 mm |
| VESA Mounting Interface | 100 x 100 mm |
| Miscellaneous | |
| Features | Security lock slot (cable lock sold separately) |
| Compliant Standards | RoHS, TUV Rheinland Eye Comfort Certification, TUV Rheinland Eyesafe Display, TUV Rheinland Low Blue Light (Hardware Solution) |
| Localisation | English / Europe |
| Security Slot Type | Kensington security slot |
| Power | |
| Input Voltage | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Power Consumption (Typical) | 62 Watt |
| Power Consumption (Max) | 175 Watt |
| Power Consumption Sleep | 0.5 Watt |
| Power Consumption (Off Mode) | 0.3 Watt |
| Software / System Requirements | |
| Included Software | Lenovo Artery, Lenovo Display Control Center |
| OS Required | Windows 10, Windows 11 |
| Dimensions & Weight | |
| Dimensions & Weight Details | With stand (lowest position) - width: 71.51 cm - depth: 29.84 cm - height: 46.38 cm - weight: 9.6 kg With stand (highest position) - width: 71.51 cm - depth: 29.84 cm - height: 59.88 cm - weight: 9.6 kg |
| Dimensions & Weight (Shipping) | |
| Shipping Width | 90.6 cm |
| Shipping Depth | 17.3 cm |
| Shipping Height | 52.6 cm |
| Shipping Weight | 14.2 kg |
Виж още Монитори Lenovo
Виж всички Монитори в категорията
| DisplayPort: | Да |
|---|---|
| HDMI: | Да |
| DVI: | Не |
| Mini DisplayPort: | Не |
| Thunderbolt: | Не |
| USB Type-C: | Да |
| USB Type-А: | Не |
| VGA (D-Sub): | Не |
| Гама: | Gaming |
|---|---|
| Екран размер: | 31.5" (80.01 cm) |
| Разделителна способност (max): | 3840 x 2160 |
| Аспект изображение: | 16:9 |
| Тип матрица: | IPS |
| Честота на опресняване: | 144 Hz |
| Време за реакция: | 3 ms |
| Яркост: | 400 cd/m² |
| TV Тунер: | Не |
| Тъчскрийн: | Не |
| Вградени колони: | Да |
| 3D: | Не |
| Цвят: | Черен |
| Формат екран: | Wide |
| Извит: | Не |
| Преносим: | Не |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
171.57 €
/335.55 лв
-
457.31 €
/894.42 лв
-
79.08 €
/154.67 лв
-
89.99 €
/176.01 лв
-
218.99 €
/428.31 лв
-
154.99 €
/303.13 лв
-
79.08 €
/154.67 лв
-
538.20 €
/1052.62 лв
-
245.84 €
/480.82 лв
-
528.30 €
/1033.26 лв
-
218.99 €
/428.31 лв
-
154.99 €
/303.13 лв
-
130.89 €
/255.99 лв
-
236.92 €
/463.38 лв
242.93 € -
1321.34 €
/2584.32 лв
-
104.43 €
/204.25 лв
-
174.99 €
/342.25 лв
-
95.60 €
/186.98 лв
-
89.43 €
/174.92 лв
-
144.99 €
/283.58 лв
-
300.62 €
/587.96 лв
-
977.23 €
/1911.30 лв
-
164.28 €
/321.29 лв
-
144.99 €
/283.58 лв
-
174.99 €
/342.25 лв
-
92.88 €
/181.66 лв
-
78.99 €
/154.49 лв
-
757.20 €
/1480.96 лв
-
154.99 €
/303.13 лв
-
115.69 €
/226.28 лв
-
183.88 €
/359.63 лв
198.36 € -
171.78 €
/335.97 лв
-
171.78 €
/335.97 лв
-
273.25 €
/534.43 лв
-
171.78 €
/335.97 лв
-
143.75 €
/281.16 лв
-
171.78 €
/335.97 лв
-
