Qnap TS-932PX-4G
Compact 9-bay NAS with 10GbE SFP+ and 2.5GbE for Smoother File Applications
The quad-core 1.7GHz TS-932PX fits nine drive bays into the size of a 5-bay NAS. With five 3.5-inch SATA 6Gb/s drive bays and four 2.5-inch SATA 6Gb/s bays, the TS-932PX provides the ability to create an HDD/SSD hybrid infrastructure to boost application performance. With two 10GbE SFP+ and two 2.5GbE LAN ports, the TS-932PX supports next-generation networks for empowering bandwidth-demanding applications and providing smoother file access and sharing.
| CPU | AnnapurnaLabs Alpine AL324 ARM® Cortex-A57 4-core 1.7GHz processor |
| CPU Architecture | 64-bit ARM |
| Floating Point Unit | Yes |
| Encryption Engine | Yes |
| System Memory | 4 GB SODIMM DDR4 |
| Maximum Memory | 16 GB (1 x 16 GB) |
| Memory Slot | 1 x SODIMM DDR4 |
| Flash Memory | 512 MB (Dual boot OS protection) |
| Drive Bay | 5x 3.5-inch+ 4 x 2.5-inch SATA 6Gb/s |
| Drive Compatibility | 3.5-inch bays: 3.5-inch SATA hard disk drives 2.5-inch SATA hard disk drives 2.5-inch SATA solid state drives 2.5-inch bays: 2.5-inch solid state drives |
| Hot-swappable | |
| SSD Cache Acceleration Support | |
| 2.5 Gigabit Ethernet Port (2.5G/1G/100M) | 2 (2.5G/1G/100M/10M) |
| 10 Gigabit Ethernet Port | 2 x 10GbE SFP+ |
| Wake on LAN (WOL) | Only the 2.5GbE port |
| Jumbo Frame | |
| USB 3.2 Gen 1 port | 3 |
| Form Factor | Tower |
| LED Indicators | System Status, LAN, USB, HDD1~5, SSD1-4 |
| Buttons | Power, Reset, USB Copy |
| Dimensions (HxWxD) | 176.5 × 224.6 × 224.1 mm Dimensions do not include foot pad (foot pad may be up to 30mm / 1.18 inches high depending on model) |
| Weight (Net) | 4.66 kg |
| Weight (Gross) | 5.2 kg |
| Operating Temperature | 0 - 40 °C (32°F - 104°F) |
| Storage Temperature | -20 - 70°C (-4°F - 158°F) |
| Relative Humidity | 5-95% RH non-condensing, wet bulb: 27˚C (80.6˚F) |
| Power Supply Unit | External, 120 W, AC 100 to 240 V |
| Power Consumption: Disk Standby Mode | 23.833 W |
| Power Consumption: Operating Mode, Typical | 43.003 W Tested with drives fully populated. |
| Fan | 1 x 140mm, 12VDC |
| System Warning | Voice prompts or Buzzer |
Виж още Мрежови дискове NAS Qnap
Виж всички Мрежови дискове NAS в категорията
| Формфактор: | Tower |
|---|---|
| Капацитет: | Неокомплектован GB |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта



-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
278.99 €
/545.66 лв
-
504.86 €
/987.42 лв
-
148.99 €
/291.40 лв
159.99 € -
122.06 €
/238.73 лв
-
193.09 €
/377.66 лв
-
193.09 €
/377.66 лв
-
193.09 €
/377.66 лв
-
193.09 €
/377.66 лв
-
193.09 €
/377.66 лв
-
193.09 €
/377.66 лв
-
134.99 €
/264.02 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
128.99 €
/252.28 лв
-
491.92 €
/962.11 лв
653.70 € -
198.99 €
/389.19 лв
-
559.62 €
