| Item no. | EV2485-BK |
| Case colour | Black |
| Areas of application | Office, Gaming |
| Product line | FlexScan |
| Screen size [in inches] | 24.1 |
| Screen size [in cm] | 61.1 |
| Format | 16:10 |
| Viewable image size (width x height) | 518 x 324 |
| Ideal and recommended resolution | 1920 x 1200 |
| Pixel pitch [mm] | 0.270 x 0.270 |
| Pixel density [ppi] | 94 |
| Resolution supported | 1920 x 1200, 1680 x 1050, 1600 x 1200, 1280 x 1024, 1024 x 768, 800 x 600, 720 x 400, 640 x 480 |
| Panel technology | IPS |
| Max. viewing angle horizontal | 178 ° |
| Max. viewing angle vertical | 178 ° |
| Number of colours or greyscale | 16.7 million colours (USB-C, 8 Bit), 16.7 million colours (display port, 8 Bit), 16.7 million colours (HDMI, 8 Bit) |
| Colour palette/look-up table | More than 1.06 billion hues/14-bit |
| Max. colour space (typical) | sRGB |
| Max. brightness (typical) [in cd/m²] | 350 |
| Max. dark room contrast (typical) | 1000:1 |
| Typical response time [grey/grey alternation] | 5 ms |
| Max. refresh rate [in hertz] | 60 |
| Backlight | LED |
| USB-C docking | Yes |
| Preset colour/greyscale modes | sRGB, Paper, DICOM, Movie, 2x free modes for user selection |
| DICOM tone curve | Yes |
| RadiCS application classes | VIII |
| Auto EcoView | Yes |
| EcoView Index | Yes |
| EcoView Optimizer | Yes |
| Overdrive | Yes |
| No flickering thanks to hybrid controls | Yes |
| HDCP Decoder | Yes |
| Input signal identification | Yes |
| Built-in speakers | Yes |
| OSD language | de, en, fr, es, it, se |
| Adjustment options | Brightness, Contrast, Gamma, All EcoView functions, Colour saturation, Colour temperature, Colour Mode, Colour tone, Overdrive, Volume, Signal input, OSD language, Scaling |
| Button Guide | Yes |
| Integrated power unit | Yes |
| Signal inputs | USB-C (DisplayPort Alt Mode, HDCP 1.3), DisplayPort (HDCP 1.3), HDMI (HDCP 1.4) |
| USB specification | USB 3.1 Gen 1 |
| USB upstream ports | 1 x type C (DisplayPort Alt Mode, 70 W max.) |
| USB downstream ports | 4 x type A |
| Video signal | USB-C, DisplayPort, HDMI (YUV, RGB) |
| Audio input | USB-C, DisplayPort, HDMI |
| Audio output | 3.5 mm stereo jack |
| Frequency | USB-C: 31-76 kHz/59-61 Hz, DisplayPort: 31-76 kHz/ 59-61 Hz, HDMI: 31-76 kHz/ 49-51 Hz/49-61 Hz |
| Power consumption (typical) [in watt] | 11 |
| Maximum Power Consumption [in watt] | 146 ( at maximum brightness with all signal inputs and USB ports in use) |
| Power Save Mode [in watt] | 0.5 |
| Power consumption off [in watt] | 0 |
| Energieeffizienzklasse | C |
| Energy consumption/1000h [in kWh] | 12 |
| Power supply | AC 100-120 V / 200-240 V, 50/60 Hz |
| Power management | Yes |
| Dimensions [mm] | 531 x (356 - 538) x 230 |
| Weight [in kilograms] | 7.6 |
| Dimensions without stand [mm] | 531 x 344 x 54 |
| Weight without stand [in kilograms] | 4.9 |
| Swivel | 344 ° |
| Incline forward/backward | 5 ° / 35 ° |
| Pivot | 90° (clockwise and anti-clockwise) |
| Height adjustment range [mm] | 182.2 |
| Hole spacing | VESA standard 100 x 100 mm |
Виж още Монитори Eizo
Виж всички Монитори в категорията
| DisplayPort: | Да |
|---|---|
| HDMI: | Да |
| Гама: | Home & Office |
|---|---|
| Екран размер: | 24" (60.96 cm) |
| Разделителна способност (max): | 1920 x 1200 |
| Аспект изображение: | 16:10 |
| Тип матрица: | IPS |
| Честота на опресняване: | 60 Hz |
| Време за реакция: | 5 ms |
| Яркост: | 350 cd/m² |
| TV Тунер: | Не |
| Тъчскрийн: | Не |
