Technical data
| GENERAL | |
|---|---|
| Item no. | CS2400S-LE |
| Case colour | Black |
| Solution area | Photography, Video & Graphics |
| Product line | ColorEdge |
| Areas of application | Photography, image editing and retouching, Design, creation and illustration |
| EAN | 4995047065098 |
| DISPLAY | |
|---|---|
| Screen size [in inches] | 24,1 |
| Screen size [in cm] | 61,1 |
| Format | 16:10 |
| Viewable image size (width x height) | 518,4 x 324 |
| Ideal and recommended resolution | 1920 x 1200 |
| Pixel pitch [mm] | 0,27 x 0,27 |
| Resolution supported | 1920 x 1200 (@ 60 Hz, with Apple M1/M2 @ 30 Hz), 1920 x 1080 (Full HD), 1200p (@ 60 Hz), 1200p (@ 50 Hz), 1080p (@ 60 Hz), 1080i (@ 60 Hz), 1080p (@ 50 Hz), 1080i (@ 50 Hz), 1080p (@ 30/25/24 Hz), 720p (@ 60 Hz), 720p (@ 50 Hz), 576p (@ 50 Hz), 576i (@ 50 Hz), 480p (@ 60 Hz), 480i (@ 60 Hz) |
| Panel technology | IPS (Wide Gamut) |
| Max. viewing angle horizontal | 178 |
| Max. viewing angle vertical | 178 |
| Number of colours or greyscale | 1.07 billion colors (USB-C, 10-bit), 1.07 billion colors (HDMI, 10 Bit), 1.07 billion colors (DisplayPort, 10 Bit), 16.7 million colors (DisplayPort, 8 Bit), 16.7 million colors (HDMI, 8 Bit), 16.7 million colors (USB-C, 8 Bit) |
| Colour palette/look-up table | 278 trillion color tones / 16 Bit |
| Max. colour space (typical) | DCI P3 (>95%), AdobeRGB (>99%), ISO Coated V2 (>99%), sRGB (100%) |
| Max. brightness (typical) [in cd/m²] | 410 |
| Recommended brightness [in cd/m²] | 120 |
| Max. dark room contrast (typical) | 1350:1 |
| Response time grey-grey alternation (typical) [in ms] | 19 |
| Max. refresh rate [in hertz] | 60 |
| Backlight | LED |
| FEATURES & OPERATION | |
|---|---|
| USB-C docking | |
| KVM switch | |
| Hardware calibration ColorEdge | |
| Preset colour/greyscale modes | 1x manual memory location, AdobeRGB, sRGB, additional memory spaces through calibration |
| Digital Uniformity Equalizer (homogeneity correction) | |
| No flickering thanks to hybrid controls | |
| I/P conversion | |
| Signal range extension (HDMI) | |
| HDCP Decoder | |
| Gamut Clipping | |
| Input signal identification | |
| OSD language | de, en, fr |
| OSD setting options | Signal information, Color Mode, Brightness, Contrast, Color temperature/White point, Gamma, Colour tone, Color saturation, 6 Colors, Scaling, Color matrix YUV/ RGB, Input Range, Menu Rotation, Skip signal input, Custom key, OSD language, Signal input, DUE priority |
| Button Guide | |
| Integrated power unit | |
| CONNECTIONS | |
|---|---|
| Video Input | HDMI (Deep Color, HDCP 2.3), USB-C (DisplayPort Alt Mode, HDCP 2.3), DisplayPort (HDCP 2.3) |
| USB specification | USB 5Gbps (USB 3) |
| USB upstream ports | 1 x type C (DisplayPort Alt Mode, 70 W max.), 1 x type B |
| USB downstream ports | 4 x Typ A ( 2 x 5Gbps (USB 3), 2 x USB 2) |