133.84 €
/261.76 лв
-
1321.34 €
/2584.32 лв
-
111.91 €
/218.88 лв
-
154.99 €
/303.13 лв
-
218.99 €
/428.31 лв
-
118.99 €
/232.72 лв
-
174.99 €
/342.25 лв
-
113.32 €
/221.63 лв
-
269.66 €
/527.41 лв
-
165.99 €
/324.65 лв
-
89.99 €
/176.01 лв
-
218.99 €
/428.31 лв
224.99 € -
119.99 €
/234.68 лв
-
129.00 €
/252.30 лв
-
428.99 €
/839.03 лв
-
314.98 €
/616.05 лв
-
108.99 €
/213.17 лв
-
255.64 €
/499.99 лв
-
249.99 €
/488.94 лв
257.58 € -
115.69 €
/226.28 лв
-
159.99 €
/312.91 лв
-
1198.99 €
/2345.02 лв
-
128.99 €
/252.28 лв
147.99 € -
228.99 €
/447.87 лв
-
488.99 €
/956.38 лв
-
144.99 €
/283.58 лв
-
78.99 €
/154.49 лв
-
89.99 €
/176.01 лв
92.03 € -
578.99 €
/1132.41 лв
-
49.99 €
/97.77 лв
-
299.99 €
/586.73 лв
-
306.26 €
/598.99 лв
-
Монитор AOC U27G4R, 27" (68.58cm) IPS панел, 160Hz, 4K/UHD, 0.5ms, 400 cd/m2, DisplayPort, HDMI, USB
304.99 €
/596.51 лв
349.99 € -
149.99 €
/293.36 лв
-
108.99 €
/213.17 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
101.74 € -
2198.55 €
/4299.99 лв
-
138.04 €
/269.99 лв
-
270.98 €
/529.99 лв
-
110.94 €
/216.98 лв
-
Монитор IIYAMA TF2234MC-B7AGB, 21.5" (54.61 cm) IPS панел, 75Hz, Full HD, 8ms, 350cd/m2, DP/HDMI/VGA
518.99 €
/1015.06 лв
-
159.99 €
/312.91 лв
220.57 € -
171.99 €
/336.38 лв
-
133.95 €
/261.99 лв
154.85 € -
142.00 €
/277.73 лв
161.58 € -
150.02 €
/293.42 лв
168.31 € -
186.68 €
/365.12 лв
194.39 € -
236.25 €
/462.07 лв
242.93 € -
154.85 €
/302.86 лв
186.68 € -
159.99 €
/312.91 лв
220.57 € -
214.39 €
/419.32 лв
222.90 € -
137.94 €
/269.80 лв
160.24 € -
849.99 €
/1662.44 лв
925.97 € -
236.92 €
/463.38 лв
242.93 € -
649.82 €
/1270.94 лв
663.11 € -
157.72 €
/308.47 лв
196.30 € -
249.99 €
/488.94 лв
257.58 € -
178.99 €
/350.07 лв
223.45 € -
219.99 €
/430.26 лв
239.99 € -
111.36 €
/217.81 лв
115.71 € -
715.40 €
/1399.19 лв
795.59 € -
189.99 €
/371.59 лв
219.99 € -
98.99 €
/193.61 лв
101.74 € -
98.99 €
/193.61 лв
114.99 € -
322.65 €
/631.04 лв
357.84 € -
89.99 €
/176.01 лв
92.03 € -
Монитор AOC U27G4R, 27" (68.58cm) IPS панел, 160Hz, 4K/UHD, 0.5ms, 400 cd/m2, DisplayPort, HDMI, USB
304.99 €
/596.51 лв
349.99 € -
619.99 €
/1212.59 лв
689.99 € -
183.88 €
/359.63 лв
198.36 € -
834.99 €
/1633.10 лв
869.99 € -
128.99 €
/252.28 лв
147.99 € -
218.99 €
/428.31 лв
224.99 €
Монитор ViewSonic XG272-2K-OLED, 27" (68.58cm) OLED панел, 240Hz, QHD, 0.02ms, HDR10, 450cd/m2, DisplayPort, HDMI, USB Hub1270.50 €
/2484.88 лв
Монитор Dell U3824DW, 38" (96.52 cm) IPS панел, WQHD+, 5ms, 300 cd/m2, DisplayPort, HDMI1270.49 €
/2484.86 лв
Монитор LG 34GX900A-B, 34" (86.36 cm), OLED панел, 240Hz, WQHD, 0.03ms, 1 500 000:1, 275cd/m2, DisplayPort, HDMI, USB1279.12 €
/2501.73 лв














































































