Lenovo ThinkVision T27ud-40
![]() | ![]() | ![]() |
Impressive Visual Fidelity Relish distortion-free, ultra sharp visuals on the IPS panel with its UHD resolution and 48-60 Hz refresh rate. | Immersive and Vivid Images Dive into work content that looks immersive and color accurate with the panel’s 99% sRGB, 99% BT.709 color space coverage and 4-sided ultra thin bezel design. | Comprehensive Eye-Care Eliminate eye-strain from your work using the monitor’s TÜV Rheinland Certified Eye Comfort 4-Star and Eyesafe Certification 2.0. |
Efficient Controls Use the Mirrored Power Button to conveniently turn on, shut down, or wake a docked Lenovo notebook directly from the monitor. | ![]() |
Modular Versatility Connect to the ThinkVision Modular MC60 Webcam and MS30 Soundbar via the top-mounted USB-A port to elevate your audio and camera quality easily. Leverage the monitor’s support for mounting the Lenovo Tiny PC and enjoy a clean desk setup. | ![]() |
Specifications
Performance
| Display Size | 27" |
| View Area | 596.7x335.7 mm |
| Panel | In-Plane Switching |
| Backlight | WLED |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Resolution | 3840x2160 |
| Pixel Pitch | 0.1554x0.1554 mm |
| Dot / Pixel Per Inch | 163 dpi |
| View Angle (H / V) | 178° / 178° |
| Response Time | 4ms GtG (Extreme mode) / 6ms GtG (Typical mode) |
| Color Support | 1.07 Billion |
| Refresh Rate | 48Hz - 60Hz |
| Brightness | 350 cd/m² |
| Contrast Ratio | 1500:1 |
| Color Gamut | 99% sRGB, 99% BT.709 |
| Screen Surface Treatment | Anti-glare |
| Curvature | Flat Panel |
| Camera | Modular Camera Support |
| Microphone | None |
| Speakers | Modular Speaker Support |
| Power Consumption (Typical / Maximum) | 18W / 175W |
| Power Adapter | Integrated |
Design
| Stand | Tilt, Swivel, Pivot, Height Adjust Stand |
| Case Color | Eclipse Black |
| Side Bezel Width | 2 mm |
| Mounting | Supports VESA mount 100 x 100 mm |
| ThinkCentre M Series Support | Tiny Support |
Dimensions (WxDxH)
|
|
Connectivity
| USB Port | 1x USB-C (USB 10Gbps, PD 3.0 100W, USB upstream), 3x USB-A (USB 5Gbps, 1x BC1.2, USB downstream), 1x USB-C (USB 5Gbps, 15W PD, USB downstream) |
| Video Connector | 1x HDMI 2.1 TMDS, 1x DP 1.4 (HBR3), 1x USB-C (5Gbps, DP 1.4 Alt Mode HBR3) |
| Network Connectivity | 1x RJ45, Ethernet (10M/100M/1000M) |
Certifications
| Environmental Certification | ENERGY STAR Certified, TCO 10, TCO Edge 2.1, EU Energy Efficiency Level (Level-E), EPEAT Gold, Volatile Organic Compound Certification, RoHS |
| Ergonomic Certification | Eyesafe Display 2.0, TÜV Rheinland Eye Comfort (4 Stars), TÜV Rheinland Low Blue Light (Hardware Solution) |
| Sync Technology | None |
| Special Features |
|
Software
| Operating System | Support Windows 10, Windows 11 |
Виж още Монитори Lenovo
Виж всички Монитори в категорията
| DisplayPort: | Да |
|---|---|
| HDMI: | Да |
| DVI: | Не |
| Mini DisplayPort: | Не |
| Thunderbolt: | Не |
| USB Type-C: | Да |
| USB Type-А: | Да |
| VGA (D-Sub): | Не |
| Гама: | Home & Office |
|---|---|
| Екран размер: | 27" (68.58 cm) |
| Разделителна способност (max): | 3840 x 2160 |
| Аспект изображение: | 16:9 |
| Тип матрица: | IPS |
| Честота на опресняване: | 60 Hz |
| Време за реакция: | 6 ms |
