Alienware 34 240Hz QD-OLED Gaming Monitor
.png)
Long-lasting display health
An enhanced anti-burn-in AI algorithm coupled with an anti-burn-in graphite sheet protects your screen from unwanted burn-in and is backed by a 3-year warranty.
Sweeping visuals and color
Evolve your field of view with WQHD and an 1800R curve, combined with QD-OLED's incredible color range and clarity that easily immerses you in any world
| Category | Specification |
|---|---|
| Screen | |
| Number of Screens | 1 |
| Screen Size Class | 34" |
| Viewable Screen Size | 34.2" |
| Screen Mode | UW-QHD |
| Panel Technology | Quantum Dot OLED |
| Response Time | 0.03ms GTG |
| Aspect Ratio | 21:9 |
| Pixel Pitch | 0.2315 mm x 0.2315 mm |
| Viewing Angle | 178° (H) / 178° (V) |
| Curved Screen | Yes (1800R) |
| Max Resolution | 3440 x 1440 |
| Max Refresh Rate | 240 Hz |
| Color Support | 1.07 Billion Colors |
| Dynamic Contrast Ratio | 1,500,000:1 |
| Brightness | 250 cd/m² (typical), 1000 cd/m² (peak) |
| Color Gamut | 99.30% DCI-P3 (CIE 1976) |
| Pixels Per Inch (PPI) | 110 |
| Tearing Prevention Tech | NVIDIA G-SYNC, AMD FreeSync Premium Pro, VESA AdaptiveSync |
| HDR Support | VESA DisplayHDR True Black 400 |
| Ergonomics | |
| Adjustable Stand | Yes |
| Stand Adjustments | Tilt (-5° to 21°), Swivel (-20° to 20°), Slant (-5°/5°), Height (up to 4.33") |
| Connectivity | |
| DisplayPort | 1× DP 1.4 (HDCP 1.4 & 2.3, 240Hz, DSC, HDR) |
| HDMI | 2× HDMI 2.1 (HDCP 1.4 & 2.3, 240Hz, HDR, FRL, VRR) |
| USB Ports | 1× USB-B (Upstream), 1× USB-A (Downstream), 1× USB-C (15W Charging, 5Gbps) |
| Frequencies | |
| Horizontal Frequency | 27 – 389 kHz (HDMI & DP) |
| Vertical Frequency | 48 – 240 Hz (HDMI & DP) |
| Power | |
| Input Voltage Range | 100V – 240V AC |
| Operating Power | 36.7 W |
| Standby Power | 0.5 W |
| Off Mode Power | 0.3 W |
| Max Power Consumption | 190 W |
| Voltage Current | 2.80 Ah |
| Frequency Range | 50 / 60 Hz |
| Environmental | |
| Operating Temp | 32°F to 104°F (0°C to 40°C) |
| Non-operating Temp | -4°F to 140°F (-20°C to 60°C) |
| Operating Humidity | 10% – 80% (Non-condensing) |
| Non-operating Humidity | 5% – 90% (Non-condensing) |
| Operating Altitude | Up to 16,400 ft |
| Non-operating Altitude | Up to 40,000 ft |
| Physical Dimensions | |
| Dimensions (W×H×D) | 32.05" × 14.23" × 4.38" (without stand) |
| With Stand | 32.05" × 21.85" × 9.13" |
| Stand Size (H×W×D) | 17.61" × 10.63" × 9.13" |
| Compressed/Extended Height | 17.52" / 21.85" |
| Bezel Width (T/B/L/R) | 0.30" / 0.67" / 0.41" / 0.41" |
| Weight | 5.09kg (without stand), 8.14kg (with stand) |
| VESA Mount | Yes (100 x 100 mm) |
| Built-in Devices | None |
| Other Features | AlienFX Lighting, Narrow Bezel, Mercury-free, Arsenic-free, Picture-in-Picture, Picture-by-Picture, Anti-reflective, Stand Lock, Security Lock, Cable Lock Slot |
Виж още Монитори Dell
Виж всички Монитори в категорията
| DisplayPort: | Да |
|---|---|
| HDMI: | Да |
| DVI: | Не |
| Mini DisplayPort: | Не |
| Thunderbolt: | Не |
| USB Type-C: | Да |
| USB Type-А: | Да |
| VGA (D-Sub): | Не |
| Гама: | Gaming |
|---|---|
| Екран размер: | 34.1" (86.61cm) |
| Разделителна способност (max): | 3440 x 1440 |
| Аспект изображение: | 21:9 |
| Тип матрица: | OLED |
| Честота на опресняване: | 240 Hz |
| Време за реакция: | 0.03 ms |
| Яркост: | 1000 cd/m² |
| Цвят: | Черен |
| Формат екран: | UltraWide |
