Dell 32 Plus 4K QD-OLED S3225QC
Enter a hyper-realistic 3D soundscape
Immerse yourself in sound with spatial audio technology from five 5W speakers. Enabled by AI-driven head-tracking, this feature follows your movements with pinpoint accuracy. Advanced beamforming technology delivers targeted, crystal-clear audio, putting you at the heart of the action for a lifelike, real-world experience.
Hear the difference
Toggle back and forth to compare the sound quality of conventional stereo and 3D audio. For the best audio experience, we highly recommend using a headset while listening to this recording.
![]() | Dive in the action Experience seamless, tear-free visuals with AMD FreeSync™ Premium Pro, and enjoy ultra-smooth performance for work and play with up to 120Hz refresh rate and lightning-fast 0.03ms response time. |
![]() | ComfortView Plus Minimize harmful blue light exposure without sacrificing color accuracy with Dell’s always-on, built-in ComfortView Plus. |
.png)
| Category | Specification |
|---|---|
| Display | |
| Screen Size Class | 32" |
| Viewable Screen Size | 31.6" |
| Screen Mode | 4K UHD |
| Panel Technology | Quantum Dot OLED |
| Quantum Dot Technology | Yes |
| Curved Screen | No |
| Maximum Resolution | 3840 × 2160 |
| Maximum Preset Resolution | 3840 × 2160 @ 120 Hz |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| Response Time | 0.03ms GTG |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Pixel Pitch | 0.18140 mm × 0.18140 mm |
| Pixels Per Inch (PPI) | 140 |
| Viewing Angles | 178° (Horizontal and Vertical) |
| Brightness | 250 cd/m² (typical), 1000 cd/m² (peak) |
| Native Contrast Ratio | 1,500,000:1 |
| Color Support | 1.07 Billion Colors |
| Color Gamut | 99% DCI-P3 (CIE 1976) |
| Tearing Prevention Tech | AMD FreeSync™ Premium Pro |
| HDR Support | Dolby Vision, VESA DisplayHDR True Black 400 |
| Eye Comfort Technology | Yes |
| Audio | |
| Speakers | Yes (5 speakers) |
| Total Speaker Output | 25 W |
| Adjustability | |
| Adjustable Stand | Yes |
| Stand Adjustments | Tilt (-5° to 21°), Swivel (-30° to 30°), Slant (-4°/4°), Height (up to 110 mm) |
| Stand Included | Yes |
| Ports & Connectivity | |
| HDMI Port | 1 × HDMI 2.1 (HDCP 1.4 & 2.2, up to 3840×2160 @ 120 Hz, HDR, FRL, VRR) |
| USB Ports | 2 × USB-C 5Gbps (Downstream, 15W PD) |
| 1 × USB-C 5Gbps (Upstream, DisplayPort 1.4 Alt Mode, 90W PD) | |
| USB Type-C (PD) Upstream | 90 W |
| USB Type-C (PD) Downstream | 15 W (each) |
| Power | |
| Input Voltage | 100V – 240V AC |
| Frequency | 50 / 60 Hz |
| Operating Power | 40 W |
| Standby Power | 0.5 W |
| Off-Mode Power | 0.3 W |
| Maximum Power Consumption | 320 W |
| Voltage Current | 4 A |
| Environmental | |
| Operating Temperature | 32°F to 104°F (0°C to 40°C) |
| Non-operating Temperature | -4°F to 140°F (-20°C to 60°C) |
| Operating Humidity | 10% – 80% (Non-condensing) |
| Non-operating Humidity | 5% – 90% (Non-condensing) |
