FSP Hydro K PRO
.jpg)
The new Hydro K PRO PSUs comply fully ATX12 v2.52 standard and the latest safety 62368 regulation as well and comes with high-grade ribbon cables, give your PC a polished look. The Hydro K PRO series is designed as a powerful single +12V rail that continually delivers maximum performance for the most demanding graphic cards, while FSP’s custom DC-DC design provides safety and power efficiency. Besides, with an 230V 80 Plus® rating, delivers over 88% high efficiency and low noise levels thanks to its hydraulic bearing fan design, where a large 120mm fan takes care of cooling duties when required, making it excellent for situations that are sensitive to size and noise.
| Model | HD2-750 |
| Rated Output Power | 750W |
| Form Factor | ATX |
| 80 PLUS Certification | 80 PLUS® 230V Bronze |
| Input Voltage | 200-240V |
| Input Current | 6A |
| Input Frequency | 50-60Hz |
| PFC | Active PFC |
| Efficiency | ≥ 88% |
| Fan Type | HYB Fan, 120mm |
| Dimensions(L x W x H) | 150 x 140 x 86 mm |
| Protection | OCP, OVP, SCP, OPP |
JAR Computers може да предложи ремонт/смяна/монтаж в наш сервиз или при партньор.
Виж още Захранвания Настолни компютри FSP
Виж всички Захранвания Настолни компютри в категорията
| Изходна мощност: | 750 W |
|---|---|
| Модулен блок: | Не |
| Форм фактор: | ATX |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
Захранване Makki ATX 400-120, 400W, 120mm вентилатор14.40 €
/28.15 лв
Захранване TrendSonic ADK-A550W/120MM, 550W, Active PFC, 120mm24.59 €
/48.10 лв
Захранване Inter-Tech SL-500K, 500W, Passive PFC, 120mm вентилатор26.46 €
/51.75 лв









