Asus ROG Strix XG32UQ

BATTLE READY FOR NEXT-GEN GAMING
The ROG Strix XG32UQ is a 32 inch 4K UHD IPS professional gaming monitor designed for 160Hz (OC) gaming. It features the latest HDMI® 2.1 standard to support up to native 4K 120 Hz visuals on the latest consoles without subsampling, and Display Stream Compression (DSC) technology and NVIDIA® G-SYNC® Compatible enable supersmooth experiences on PCs. A 96% DCI P3 color gamut and DisplayHDR™ 600 certification complete the package, ensuring exceptional colors for incredibly immersive, lifelike gaming.




Technical specs
| Display Type | LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix |
| Energy Class | Class F |
| Energy Class (HDR) | Class G |
| Diagonal Size | 32" |
| Adaptive-Sync Technology | AMD FreeSync Premium Pro |
| Built-in Devices | USB 3.2 Gen 1 hub |
| Panel Type | IPS |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Native Resolution | 4K 3840 x 2160 at 160 Hz |
| Pixel Pitch | 0.1845 mm |
| Brightness | 600 cd/m² |
| Contrast Ratio | 1000:1 / 1000000:1 (dynamic) |
| Colour Gamut | 130% sRGB, 96% DCI-P3 |
| Response Time | 1 ms (grey-to-grey) |
| Vertical Refresh Rate | 47 - 160 Hz |
| Horizontal Refresh Rate | 30 - 350 kHz |
| Gaming | Yes |
| Horizontal Viewing Angle | 178 |
| Vertical Viewing Angle | 178 |
| Backlight Technology | LED backlight |
| Features | HDCP, Trace Free Technology, Flicker Free technology, NVIDIA G-SYNC compatible, PBP, ASUS GameVisual Technology, Lag-free technology, Ultra-Low Blue Light Technology, Delta E<2 calibration, Shadow Boost technology, HDR 600, GamePlus, Display Widget |
| Dimensions (WxDxH) | 72.818 cm x 27.993 cm x 53.987 cm - with stand |
| Weight | 8.9 kg |
| Connectivity | |
| Interfaces | DisplayPort 2 x HDMI 2 x USB 3.2 Gen 1 Headphones |
| Mechanical | |
| Display Position Adjustments | Height, swivel, tilt |
| Tilt Angle | -5/+20 |
| Swivel Angle | 40 |
| Height Adjustment | 80 mm |
| VESA Mounting Interface | 100 x 100 mm |
| Miscellaneous | |
| Power | |
| Input Voltage | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Power Consumption SDR (On mode) | 33 kWh/1000h |
| Power Consumption HDR (On mode) | 117 kWh/1000h |
| Power Consumption (Typical) | 35 Watt |
| Power Consumption (Off Mode) | 0.3 Watt |
Виж още Монитори Asus
Виж всички Монитори в категорията
| DisplayPort: | Да |
|---|---|
| HDMI: | Да |
| DVI: | Не |
| Mini DisplayPort: | Не |
| Thunderbolt: | Не |
| USB Type-C: | Не |
| USB Type-А: | Да |
| VGA (D-Sub): | Не |
| Гама: | Gaming |
|---|---|
| Екран размер: | 32" (81.28 cm) |
| Разделителна способност (max): | 3840 x 2160 |
| Аспект изображение: | 16:9 |
| Тип матрица: | IPS |
| Честота на опресняване: | 160 Hz |
| Време за реакция: | 1 ms |
| Яркост: | 450 cd/m² |
| TV Тунер: | Не |
| Тъчскрийн: | Не |
| Вградени колони: | Не |
| 3D: | Не |
| Цвят: | Черен |
| Формат екран: | Wide |
| Преносим: | Не |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
99.07 €
/193.76 лв
103.19 € -
90.95 €
/177.88 лв
-
1373.07 €
/2685.50 лв
-
84.94 €
/166.13 лв
-
132.57 €
/259.28 лв
-
173.69 €
/339.71 лв
-
172.94 €
/338.25 лв
-
162.29 €
/317.41 лв
-