| Max Operating Altitude | 16,400 ft |
| Max Non-operating Altitude | 40,000 ft |
| Physical Characteristics | |
| VESA Mount Compatible | Yes (100 × 100 mm) |
| Dimensions (W×H×D) | 28.3" × 18.02" × 2.77" (without stand) |
| With Stand (W×H×D) | 28.3" × 24.17" × 8.81" |
| Compressed/Extended Height | 19.84" / 24.17" |
| Bezel Width (Top/Bottom) | 0.26" / 2.22" |
| Bezel Width (Left/Right) | 0.38" / 0.38" |
| Weight (Approx.) | 15.32 lb (without stand), 22.05 lb (with stand) |
| Stand Dimensions (H×W) | 18.83" × 11.42" |
| Special Features | Narrow Bezel, Mercury-Free, Arsenic-Free Glass, PVC Free, BFR Free, |
| Anti-reflective, Picture-in-Picture, Picture-by-Picture, Security Lock, Cable Lock |
Виж още Монитори Dell
Виж всички Монитори в категорията
| DisplayPort: | Да |
|---|---|
| HDMI: | Да |
| DVI: | Не |
| Mini DisplayPort: | Не |
| Thunderbolt: | Не |
| USB Type-C: | Да |
| USB Type-А: | Не |
| VGA (D-Sub): | Не |
| Гама: | Home & Office |
|---|---|
| Екран размер: | 32" (81.28 cm) |
| Разделителна способност (max): | 3840 x 2160 |
| Аспект изображение: | 16:9 |
| Тип матрица: | QD-OLED |
| Честота на опресняване: | 120 Hz |
| Време за реакция: | 0.3 ms |
| Яркост: | 1000 cd/m² |
| TV Тунер: | Не |
| Тъчскрийн: | Не |
| Вградени колони: | Да |
| 3D: | Не |
| Цвят: | Сив |
| Формат екран: | Wide |
| Извит: | Не |
| Преносим: | Не |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта



-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
80.46 €
/157.36 лв
120.00 € лв -
176.36 €
/344.93 лв
120.00 € лв -
187.22 €
/366.16 лв
120.00 € лв -
762.76 €
/1491.82 лв
120.00 € лв -
114.84 €
/224.61 лв
120.00 € лв -
114.84 €
/224.61 лв
120.00 € лв -
90.45 €
/176.90 лв
120.00 € лв -
76.03 €
/148.71 лв
120.00 € лв -
82.86 €
/162.05 лв
120.00 € лв -
76.03 €
/148.71 лв
120.00 € лв -
658.98 €
/1288.85 лв
120.00 € лв -
140.83 €
/275.43 лв
120.00 € лв -
154.99 €
/303.13 лв
120.00 € лв -
1722.47 €
/3368.87 лв
120.00 € лв -
114.99 €
/224.90 лв
120.00 € лв -
224.99 €
/440.04 лв
120.00 € лв -
174.99 €
/342.25 лв
120.00 € лв -
154.99 €
/303.13 лв
120.00 € лв -
93.48 €
/182.83 лв
120.00 € лв -
529.20 €
/1035.03 лв
120.00 € лв -
49.99 €
/97.77 лв
120.00 € лв -
91.67 €
/179.30 лв
120.00 € лв -
1894.41 €
/3705.14 лв
120.00 € лв -
174.99 €
/342.25 лв
120.00 € лв -
201.10 €
/393.31 лв
120.00 € лв -
97.69 €
/191.07 лв
120.00 € лв -
224.99 €
/440.04 лв
120.00 € лв -
217.43 €
/425.26 лв
120.00 € лв -
658.98 €
/1288.85 лв
120.00 € лв -
130.16 €
/254.57 лв
120.00 € лв -
115.68 €
/226.25 лв
120.00 € лв -
80.46 €
/157.36 лв
120.00 € лв -
99.18 €
/193.99 лв
120.00 € лв -
144.79 €
/283.18 лв
120.00 € лв -
528.30 €
/1033.26 лв
120.00 € лв -
219.80 €
/429.89 лв
120.00 € лв -
93.48 €
/182.83 лв
120.00 € лв -
110.79 €
/216.69 лв
120.00 € лв -
253.86 €
/496.50 лв
120.00 € лв -
372.75 €
/729.04 лв
120.00 € лв
-
154.99 €
/303.13 лв
120.00 € лв -
168.99 €
/330.52 лв
120.00 € лв -
174.99 €