| Вградени колони: | Да |
| 3D: | Не |
| Цвят: | Черен |
| Формат екран: | Wide |
| Преносим: | Не |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта



-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
279.02 €
/545.72 лв
-
218.99 €
/428.31 лв
-
319.48 €
/624.85 лв
-
160.78 €
/314.45 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
-
168.52 €
/329.59 лв
-
138.94 €
/271.74 лв
-
75.11 €
/146.90 лв
-
118.14 €
/231.06 лв
-
110.48 €
/216.08 лв
115.98 € -
448.05 €
/876.30 лв
-
314.98 €
/616.05 лв
-
100.44 €
/196.45 лв
103.19 € -
95.47 €
/186.73 лв
-
213.09 €
/416.77 лв
-
91.26 €
/178.49 лв
-
267.69 €
/523.55 лв
-
210.87 €
/412.43 лв
-
91.49 €
/178.95 лв
-
120.64 €
/235.96 лв
-
428.99 €
/839.03 лв
-
161.58 €
/316.03 лв
-
95.60 €
/186.98 лв
-
112.10 €
/219.25 лв
-
578.99 €
/1132.41 лв
-
287.74 €
/562.77 лв
-
187.86 €
/367.43 лв
-
255.64 €
/499.99 лв
-
115.71 €
/226.31 лв
-
340.36 €
/665.68 лв
-
314.28 €
/614.67 лв
-
78.99 €
/154.49 лв
-
129.00 €
/252.30 лв
-
97.12 €
/189.96 лв
-
344.95 €
/674.66 лв
-
251.32 €
/491.54 лв
-
162.29 €
/317.41 лв
-
94.69 €
/185.20 лв
-
149.87 €
/293.12 лв
-
198.63 €
/388.50 лв
-
154.99 €
/303.13 лв
-
168.52 €
/329.59 лв
-
218.99 €
/428.31 лв
-
174.99 €
/342.25 лв
-
218.99 €
/428.31 лв
224.99 € -
119.99 €
/234.68 лв
-
428.99 €
/839.03 лв
-
129.00 €
/252.30 лв
-
94.69 €
/185.20 лв
-
314.98 €
/616.05 лв
-
368.18 €
/720.10 лв
-
255.64 €
/499.99 лв
-
128.98 €
/252.26 лв
-
78.99 €
/154.49 лв
-
159.99 €
/312.91 лв
-
92.03 €
/179.99 лв
-
228.99 €
/447.87 лв
-
101.74 €
/198.99 лв
-
49.99 €
/97.77 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
-
1198.99 €
/2345.02 лв
-
98.98 €
/193.59 лв
-
306.26 €
/598.99 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
101.74 € -
578.99 €
/1132.41 лв
-
147.99 €
/289.44 лв
-
Монитор AOC U27G4R, 27" (68.58cm) IPS панел, 160Hz, 4K/UHD, 0.5ms, 400 cd/m2, DisplayPort, HDMI, USB
349.99 €
/684.52 лв
-
188.99 €
/369.63 лв
-
299.99 €
/586.73 лв
-
281.21 €
/549.99 лв
-
189.99 €
/371.59 лв
219.99 € -
1199.99 €
/2346.98 лв
-
158.99 €
/310.96 лв
-
460.16 €
/899.99 лв
-
239.99 €
/469.38 лв
-
384.99 €
/752.97 лв
-
174.99 €
/342.25 лв
-
144.99 €
/283.58 лв
-
834.99 €
/1633.10 лв
869.99 € -
174.99 €
/342.25 лв
-
96.99 €
/189.70 лв
109.99 € -
237.69 €
/464.87 лв
247.75 € -
413.82 €
/809.36 лв
445.47 € -
123.45 €
/241.45 лв
129.46 € -
100.44 €
/196.45 лв
103.19 € -
111.92 €
/218.90 лв
164.36 € -
110.48 €
/216.08 лв
115.98 € -
157.72 €
/308.47 лв
196.30 € -
226.91 €
/443.80 лв
278.23 € -
347.25 €
/679.16 лв
423.82 € -
337.14 €
/659.38 лв
357.03 € -
189.99 €
/371.59 лв
219.99 € -
715.40 €
/1399.19 лв
795.59 € -
214.39 €
/419.32 лв
225.57 € -
165.35 €
/323.39 лв
177.05 € -
183.88 €
/359.63 лв
198.36 € -
91.04 €
/178.06 лв
92.85 € -
180.63 €
/353.28 лв
186.68 € -
310.78 €
/607.84 лв
321.53 € -
834.99 €
/1633.10 лв
869.99 € -
98.99 €
/193.61 лв
101.74 € -
619.99 €
/1212.59 лв
689.99 € -
428.33 €
/837.73 лв
439.06 € -
218.99 €
/428.31 лв
224.99 €
Монитор BenQ PD2706UA (9H.LLKLB.QBE), 27" (68.58 cm) IPS панел, 4K/UHD, 5ms, 400cd/m2, DisplayPort, HDMI, USB-A, USB-C506.27 €
/990.18 лв
Монитор BenQ MA270U (9H.LMWLB.QBE), 27" (68.58cm) IPS панел, 4K/UHD, 5ms, 400 cd/m2, HDMI, USB499.28 €
/976.51 лв
Монитор Dell P3425WE, 34.1" (86.61cm) IPS панел, 100Hz, UWQHD, 5ms, 350 cd/m2, DisplayPort, HDMI, USB509.34 €
/996.19 лв









Енергиен етикет на ЕС
360




























































