| Video signal | DisplayPort, HDMI (RGB, YUV) |
| ELECTRICAL DATA | |
|---|---|
| Frequency | USB-C, DisplayPort: 26-76 kHz/23-61 Hz; HDMI: 15-76 kHz/23-61 Hz |
| Power consumption (typical) [in watt] | 18 |
| Maximum Power Consumption [in watt] | 149 (at maximum brightness with all signal inputs and USB ports in use) |
| Power Save Mode [in watt] | 0.3 |
| Power consumption off [in watt] | 0 |
| Energy efficiency class | E |
| Energy consumption/1000h [in kWh] | 16 |
| Power supply | AC 100-240V, 50/60Hz |
| Power supply via USB C | 70 |
| Power management | |
| DIMENSIONS & WEIGHT | |
|---|---|
| Dimensions [mm] | 554 x 396-551 x 245 |
| Weight [in kilograms] | 8.2 |
| Swivel | 344 |
| dimensionTilt | 5 / 35 |
| Housing dimension details | 90° (clockwise) |
| Height adjustment range [mm] | 155 |
| Hole spacing | 100 x 100 |
| CERTIFICATION AND STANDARDS | |
|---|---|
| Certification | CE, UKCA, CB, TÜV/GS, TÜV/Ergonomics (including ISO 9241-307), RCM, cTÜVus, FCC-B, CAN ICES-3 (B), TÜV/S, PSE, VCCI-B, RoHS, WEEE, China RoHS, CCC |
| SOFTWARE & ACCESSORIES | |
|---|---|
| Software | Quick Color Match, ColorNavigator Network, ColorNavigator |
| Additional supply | Calibration report, Signal cable HDMI - HDMI, USB/signal cable (USB-C - USB-C), Power cord, Quick guide |
| Accessories | PM200-K, CP200, EX4, CH2400 |
Виж още Монитори Eizo
Виж всички Монитори в категорията
| DisplayPort: | Да |
|---|---|
| HDMI: | Да |
| DVI: | Не |
| Mini DisplayPort: | Не |
| Thunderbolt: | Не |
| USB Type-C: | Да |
| USB Type-А: | Да |
| VGA (D-Sub): | Не |
| Гама: | Home & Office |
|---|---|
| Екран размер: | 24" (60.96 cm) |
| Разделителна способност (max): | 1920 x 1200 |
| Аспект изображение: | 16:10 |
| Тип матрица: | IPS |
| Честота на опресняване: | 60 Hz |
| Време за реакция: | 19 ms |
| TV Тунер: | Не |
| Тъчскрийн: | Не |
| Вградени колони: | Не |
| 3D: | Не |
| Цвят: | Черен |
| Формат екран: | Classic |
| Извит: | Не |
| Преносим: | Не |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
99.07 €
/193.76 лв
-
93.26 €
/182.41 лв
-
1373.07 €
/2685.50 лв
-
84.94 €
/166.13 лв
-
132.57 €
/259.28 лв
-
173.69 €
/339.71 лв
-
172.94 €
/338.25 лв
-
162.29 €
/317.41 лв
-
162.29 €
/317.41 лв
-
195.92 €
/383.18 лв
-
193.92 €
/379.27 лв
-
113.24 €
/221.47 лв
-
272.37 €
/532.70 лв
-
218.99 €
/428.31 лв
-
311.88 €
/609.97 лв
-
160.78 €
/314.45 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
-
168.52 €
/329.59 лв
-
138.94 €
/271.74 лв
-
75.11 €
/146.90 лв
-
118.14 €
/231.06 лв
-
115.98 €
/226.84 лв
-
448.05 €
/876.30 лв
-
314.98 €
/616.05 лв
-
99.07 €
/193.76 лв
-
95.47 €
/186.73 лв
-
213.09 €
/416.77 лв
-
91.26 €
/178.49 лв
-
267.69 €
/523.55 лв
-
210.87 €
/412.43 лв
-
91.49 €
/178.95 лв
-
120.64 €
/235.96 лв
-
428.99 €
/839.03 лв
-
144.70 €
/283.01 лв
161.58 € -
95.60 €
/186.98 лв
