Qnap TS-431K
Powered by quad-core 1.7 GHz processor, the TS-431K provides 4 drive bays storage space to securely store your important files and data, while allowing you to easily share files with family and friends. Featuring a compact pure white minimalist design, the TS-431K can easily integrate with any home décor and takes up very little space. The TS-431K comes with lockable drive trays, ensuring the drives will not be accidentally removed or fall out and cause data loss. The TS-431K provides comprehensive local, off-site and cloud backup and secure Snapshot technology to help create a reliable backup and disaster recovery plan. In the event of a system crash or accidental file deletion, you can quickly restore the system to its normal state.
.png)
Tech specs:
| CPU | AnnapurnaLabs, an Amazon company Alpine AL214, 4-core, 1.7GHz |
| CPU Architecture | 32-bit ARM |
| Floating Point Unit | Yes |
| Encryption Engine | Yes |
| System Memory | 1GB DDR3 |
| Maximum Memory | 1GB DDR3 |
| Flash Memory | 512 MB (Dual boot OS protection) |
| Drive Bay | 4x 3.5-inch SATA 6Gb/s, 3Gb/s |
| Drive Compatibility | 3.5-inch bays: 3.5-inch SATA hard disk drives 2.5-inch SATA hard disk drives 2.5-inch SATA solid state drives |
| Hot-swappable | Yes |
| SSD Cache Acceleration Support | Yes |
| Gigabit Ethernet Port (RJ45) | 2 |
| Wake on LAN (WOL) | Yes |
| Jumbo Frame | Yes |
| USB 3.2 Gen 1 port | 2 |
| Form Factor | Tower |
| LED Indicators | Power, Status, LAN, USB, HDD1-4 |
| Buttons | Power, Reset, USB Auto Copy |
| Dimensions (HxWxD) | 165 × 160.2 × 220.5 mm |
| Weight (Net) | 3.47 kg |
| Weight (Gross) | 3.47 kg |
| Operating Temperature | 0 - 40 °C |
| Storage Temperature | -20 - 70°C |
| Relative Humidity | 5-95% RH non-condensing, wet bulb: 27˚C |
| Power Supply Unit | 90W adapter (12VDC), 100-240VAC |
| Power Consumption: HDD Sleep Mode | 11.928 W |
| Power Consumption: Operating Mode, Typical | 26.57 W Tested with drives fully populated. |
| Fan | 1 x 120mm, 12VDC |
| System Warning | Buzzer |
| Kensington Security Slot | Y |
| Standard Warranty | 2 |
| Max. Number of Concurrent Connections (CIFS) - with Max. Memory | 400 |
Виж още Мрежови дискове NAS Qnap
Виж всички Мрежови дискове NAS в категорията
| Формфактор: | Desktop |
|---|---|
| Капацитет: | Неокомплектован GB |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
164.99 €
/322.69 лв
-
132.25 €
/258.65 лв
-
238.99 €
/467.42 лв
-
38.99 €
/76.26 лв
-
152.83 €
/298.91 лв
-
258.99 €
/506.54 лв
-
278.99 €
/545.66 лв
-
108.59 €
/212.39 лв
-
112.47 €
/219.97 лв
-
178.99 €
/350.07 лв
-
235.35 €
/460.30 лв
-
72.76 €
/142.31 лв
-
223.81 €
/437.73 лв
-
565.96 €
/1106.92 лв
-
55.56 €
/108.67 лв
-
197.16 €
/385.62 лв
-
152.83 €
/298.91 лв
-
99.99 €
/195.56 лв
128.99 € -
559.99 €
/1095.25 лв
-
269.57 €
/527.23 лв
-
108.59 €
/212.39 лв
-
192.75 €
/376.98 лв
-
214.99 €
/420.49 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
218.99 €
/428.31 лв
-
191.24 €
/374.04 лв
-
30.66 €
/59.96 лв
-
162.59 €
/317.99 лв
-
139.01 €
/271.88 лв
-
132.25 €
/258.65 лв
-
36.42 €
/71.23 лв
-
115.92 €
/226.72 лв
-
38.99 €
/76.26 лв
-
214.70 €
/419.92 лв
-
173.96 €
/340.23 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
171.92 €
/336.24 лв
-
38.99 €
/76.26 лв
-
38.99 €
/76.26 лв
-
139.01 €
/271.88 лв
-
38.99 €
/76.26 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
148.99 €
/291.40 лв
159.99 € -
149.99 €
/293.36 лв
-
94.99 €
/185.78 лв
128.99 € -
163.99 €
/320.74 лв
-
178.99 €
/350.07 лв
-
588.99 €
/1151.96 лв
-
178.99 €
/350.07 лв
-
198.99 €
/389.19 лв
-
813.99 €
/1592.03 лв
-
238.99 €
/467.42 лв
-
278.99 €
/545.66 лв
-
649.99 €
/1271.27 лв
-
29.28 €
/57.28 лв
-
238.99 €
/467.42 лв
-
768.99 €
/1504.01 лв
-
228.99 €
/447.87 лв
-
164.99 €
/322.69 лв
-
199.99 €
/391.15 лв
-
553.99 €
/1083.51 лв
-
118.99 €
/232.72 лв
-
94.99 €
/185.78 лв
-
94.27 €
/184.38 лв
-
333.99 €
/653.23 лв
-
258.99 €
/506.54 лв
-
348.99 €
/682.57 лв
-
107.99 €
/211.21 лв
-
224.99 €
/440.04 лв
-
278.99 €
/545.66 лв
-
132.25 €
/258.65 лв
-
349.99 €
/684.52 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
120.42 €
/235.52 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
-
99.99 €
/195.56 лв
128.99 € -
1033.99 €
/2022.31 лв
-
948.99 €
/1856.06 лв
-
274.99 €
/537.83 лв
-
6.50 €
/12.71 лв
6.88 € -
164.99 €
/322.69 лв
184.99 € -
102.54 €
/200.56 лв
131.22 € -
589.99 €
/1153.92 лв
604.99 € -
139.99 €
/273.80 лв
189.99 € -
224.99 €
/440.04 лв
238.99 € -
87.49 €
/171.11 лв
89.99 € -
248.99 €
/486.98 лв
259.99 € -
99.99 €
/195.56 лв
128.99 € -
139.99 €
/273.80 лв
164.99 € -
94.99 €
/185.78 лв
128.99 € -
148.99 €
/291.40 лв
159.99 €
Мрежови диск (NAS) Synology DS124, четириядрен Realtek RTD1619B 1.7GHz, без твърд диск, (1x SATA 6Gb/s), 1GB DDR4, 1x RJ-45 1GbE LAN, 2x USB 3.2162.59 €
/317.99 лв
Мрежови диск (NAS) QNAP TS-133, четириядрен ARM Cortex-A55 1.8GHz, без твърд диск (1x SATA 6Gb/s), 2GB DDR4, 1x LAN175.51 €
/343.28 лв
Мрежови диск (NAS) Ugreen NASync DH2300, четириядрен ARM Cortex-A72 + осемядрен ARM Cortex-A53 0.4/2.3GHz, без твърд диск (2x SATA 6Gb/s), 4GB LPDDR4X, 1x 1GbE, 3x USB 3.0198.99 €
/389.19 лв













































