| Извит: | Да |
| Преносим: | Не |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта



-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
116.29 €
/227.45 лв
-
279.02 €
/545.72 лв
-
218.99 €
/428.31 лв
-
319.48 €
/624.85 лв
-
160.78 €
/314.45 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
-
168.52 €
/329.59 лв
-
138.94 €
/271.74 лв
-
75.11 €
/146.90 лв
-
118.14 €
/231.06 лв
-
110.48 €
/216.08 лв
115.98 € -
448.05 €
/876.30 лв
-
314.98 €
/616.05 лв
-
100.44 €
/196.45 лв
103.19 € -
95.47 €
/186.73 лв
-
213.09 €
/416.77 лв
-
91.26 €
/178.49 лв
-
267.69 €
/523.55 лв
-
210.87 €
/412.43 лв
-
91.49 €
/178.95 лв
-
120.64 €
/235.96 лв
-
428.99 €
/839.03 лв
-
161.58 €
/316.03 лв
-
95.60 €
/186.98 лв
-
112.10 €
/219.25 лв
-
578.99 €
/1132.41 лв
-
287.74 €
/562.77 лв
-
187.86 €
/367.43 лв
-
255.64 €
/499.99 лв
-
115.71 €
/226.31 лв
-
340.36 €
/665.68 лв
-
314.28 €
/614.67 лв
-
78.99 €
/154.49 лв
-
129.00 €
/252.30 лв
-
97.12 €
/189.96 лв
-
344.95 €
/674.66 лв
-
251.32 €
/491.54 лв
-
162.29 €
/317.41 лв
-
94.69 €
/185.20 лв
-
149.87 €
/293.12 лв
-
154.99 €
/303.13 лв
-
168.52 €
/329.59 лв
-
218.99 €
/428.31 лв
-
174.99 €
/342.25 лв
-
218.99 €
/428.31 лв
224.99 € -
119.99 €
/234.68 лв
-
428.99 €
/839.03 лв
-
129.00 €
/252.30 лв
-
94.69 €
/185.20 лв
-
314.98 €
/616.05 лв
-
368.18 €
/720.10 лв
-
255.64 €
/499.99 лв
-
128.98 €
/252.26 лв
-
78.99 €
/154.49 лв
-
159.99 €
/312.91 лв
-
92.03 €
/179.99 лв
-
228.99 €
/447.87 лв
-
101.74 €
/198.99 лв
-
49.99 €
/97.77 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
-
1198.99 €
/2345.02 лв
-
98.98 €
/193.59 лв
-
306.26 €
/598.99 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
101.74 € -
578.99 €
/1132.41 лв
-
147.99 €
/289.44 лв
-
Монитор AOC U27G4R, 27" (68.58cm) IPS панел, 160Hz, 4K/UHD, 0.5ms, 400 cd/m2, DisplayPort, HDMI, USB
349.99 €
/684.52 лв
-
188.99 €
/369.63 лв
-
299.99 €
/586.73 лв
-
281.21 €
/549.99 лв
-
189.99 €
/371.59 лв
219.99 € -
1199.99 €
/2346.98 лв
-
158.99 €
/310.96 лв
-
460.16 €
/899.99 лв
-
239.99 €
/469.38 лв
-
384.99 €
/752.97 лв
-
174.99 €
/342.25 лв
-
144.99 €
/283.58 лв
-
834.99 €
/1633.10 лв
869.99 € -
174.99 €
/342.25 лв
-
96.99 €
/189.70 лв
109.99 € -
237.69 €
/464.87 лв
247.75 € -
413.82 €
/809.36 лв
445.47 € -
123.45 €
/241.45 лв
129.46 € -
100.44 €
/196.45 лв
103.19 € -
111.92 €
/218.90 лв
164.36 € -
110.48 €
/216.08 лв
115.98 € -
157.72 €
/308.47 лв
196.30 € -
226.91 €
/443.80 лв
278.23 € -
347.25 €
/679.16 лв
423.82 € -
337.14 €
/659.38 лв
357.03 € -
189.99 €
/371.59 лв
219.99 € -
715.40 €
/1399.19 лв
795.59 € -
214.39 €
/419.32 лв
225.57 € -
165.35 €
/323.39 лв
177.05 € -
183.88 €
/359.63 лв
198.36 € -
91.04 €
/178.06 лв
92.85 € -
180.63 €
/353.28 лв
186.68 € -
310.78 €
/607.84 лв
321.53 € -
834.99 €
/1633.10 лв
869.99 € -
98.99 €
/193.61 лв
101.74 € -
619.99 €
/1212.59 лв
689.99 € -
428.33 €
/837.73 лв
439.06 € -
218.99 €
/428.31 лв
224.99 €
Монитор Asus ProArt PA27UCGE (90LM04NC-B01K71), 27" (68.58 cm) IPS панел, 160Hz, 4K/UHD, 1ms, 600 cd/m2, DisplayPort, HDMI, USB782.50 €
/1530.44 лв
Монитор TCL 34R83Q, 34" (86.36 cm) Mini-LED панел, 170Hz, WQHD, 1ms, 900 cd/m2, DisplayPort, HDMI, USB776.94 €
/1519.57 лв
Монитор Asus ProArt PA27JCV (90LM0AL0-B01K70), 27" (68.58cm) IPS панел, 5K, 5ms, 400 cd/m2, DisplayPort, HDMI, USB Hub775.11 €
/1515.98 лв

































































































