Qnap TVS-h674-i3-16G
Highly-reliable ZFS-based storage with PCIe Gen 4 expandability for 10/25GbE connectivity, M.2 NVMe SSD caching and multi-threads processors for virtualization applications
With an Intel® Core™ i5 six-core Processor or Intel® Core™ i3 quad-core Processor to support the ZFS-based QuTS hero operating system, the TVS-h674 SMB NAS ensures data integrity and supports block-level inline data deduplication and compression, near-limitless snapshots, real-time SnapSync, and SSD optimization. Whether for mission-critical file servers, virtualization servers, collaborative video editing, or efficient data backup and recovery applications, the TVS-h674 delivers an ideal NAS solution. The high-performance TVS-h674 provides PCIe Gen 4 (up to twice the transmission speed of Gen 3) expandability, M.2 NVMe SSD caching, and 2.5GbE connectivity for high-speed virtualization network environments.
| CPU | Intel® Core™ i3-12100 4-core/8-thread Processor, burst up to 4.3 GHz |
| CPU Architecture | 64-bit x86 |
| Graphic Processors | Intel® UHD Graphics 730 |
| Floating Point Unit | Yes |
| Encryption Engine | (AES-NI) |
| Hardware-accelerated Transcoding | Yes |
| System Memory | 16 GB SODIMM DDR4 |
| Maximum Memory | 64 GB ( 2 x 32 GB) |
| Memory Slot | 2 x SODIMM DDR4 |
| Flash Memory | 5GB (Dual boot OS protection) |
| Drive Bay | 6 x 3.5-inch SATA 6Gb/s, 3Gb/s |
| Drive Compatibility | 3.5-inch bays: 3.5-inch SATA hard disk drives 2.5-inch SATA solid state drives |
| Hot-swappable | (Not supported M.2 SSD) |
| M.2 Slot | 2 x M.2 2280 PCIe Gen 4 x4 slots Compatible with NVMe SSD PCIe Gen 3 and above. |
| SSD Cache Acceleration Support | Yes |
| GPU pass-through | Yes |
| 2.5 Gigabit Ethernet Port (2.5G/1G/100M) | 2 (2.5G/1G/100M/10M) |
| 5 Gigabit Ethernet Port (5G/2.5G/1G/100M) | Optional via PCIe expansion card |
| 10 Gigabit Ethernet Port | Optional via PCIe expansion card |
| Wake on LAN (WOL) | Yes |
| Jumbo Frame | Yes |
| PCIe Slot | 2 Card dimensions for PCIe slot 1~Slot 2:185 x 111.15 x 18.76 mm / 7.28 x 4.38 x 0.74 inches. |
| USB 3.2 Gen 2 (10Gbps) Port | 1 x Type-C USB 3.2 Gen 2 10Gbps 2 x Type-A USB 3.2 Gen 2 10Gbps |
| HDMI™ Output | 1, HDMI™ 1.4b (up to 4096 x 2160 @ 30Hz) |
| Form Factor | Tower |
| LED Indicators | HDD 1-6, Status, LAN, USB port, M.2 port |
| LCD Display/ Button | Yes |
| Buttons | Power, Reset, USB Copy |
| Dimensions (HxWxD) | 180.2 × 264.3 × 279.6 mm Dimensions do not include foot pad (foot pad may be up to 30mm / 1.18 inches high depending on model) |
| Weight (Net) | 6.32 kg |
| Weight (Gross) | 7.89 kg |
| Operating Temperature | 0 - 40 °C (32°F - 104°F) |
| Storage Temperature | -20 - 70°C (-4°F - 158°F) |
| Relative Humidity | 5-95% RH non-condensing, wet bulb: 27˚C (80.6˚F) |
| Power Supply Unit | 250W, 100-240V |
| Power Consumption: Disk Standby Mode | 39.911 W |
| Power Consumption: Operating Mode, Typical | 79.363 W Tested fully populated with WD10EFRX hard drives. |
| Fan | System fan: 2 x 92mm, 12VDC CPU fan: 1 x 60mm, 12VDC |
| System Warning | Buzzer |