| Яркост: | 350 cd/m² |
| TV Тунер: | Не |
| Тъчскрийн: | Не |
| Вградени колони: | Не |
| 3D: | Не |
| Цвят: | Черен |
| Формат екран: | Wide |
| Извит: | Не |
| Преносим: | Не |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
91.26 €
/178.49 лв
-
267.69 €
/523.55 лв
-
210.87 €
/412.43 лв
-
91.49 €
/178.95 лв
-
120.64 €
/235.96 лв
-
428.99 €
/839.03 лв
-
161.58 €
/316.03 лв
-
95.60 €
/186.98 лв
-
112.10 €
/219.25 лв
-
578.99 €
/1132.41 лв
-
287.74 €
/562.77 лв
-
187.86 €
/367.43 лв
-
255.64 €
/499.99 лв
-
115.71 €
/226.31 лв
-
340.36 €
/665.68 лв
-
314.28 €
/614.67 лв
-
78.99 €
/154.49 лв
-
129.00 €
/252.30 лв
-
97.12 €
/189.96 лв
-
338.51 €
/662.07 лв
-
251.32 €
/491.54 лв
-
162.29 €
/317.41 лв
-
94.69 €
/185.20 лв
-
149.87 €
/293.12 лв
-
198.63 €
/388.50 лв
-
154.99 €
/303.13 лв
-
90.52 €
/177.04 лв
-
120.64 €
/235.96 лв
-
145.94 €
/285.44 лв
-
150.32 €
/294.01 лв
-
116.29 €
/227.45 лв
-
368.18 €
/720.10 лв
-
599.74 €
/1173.00 лв
-
1980.85 €
/3874.20 лв
-
119.99 €
/234.68 лв
-
128.98 €
/252.26 лв
-
663.50 €
/1297.70 лв
-
80.89 €
/158.20 лв
-
238.36 €
/466.20 лв
-
218.99 €
/428.31 лв
224.99 €
-
154.99 €
/303.13 лв
-
168.52 €
/329.59 лв
-
218.99 €
/428.31 лв
-
174.99 €
/342.25 лв
-
218.99 €
/428.31 лв
224.99 € -
119.99 €
/234.68 лв
-
428.99 €
/839.03 лв
-
129.00 €
/252.30 лв
-
94.69 €
/185.20 лв
-
255.64 €
/499.99 лв
-
368.18 €
/720.10 лв
-
314.98 €
/616.05 лв
-
128.98 €
/252.26 лв
-
159.99 €
/312.91 лв
-
78.99 €
/154.49 лв
-
92.03 €
/179.99 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
-
228.99 €
/447.87 лв
-
49.99 €
/97.77 лв
-
1198.99 €
/2345.02 лв
-
101.74 €
/198.99 лв
-
147.99 €
/289.44 лв
-
188.99 €
/369.63 лв
-
306.26 €
/598.99 лв
-
98.98 €
/193.59 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
101.74 € -
578.99 €
/1132.41 лв
-
299.99 €
/586.73 лв
-
Монитор AOC U27G4R, 27" (68.58cm) IPS панел, 160Hz, 4K/UHD, 0.5ms, 400 cd/m2, DisplayPort, HDMI, USB
349.99 €
/684.52 лв
-
2198.55 €
/4299.99 лв
-
138.04 €
/269.99 лв
-
270.98 €
/529.99 лв
-
110.94 €
/216.98 лв
-
235.97 €
/461.52 лв
-
174.99 €
/342.25 лв
-
144.99 €
/283.58 лв
-
1299.99 €
/2542.56 лв
-
114.99 €
/224.90 лв
-
317.00 €
/619.99 лв
-
219.99 €
/430.26 лв
-
237.69 €
/464.87 лв
247.75 € -
413.82 €
/809.36 лв
445.47 € -
123.45 €
/241.45 лв
129.46 € -
100.44 €
/196.45 лв
103.19 € -
226.91 €
/443.80 лв
278.23 € -
157.72 €
/308.47 лв
196.30 € -
347.25 €
/679.16 лв
423.82 € -
337.14 €
/659.38 лв
357.03 € -
715.40 €
/1399.19 лв
795.59 € -
214.39 €
/419.32 лв
225.57 € -
165.35 €
/323.39 лв
177.05 € -
183.88 €
/359.63 лв
198.36 € -
91.04 €
/178.06 лв
92.85 € -
310.78 €
/607.84 лв
321.53 € -
98.99 €
/193.61 лв
101.74 € -
428.33 €
/837.73 лв
439.06 € -
218.99 €
/428.31 лв
224.99 €
Монитор LG 34U650A-B, 34" (86.36cm), IPS панел, 100Hz, WQHD, 5ms, 300 cd/m2, DisplayPort, HDMI, USB489.08 €
/956.56 лв
Монитор ASRock Phantom Gaming PGO27QFS, 27" (68.58cm) OLED панел, 240Hz, QHD, 0.03ms (GtG), 1 500 000:1, 275cd/m2, DisplayPort, HDMI, USB 3.2 Gen 1 Type-C, USB492.63 €
/963.51 лв
Монитор BenQ PD2706U (9H.LLJLB.QBE), 27" (68.58 cm) IPS панел, 4K/UHD, 5ms, 350cd/m2, DisplayPort, HDMI483.33 €
/945.32 лв










































































