162.29 €
/317.41 лв
-
201.55 €
/394.20 лв
-
198.63 €
/388.50 лв
-
116.29 €
/227.45 лв
-
272.37 €
/532.70 лв
-
218.99 €
/428.31 лв
-
319.48 €
/624.85 лв
-
160.78 €
/314.45 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
-
168.52 €
/329.59 лв
-
138.94 €
/271.74 лв
-
75.11 €
/146.90 лв
-
118.14 €
/231.06 лв
-
110.48 €
/216.08 лв
115.98 € -
448.05 €
/876.30 лв
-
314.98 €
/616.05 лв
-
99.07 €
/193.76 лв
103.19 € -
95.47 €
/186.73 лв
-
213.09 €
/416.77 лв
-
91.26 €
/178.49 лв
-
267.69 €
/523.55 лв
-
210.87 €
/412.43 лв
-
91.49 €
/178.95 лв
-
120.64 €
/235.96 лв
-
428.99 €
/839.03 лв
-
161.58 €
/316.03 лв
-
95.60 €
/186.98 лв
-
112.10 €
/219.25 лв
-
578.99 €
/1132.41 лв
-
287.74 €
/562.77 лв
-
187.86 €
/367.43 лв
-
255.64 €
/499.99 лв
-
154.99 €
/303.13 лв
-
168.52 €
/329.59 лв
-
218.99 €
/428.31 лв
-
174.99 €
/342.25 лв
-
218.99 €
/428.31 лв
224.99 € -
119.99 €
/234.68 лв
-
428.99 €
/839.03 лв
-
129.00 €
/252.30 лв
-
94.69 €
/185.20 лв
-
255.64 €
/499.99 лв
-
314.98 €
/616.05 лв
-
368.18 €
/720.10 лв
-
128.98 €
/252.26 лв
-
159.99 €
/312.91 лв
-
78.99 €
/154.49 лв
-
92.03 €
/179.99 лв
-
228.99 €
/447.87 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
-
1198.99 €
/2345.02 лв
-
49.99 €
/97.77 лв
-
101.74 €
/198.99 лв
-
98.98 €
/193.59 лв
-
306.26 €
/598.99 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
101.74 € -
578.99 €
/1132.41 лв
-
147.99 €
/289.44 лв
-
Монитор AOC U27G4R, 27" (68.58cm) IPS панел, 160Hz, 4K/UHD, 0.5ms, 400 cd/m2, DisplayPort, HDMI, USB
349.99 €
/684.52 лв
-
188.99 €
/369.63 лв
-
299.99 €
/586.73 лв
-
281.21 €
/549.99 лв
-
189.99 €
/371.59 лв
219.99 € -
1199.99 €
/2346.98 лв
-
158.99 €
/310.96 лв
-
460.16 €
/899.99 лв
-
239.99 €
/469.38 лв
-
384.99 €
/752.97 лв
-
174.99 €
/342.25 лв
-
144.99 €
/283.58 лв
-
834.99 €
/1633.10 лв
869.99 € -
174.99 €
/342.25 лв
-
286.53 €
/560.41 лв
293.54 € -
96.99 €
/189.70 лв
109.99 € -
237.69 €
/464.87 лв
247.75 € -
149.92 €
/293.22 лв
154.85 € -
413.82 €
/809.36 лв
445.47 € -
123.45 €
/241.45 лв
129.46 € -
162.44 €
/317.70 лв
168.31 € -
99.07 €
/193.76 лв
103.19 € -
157.72 €
/308.47 лв
196.30 € -
110.48 €
/216.08 лв
115.98 € -
111.92 €
/218.90 лв
164.36 € -
226.91 €
/443.80 лв
278.23 € -
347.25 €
/679.16 лв
423.82 € -
337.14 €
/659.38 лв
357.03 € -
189.99 €
/371.59 лв
219.99 € -
214.39 €
/419.32 лв
225.57 € -
715.40 €
/1399.19 лв
795.59 € -
165.35 €
/323.39 лв
177.05 € -
183.88 €
/359.63 лв
198.36 € -
91.04 €
/178.06 лв
92.85 € -
180.63 €
/353.28 лв
186.68 € -
310.78 €
/607.84 лв
321.53 € -
834.99 €
/1633.10 лв
869.99 € -
98.99 €
/193.61 лв
101.74 € -
619.99 €
/1212.59 лв
689.99 € -
428.33 €
/837.73 лв
439.06 € -
218.99 €
/428.31 лв
224.99 €
Монитор Asus ROG Swift OLED PG27UCDM, 27"(68.58 cm), QD-OLED панел, 240Hz, 0.03ms, 250cd/m2, DisplayPort, HDMI1198.99 €
/2345.02 лв
Монитор LG 34GX90SA-W, 34"(86.36cm)Curved OLED панел, 240Hz, 0.03ms, 275cd/m2, DisplayPort, HDMI, USB-C1199.99 €
/2346.98 лв
Монитор LG 32GX850A-B, 31.5" (80.01 cm) OLED панел, 165Hz, 4K/UHD, 0.03ms, 1 500 000:1, 275cd/m2, DisplayPort, HDMI, USB1171.52 €
/2291.29 лв


























































