/1094.52 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
-
91.54 €
/179.04 лв
-
94.99 €
/185.78 лв
-
131.99 €
/258.15 лв
-
683.06 €
/1335.95 лв
-
101.68 €
/198.87 лв
-
248.99 €
/486.98 лв
259.99 € -
94.20 €
/184.24 лв
-
38.99 €
/76.26 лв
-
319.92 €
/625.71 лв
-
669.99 €
/1310.39 лв
-
56.83 €
/111.14 лв
-
122.82 €
/240.22 лв
-
122.82 €
/240.22 лв
-
418.99 €
/819.47 лв
-
178.37 €
/348.87 лв
-
122.82 €
/240.22 лв
-
129.72 €
/253.71 лв
-
247.53 €
/484.13 лв
-
122.82 €
/240.22 лв
-
263.59 €
/515.53 лв
-
94.99 €
/185.78 лв
128.99 € -
218.99 €
/428.31 лв
-
106.55 €
/208.39 лв
-
38.99 €
/76.26 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
148.99 €
/291.40 лв
159.99 € -
27.99 €
/54.74 лв
-
168.63 €
/329.81 лв
-
149.99 €
/293.36 лв
-
94.99 €
/185.78 лв
128.99 € -
588.99 €
/1151.96 лв
-
238.99 €
/467.42 лв
-
278.99 €
/545.66 лв
-
813.99 €
/1592.03 лв
-
178.99 €
/350.07 лв
-
649.99 €
/1271.27 лв
-
238.99 €
/467.42 лв
-
164.99 €
/322.69 лв
-
228.99 €
/447.87 лв
-
768.99 €
/1504.01 лв
-
199.99 €
/391.15 лв
-
118.99 €
/232.72 лв
-
35.61 €
/69.64 лв
-
94.99 €
/185.78 лв
-
110.54 €
/216.20 лв
-
77.83 €
/152.23 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
106.74 €
/208.77 лв
-
348.99 €
/682.57 лв
-
258.99 €
/506.54 лв
-
99.99 €
/195.56 лв
128.99 € -
278.99 €
/545.66 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
349.99 €
/684.52 лв
-
107.99 €
/211.21 лв
-
64.50 €
/126.15 лв
-
94.20 €
/184.24 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
-
163.99 €
/320.74 лв
-
948.99 €
/1856.06 лв
-
559.99 €
/1095.25 лв
-
136.45 €
/266.86 лв
-
1033.99 €
/2022.31 лв
-
130.96 €
/256.14 лв
139.10 € -
321.60 €
/629.00 лв
341.39 € -
194.23 €
/379.88 лв
205.19 € -
6.50 €
/12.71 лв
6.88 € -
744.88 €
/1456.85 лв
774.83 € -
179.61 €
/351.29 лв
183.79 € -
123.21 €
/240.97 лв
125.79 € -
164.99 €
/322.69 лв
184.99 € -
102.54 €
/200.56 лв
131.22 € -
589.99 €
/1153.92 лв
604.99 € -
15.27 €
/29.86 лв
15.92 € -
224.99 €
/440.04 лв
238.99 € -
87.49 €
/171.11 лв
89.99 € -
248.99 €
/486.98 лв
259.99 € -
491.92 €
/962.11 лв
653.70 € -
99.99 €
/195.56 лв
128.99 € -
94.99 €
/185.78 лв
128.99 € -
148.99 €
/291.40 лв
159.99 €
Мрежови диск (NAS) Qnap TS-453E-8G, четириядрен Intel Celeron J6412 2.0/2.6 GHz, без твърд диск (4 x 3.5-inch SATA 6Gb/s), 8GB RAM, 2x 10/100/1000/2500 LAN, 2x HDMI, 2x USB 3.2 Gen 2930.22 €
/1819.36 лв
Мрежови диск (NAS) Qnap TS-632X-4G, четириядрен Alpine AL524 2.0GHz, без твърд диск (6 x 3.5-inch SATA 6Gb/s, 3Gb/s), 4GB RAM, 2x 10/100/1000/2500 LAN, 2x USB 3.2 Gen 1968.35 €
/1893.94 лв
Мрежови диск (NAS) QNAP TS-435XEU-4G, четириядрен Marvell OCTEON TX2 CN9130 2.2GHz, без твърд диск (4x SATA 6Gb/s), 2x M.2 2280, 2x 10GbE SFP+, 1x USB 3.2 Gen 1877.80 €
/1716.82 лв





















































































