Arx 700 White ARGB
The Arx 700 White ARGB is a white chassis compatible with ATX and smaller motherboards. Built to house top-tier components, it supports radiators up to 360 mm and accommodates up to 8 fans — including 4 pre-installed Stratus 140 White PWM ARGB units that deliver whisper-quiet operation and powerful airflow.
Perforated panels on all key surfaces ensure excellent airflow while minimizing dust buildup. A tempered glass side panel puts your build on display, while integrated cable management features help maintain clean aesthetics and optimize airflow. The front I/O panel offers easy access to essential connectivity with 3 high-speed USB ports – including one USB-C – and dual audio jacks.
.png)
| Category | Specification |
|---|---|
| Product Info | |
| Product Name | Arx 700 White ARGB |
| Product Code | EY2A017 |
| Product Type | PC Case |
| Color | White |
| Dimensions (mm) | 486 × 228 × 472 |
| ARGB Backlight | Yes |
| Tempered Glass Panel | Yes (Side) |
| Motherboard Support | |
| ATX | Yes |
| microATX | Yes |
| mini-ITX | Yes |
| Component Clearance | |
| GPU Max Length | 410 mm |
| CPU Cooler Max Height | 179 mm |
| PSU Max Length | 340 mm |
| Expansion & Storage | |
| Expansion Slots | 7 |
| 2.5"/3.5" Bays | 1 |
| 2.5" Bays | 6 |
| Cooling Support | |
| Max Fan Capacity | 8 Fans |
| Included Fans | 4× Stratus 140 White PWM ARGB |
| - Front Fans | 3× Stratus 140 White PWM ARGB |
| - Rear Fan | 1× Stratus 140 White PWM ARGB |
| Radiator Support | |
| Front | 120 / 240 / 280 / 360 mm |
| Top | 120 / 240 / 280 / 360 mm |
| Rear | 120 / 140 mm |
| Dust Filters | |
| Front | Yes |
| Top | Yes |
| Bottom | Yes |
| Front I/O Panel | |
| USB-C | 1 |
| USB-A | 2 |
| Headphone Jack | 1× 3.5 mm (minijack) |
| Microphone Jack | 1× 3.5 mm (minijack) |
| Power Button | 1 |
| Reset Button | 1 |
JAR Computers може да предложи ремонт/смяна/монтаж в наш сервиз или при партньор.
Виж още Компютърни кутии Endorfy
Виж всички Компютърни кутии в категорията
| Захранване: | Не |
|---|---|
| Прозорец: | Да |
| Цвят: | Бял |
| E-ATX: | Не |
| ATX: | Да |
| Micro-ATX: | Да |
| Mini-ITX: | Да |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта



-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
118.44 €
/231.66 лв
-
73.30 €
/143.37 лв
-
16.56 €
/32.38 лв
-
43.66 €
/85.39 лв
-
21.79 €
/42.62 лв
-
112.99 €
/220.99 лв
116.99 € -
12.50 €
/24.44 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
104.99 € -
98.99 €
/193.61 лв
104.99 € -
32.76 €
/64.07 лв
-
222.08 €
/434.36 лв
-
59.99 €
/117.33 лв
-
19.81 €
/38.74 лв
-
88.99 €
/174.05 лв
-
68.99 €
/134.93 лв
-
19.72 €
/38.58 лв
-
12.50 €
/24.44 лв
-
12.36 €
/24.16 лв
-
22.22 €
/43.45 лв
-
8.50 €
/16.62 лв
-
34.91 €
/68.27 лв
-
6.95 €
/13.59 лв
-
49.52 €
/96.86 лв
-
83.99 €
/164.27 лв
88.99 € -
15.84 €
/30.99 лв
-
118.99 €
/232.72 лв
-
11.10 €
/21.71 лв
-
52.99 €
/103.64 лв
-
31.26 €
/61.14 лв
-
6.17 €
/12.07 лв
-
51.06 €
/99.87 лв
-
107.71 €
/210.67 лв
-
16.56 €
/32.38 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
104.99 € -
52.30 €
/102.30 лв
-
29.60 €
/57.89 лв
-
5.92 €
/11.58 лв
-
16.82 €
/32.91 лв
-
16.56 €
/32.38 лв
-
25.83 €
/50.52 лв
-
94.98 €
/185.76 лв
-
25.83 €
/50.52 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
104.99 € -
112.99 €
/220.99 лв
116.99 € -
68.99 €
/134.93 лв
-
68.99 €
/134.93 лв
-
84.99 €
/166.23 лв
-
52.99 €
/103.64 лв
-
118.99 €
/232.72 лв
-
59.99 €
/117.33 лв
-
59.99 €
/117.33 лв
-
84.98 €
/166.21 лв
-
105.99 €
/207.30 лв
-
83.99 €
/164.27 лв
88.99 € -
59.99 €
/117.33 лв
-
35.39 €
/69.22 лв
-
89.99 €
/176.01 лв
-
88.99 €
/174.05 лв
-
149.99 €
/293.36 лв
-
215.70 €
/421.87 лв
-
339.99 €
/664.96 лв
-
124.98 €
/244.44 лв
-
90.49 €
/176.99 лв
-
164.99 €
/322.69 лв
-
92.03 €
/179.99 лв
-
79.99 €
/156.45 лв
-
116.56 €
/227.97 лв
-
Кутия Thermaltake CTE E660 MX, EATX/ATX/mATX/Mini-ITX, 2x USB 3.0, с прозорец, черна, без захранване
139.99 €
/273.80 лв
-
179.99 €
/352.03 лв
-
153.38 €
/299.99 лв
-
114.99 €
/224.90 лв
-
25.99 €
/50.83 лв
-
239.99 €
/469.38 лв
-
44.99 €
/87.99 лв
55.99 € -
58.99 €
/115.37 лв
-
119.99 €
/234.68 лв
-
68.99 €
/134.93 лв
-
97.14 €
/189.99 лв
-
118.99 €
/232.72 лв
-
79.99 €
/156.45 лв
-
99.10 €
/193.83 лв
102.11 € -
100.60 €
/196.76 лв
103.10 € -
109.85 €
/214.85 лв
112.60 € -
35.53 €
/69.48 лв
39.41 € -
107.99 €
/211.22 лв
139.00 € -
10.26 €
/20.08 лв
11.20 € -
42.60 €
/83.32 лв
43.33 € -
26.47 €
/51.78 лв
28.00 € -
44.99 €
/87.99 лв
55.99 € -
83.99 €
/164.27 лв
88.99 € -
34.72 €
/67.91 лв
36.19 € -
28.09 €
/54.95 лв
30.67 € -
10.58 €
/20.69 лв
11.20 € -
27.97 €
/54.70 лв
29.77 € -
98.99 €
/193.61 лв
104.99 € -
112.99 €
/220.99 лв
116.99 €
Кутия Zalman Z10 DUO White, E-ATX/ATX/mATX/Mini-ITX, 2x USB 3.0, с прозорец, RGB подсветка, бяла, без захранване109.78 €
/214.71 лв
Кутия A-Data XPG Invader X BTF, ATX/microATX/Mini-ITX, 2x USB 3.2 Type-A, 1x USB 3.2 Type-C, с прозорец, черна, без захранване110.10 €
/215.34 лв
Кутия Endorfy Arx 700 ARGB, ATX/microATX/mini-ITX, 1x USB-C, 2x USB-A, вкл. 4x ARGB вентилатора, с прозорец, черна, без захранване110.75 €
/216.61 лв































































