-
112.10 €
/219.25 лв
-
578.99 €
/1132.41 лв
-
287.74 €
/562.77 лв
-
187.86 €
/367.43 лв
-
255.64 €
/499.99 лв
-
154.99 €
/303.13 лв
-
168.52 €
/329.59 лв
-
218.99 €
/428.31 лв
-
174.99 €
/342.25 лв
-
218.99 €
/428.31 лв
224.99 € -
119.99 €
/234.68 лв
-
428.99 €
/839.03 лв
-
129.00 €
/252.30 лв
-
113.24 €
/221.47 лв
-
94.69 €
/185.20 лв
-
314.98 €
/616.05 лв
-
255.64 €
/499.99 лв
-
368.18 €
/720.10 лв
-
128.98 €
/252.26 лв
-
159.99 €
/312.91 лв
-
193.92 €
/379.27 лв
-
78.99 €
/154.49 лв
-
92.03 €
/179.99 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
-
101.74 €
/198.99 лв
-
228.99 €
/447.87 лв
-
578.99 €
/1132.41 лв
-
49.99 €
/97.77 лв
-
1198.99 €
/2345.02 лв
-
98.98 €
/193.59 лв
-
306.26 €
/598.99 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
101.74 € -
147.99 €
/289.44 лв
-
Монитор AOC U27G4R, 27" (68.58cm) IPS панел, 160Hz, 4K/UHD, 0.5ms, 400 cd/m2, DisplayPort, HDMI, USB
349.99 €
/684.52 лв
-
188.99 €
/369.63 лв
-
299.99 €
/586.73 лв
-
189.99 €
/371.59 лв
219.99 € -
1199.99 €
/2346.98 лв
-
158.99 €
/310.96 лв
-
460.16 €
/899.99 лв
-
1299.99 €
/2542.56 лв
-
239.99 €
/469.38 лв
-
384.99 €
/752.97 лв
-
174.99 €
/342.25 лв
-
144.99 €
/283.58 лв
-
286.53 €
/560.41 лв
293.54 € -
237.69 €
/464.87 лв
247.75 € -
133.95 €
/261.99 лв
154.85 € -
150.02 €
/293.42 лв
168.31 € -
96.99 €
/189.70 лв
109.99 € -
149.92 €
/293.22 лв
154.85 € -
413.82 €
/809.36 лв
445.47 € -
236.25 €
/462.07 лв
242.93 € -
177.70 €
/347.55 лв
181.65 € -
142.00 €
/277.73 лв
161.58 € -
188.42 €
/368.53 лв
194.39 € -
123.45 €
/241.45 лв
129.46 € -
154.85 €
/302.86 лв
186.68 € -
318.37 €
/622.68 лв
326.11 € -
162.44 €
/317.70 лв
168.31 € -
137.94 €
/269.80 лв
160.24 € -
157.72 €
/308.47 лв
196.30 € -
111.92 €
/218.90 лв
164.36 € -
648.44 €
/1268.24 лв
663.11 € -
226.91 €
/443.80 лв
278.23 € -
347.25 €
/679.16 лв
423.82 € -
337.14 €
/659.38 лв
357.03 € -
189.99 €
/371.59 лв
219.99 € -
144.70 €
/283.01 лв
161.58 € -
201.10 €
/393.31 лв
225.57 € -
165.35 €
/323.39 лв
177.05 € -
715.40 €
/1399.19 лв
795.59 € -
180.63 €
/353.28 лв
186.68 € -
91.04 €
/178.06 лв
92.85 € -
183.88 €
/359.63 лв
198.36 € -
306.49 €
/599.44 лв
321.53 € -
834.99 €
/1633.10 лв
869.99 € -
98.99 €
/193.61 лв
101.74 € -
619.99 €
/1212.59 лв
689.99 € -
428.33 €
/837.73 лв
439.06 € -
218.99 €
/428.31 лв
224.99 €
Монитор Asus ProArt PA27UCGE (90LM04NC-B01K71), 27" (68.58 cm) IPS панел, 160Hz, 4K/UHD, 1ms, 600 cd/m2, DisplayPort, HDMI, USB782.50 €
/1530.44 лв
Монитор Dell Alienware AW3425DW, 34.2"(86.86cm) CURVED QD-OLED панел, WQHD, 0.03ms, 240Hz, 1000cd/m2, DisplayPort, HDMI, USB-C, USB-A780.22 €
/1525.98 лв
Монитор TCL 34R83Q, 34" (86.36 cm) Mini-LED панел, 170Hz, WQHD, 1ms, 900 cd/m2, DisplayPort, HDMI, USB776.94 €
/1519.57 лв


















































































