Виж още Мрежови дискове NAS Qnap
Виж всички Мрежови дискове NAS в категорията
| Формфактор: | Tower |
|---|---|
| Капацитет: | Неокомплектован GB |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
164.99 €
/322.69 лв
-
198.99 €
/389.19 лв
-
274.99 €
/537.83 лв
-
593.99 €
/1161.74 лв
-
229.99 €
/449.82 лв
-
79.43 €
/155.35 лв
-
148.99 €
/291.40 лв
159.99 € -
38.99 €
/76.26 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
280.98 €
/549.55 лв
-
191.24 €
/374.04 лв
-
191.24 €
/374.04 лв
-
95.56 €
/186.89 лв
-
198.99 €
/389.19 лв
-
198.99 €
/389.19 лв
-
54.18 €
/105.96 лв
-
310.26 €
/606.81 лв
-
56.86 €
/111.21 лв
-
133.73 €
/261.55 лв
-
135.92 €
/265.84 лв
-
243.99 €
/477.20 лв
-
291.34 €
/569.81 лв
-
38.99 €
/76.26 лв
-
38.99 €
/76.26 лв
-
149.99 €
/293.36 лв
-
274.99 €
/537.83 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
112.47 €
/219.97 лв
-
79.43 €
/155.35 лв
-
259.99 €
/508.50 лв
-
65.41 €
/127.93 лв
-
14.76 €
/28.87 лв
-
196.46 €
/384.24 лв
-
11.26 €
/22.01 лв
-
348.99 €
/682.57 лв
-
474.58 €
/928.19 лв
-
146.82 €
/287.15 лв
-
278.99 €
/545.66 лв
-
38.99 €
/76.26 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
148.99 €
/291.40 лв
159.99 € -
149.99 €
/293.36 лв
-
94.99 €
/185.78 лв
128.99 € -
178.99 €
/350.07 лв
-
163.99 €
/320.74 лв
-
588.99 €
/1151.96 лв
-
178.99 €
/350.07 лв
-
398.99 €
/780.36 лв
-
238.99 €
/467.42 лв
-
278.99 €
/545.66 лв
-
159.99 €
/312.91 лв
-
813.99 €
/1592.03 лв
-
649.99 €
/1271.27 лв
-
29.28 €
/57.28 лв
-
768.99 €
/1504.01 лв
-
553.99 €
/1083.51 лв
-
198.99 €
/389.19 лв
-
238.99 €
/467.42 лв
-
228.99 €
/447.87 лв
-
199.99 €
/391.15 лв
-
118.99 €
/232.72 лв
-
164.99 €
/322.69 лв
-
94.27 €
/184.38 лв
-
94.99 €
/185.78 лв
-
348.99 €
/682.57 лв
-
333.99 €
/653.23 лв
-
258.99 €
/506.54 лв
-
224.99 €
/440.04 лв
-
278.99 €
/545.66 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
349.99 €
/684.52 лв
-
107.99 €
/211.21 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
-
99.99 €
/195.56 лв
128.99 € -
243.99 €
/477.20 лв
-
120.42 €
/235.52 лв
-
142.64 €
/278.97 лв
-
53.99 €
/105.60 лв
-
6.50 €
/12.71 лв
6.88 € -
108.99 €
/213.17 лв
139.99 € -
164.99 €
/322.69 лв
184.99 € -
102.54 €
/200.56 лв
131.22 € -
589.99 €
/1153.92 лв
604.99 € -
168.99 €
/330.52 лв
189.99 € -
224.99 €
/440.04 лв
238.99 € -
99.99 €
/195.56 лв
128.99 € -
87.49 €
/171.11 лв
89.99 € -
279.78 €
/547.21 лв
283.99 € -
158.99 €
/310.96 лв
164.99 € -
94.99 €
/185.78 лв
128.99 € -
148.99 €
/291.40 лв
159.99 €
Мрежови диск (NAS) Qnap TS-1232PXU-RP-4G, четириядрен Alpine AL324 1.7GHz, 512 MB Flash memory (Dual boot OS protection), 12x 3.5-inch SATA 6Gb/s, 3Gb/s, 4x USB 3.2 Gen 12294.65 €
/4487.95 лв
Мрежови диск (NAS) Synology RS1221RP+, четириядрен AMD Ryzen V1500B 2.2 GHz, без твърд диск (8x SATA 6Gb/s), 4GB DDR4, 4x 10/100/1000, 2x USB 3.22089.79 €
/4087.27 лв
Мрежови диск (NAS) Synology RS2423+, четириядрен AMD Ryzen V1780B 3.3/3.6 GHz, без твърд диск (12x SATA 6Gb/s), 8GB DDR4, 2x 1GbE / 1x 10GbE, 2x USB 3.23043.79 €
/5953.13 лв





















































