/342.25 лв
120.00 € лв -
248.91 €
/486.83 лв
120.00 € лв -
174.99 €
/342.25 лв
120.00 € лв -
658.98 €
/1288.85 лв
120.00 € лв -
224.99 €
/440.04 лв
120.00 € лв -
93.20 €
/182.28 лв
120.00 € лв -
86.40 €
/168.98 лв
120.00 € лв -
358.98 €
/702.10 лв
120.00 € лв -
224.99 €
/440.04 лв
120.00 € лв -
159.99 €
/312.91 лв
120.00 € лв -
49.99 €
/97.77 лв
120.00 € лв -
433.99 €
/848.81 лв
120.00 € лв -
82.86 €
/162.05 лв
120.00 € лв -
228.99 €
/447.87 лв
120.00 € лв -
92.03 €
/179.99 лв
120.00 € лв -
119.99 €
/234.68 лв
120.00 € лв -
314.98 €
/616.05 лв
120.00 € лв -
201.15 €
/393.41 лв
120.00 € лв -
Монитор AOC U27G4R, 27" (68.58cm) IPS панел, 160Hz, 4K/UHD, 0.5ms, 400 cd/m2, DisplayPort, HDMI, USB
349.99 €
/684.52 лв
120.00 € лв -
101.74 €
/198.99 лв
120.00 € лв -
129.99 €
/254.24 лв
120.00 € лв -
609.99 €
/1193.04 лв
120.00 € лв -
129.00 €
/252.30 лв
120.00 € лв -
109.99 €
/215.12 лв
120.00 € лв -
147.99 €
/289.44 лв
120.00 € лв -
219.99 €
/430.26 лв
120.00 € лв -
1199.99 €
/2346.98 лв
120.00 € лв -
110.94 €
/216.98 лв
120.00 € лв -
188.98 €
/369.61 лв
120.00 € лв -
270.98 €
/529.99 лв
120.00 € лв -
239.99 €
/469.38 лв
120.00 € лв -
174.99 €
/342.25 лв
120.00 € лв -
519.99 €
/1017.01 лв
120.00 € лв -
869.99 €
/1701.55 лв
120.00 € лв -
138.04 €
/269.99 лв
120.00 € лв -
218.98 €
/428.29 лв
120.00 € лв -
689.99 €
/1349.50 лв
120.00 € лв -
318.99 €
/623.89 лв
120.00 € лв
-
188.42 €
/368.53 лв
120.00 € лв -
817.26 €
/1598.42 лв
120.00 € лв -
1457.33 €
/2850.28 лв
120.00 € лв -
161.58 €
/316.03 лв
120.00 € лв -
165.76 €
/324.20 лв
120.00 € лв -
171.73 €
/335.88 лв
120.00 € лв -
285.89 €
/559.14 лв
120.00 € лв -
115.95 €
/226.79 лв
120.00 € лв -
278.23 €
/544.17 лв
120.00 € лв -
157.24 €
/307.53 лв
120.00 € лв -
153.33 €
/299.88 лв
120.00 € лв -
225.57 €
/441.19 лв
120.00 € лв -
115.20 €
/225.32 лв
120.00 € лв -
413.18 €
/808.10 лв
120.00 € лв -
168.31 €
/329.19 лв
120.00 € лв -
933.50 €
/1825.78 лв
120.00 € лв -
106.08 €
/207.47 лв
120.00 € лв -
476.61 €
/932.17 лв
120.00 € лв -
127.06 €
/248.51 лв
120.00 € лв -
473.89 €
/926.84 лв
120.00 € лв -
557.99 €
/1091.33 лв
120.00 € лв -
156.29 €
/305.68 лв
120.00 € лв -
404.70 €
/791.52 лв
120.00 € лв -
132.78 €
/259.70 лв
120.00 € лв -
441.47 €
/863.43 лв
120.00 € лв
Монитор Acer Predator X34V3bmiiphuzx (UM.CXXEE.301), 34" (86.36cm) Curved VA панел, 180Hz, UWQHD, 1ms, 100 000 000:1, 600cd/m2, HDR1000, Mini-LED, DisplayPort, HDMI, USB Type-C, USB 3.2 Hub692.73 €
/1354.86 лв
Монитор Asus ROG Strix XG27ACDNG (90LM0AN0-B01970) (Разопакован продукт), 26.5" (67.31 cm) QD-OLED панел, 360Hz, QHD, 0.03ms, 1 500 000:1, 1000 cd/m2, DisplayPort, HDMI, USB, USB-C689.99 €
/1349.50 лв
Монитор Samsung Odyssey G7 G75F 4K (2025)(LS37FG750EUXEN), 37" (93.98 cm), VA панел, 165Hz, 4K/UHD, 1ms, 350 cd/m2, DisplayPort, HDMI, USB697.95 €
/1365.08 лв








.png)
.png)































































































