HP EliteBook 640 14 inch G11 Notebook PC (A38BLET)
Highly secure, easy to manage, and enhanced by AI, the HP EliteBook 640 with the latest Intel® processor 2 provides a wide range of configurable features that allows for easy standardization within existing IT environments
Enterprise performance improvements Enjoy the new 14-inch 16:10 display and large keyboard and clickpad. | ![]() |
![]() | Crystal-clear speakers Enjoy the crystal-clear audio performance delivered by Dynamic Voice Leveling 6 and AI Noise Reduction |
HP EliteBook 640 14 inch G11 Notebook PC (A38BLET)
| Windows 11 | Work anywhere without compromising on performance or security with Windows 11 powered by HP's collaboration and connectivity technology. |
|---|---|
| Intel® powers PCs enhanced by AI | Free up time to focus on what matters with an Intel® Core™ Ultra processor purposely built for the next era of AI software. Three compute engines manage AI workloads, help improve video conferencing, and allow for advanced content creation. |
| Designed for where life takes you | Express yourself in almost any light using the ultra-bright outdoor viewable touch display with anti-glare and ambient light sensors. |
| Fast and efficient wireless LAN | The portability of your PC and the reliability of a fast connection determines where you can work. Get a fast and reliable connection in dense wireless environments with gigabit-speed Wi-Fi 6. |
| Browse confidently | Help protect your PC from websites and read only Microsoft Office and PDF attachments with embedded malware, ransomware, or viruses with hardware-enforced security from HP Sure Click. |
| Automatic recovery from firmware attacks | Firmware attacks can completely devastate your PC. Stay protected with HP’s self-healing BIOS - HP Sure Start Gen7 automatically recovers the BIOS from malware, rootkits, or corruption. |
| Easy battery management | Manage and monitor your battery’s performance and condition and customize charging options with the easy-to-use HP Power Manager dashboard. |
HP EliteBook 640 G11
A38BLET
Silver
14" (35.56cm), WUXGA (1920 x 1200), touch, IPS, Anti-Glare, 300nits, 45% NTSC, 16:10
Integrated Intel Graphics, 1.95GHz Graphics Dynamic Frequency, 4 Xe-cores
5MP IR Camera, integrated dual array microphones
Intel Core Ultra 7 155U, 12C (2P + 8E + 2LPE) / 14T, P-core 1.7 / 4.8GHz, E-core 1.2 / 3.8GHz, Low Power E-core 0.7 / 2.1, 12MB, 15W-57W TDP
2x 8GB DDR5-5600MT/s non-ECC, dual-channel, 2x SO-DIMM slots, up to 64GB DDR5
1TB SSD PCIe Gen4 NVMe TLC M.2
Intel I219-V Gigabit Ethernet LAN
Intel Wi-Fi 6E AX211 802.11ax 2x2
Bluetooth 5.3
Smart Card Reader
2x Thunderbolt 4 USB Type-C 40Gbps (USB Power Delivery, DisplayPort 1.4 AltMode)
2x USB 3.2 Gen 1 Type-A 5Gbps (1x charging, 1x power)
1x HDMI 2.1
1x stereo headphone/microphone combo jack
1x RJ-45
Audio by Poly Studio, dual stereo speakers with discrete amplifiers
HP Long Life 3-cell, 56Wh Li-Ion battery
65W USB Type-C Power Adapter
HP Premium Backlit Spill-Resistant Keyboard, без кирилизация
Trusted Platform Module 2.0
Fingerprint Reader
Windows 11 Pro
31.86 x 22.44 x 1.7 cm
1.39 kg
Виж още Лаптопи HP
Виж всички Лаптопи в категорията
| Приложение: | За бизнес |
|---|
| Екран размер: | 14" (35.56 cm) |
|---|---|
| Резолюция: | 1920 x 1200 |
| Тип екран: | Матов |
| Тъчскрийн: | Да |
| Видеокарта: | Вградена |
|---|---|
| Модел видеокарта: | Intel Graphics |
| Специализирана видео памет: | Няма GB |
| Марка процесор: | Intel |
|---|---|
| Серия процесор: | Intel Core Ultra 7 |
| Модел процесор: | 155U |
| Брой ядра: | 12 ядрен |
| Честота: | 1.7 GHz |
| Turbo Boost до: | 4.8 GHz |
| RAM памет: | 16 GB |
|---|---|
| Тип памет: | DDR5 |
| Твърд диск: | Няма GB |
|---|---|
| SSD: | 1000 GB |
| Безжични мрежи: | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
|---|---|
| Bluetooth: | Да |
| Жична мрежа: | 10/100/1000 |
| Четец на карти: | Smart Card |
|---|---|
| Уеб камера: | 5 Mpix |
| HDMI: | HDMI |
|---|---|
| DisplayPort: | Няма |
| USB 3.X: | 2 |
| Издръжливост на батерията: | Не е указано |
|---|
| Операционна система: | Windows 11 Pro |
|---|
| Клавиатура: | Латиница |
|---|---|
| Подсветка на клавиатурата: | Да |
| Материал: | Алуминий |
| Тегло: | 1.39 Kg |
| Цвят: | Сребрист |
| Размери (Ш x Д x В): | 31.87 x 21.05 x 1.5 cm |
| Модел: | HP EliteBook |
|---|---|
| Серия: | HP EliteBook 640 G11 |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
- HP 250R
- HP 255
- HP EliteBook 6 G1i
- HP EliteBook 8 G1i
- HP EliteBook Ultra 14 G1i
- HP EliteBook Ultra 14 G1q
- HP EliteBook X G1a
- HP EliteBook X G1i AI
- HP Elite x360
- HP OmniBook 5 16
- HP OmniBook Ultra Flip 14
- HP OmniBook X Flip 16
- HP ProBook 440 G10
- HP ProBook 440 G11
- HP ProBook 450 G8
- HP ProBook 460 G11
- HP ProBook 465 G11
- HP ProBook 4 G1a AI
- HP ProBook 4 G1i
- HP ProBook 4 G1iR
- HP Spectre
- HP Victus 15-fa
- HP Victus 15-fb
- HP ZBook 8 G1i AI
- HP ZBook Fury
- Lenovo LOQ 15AHP10
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
2185.21 €
/4273.90 лв
-
1859.32 €
/3636.51 лв
2044.19 € -
1189.96 €
/2327.37 лв
-
314.73 €
/615.56 лв
-
374.99 €
/733.42 лв
-
888.99 €
/1738.71 лв
-
3743.87 €
/7322.37 лв
-
949.99 €
/1858.02 лв
-
649.99 €
/1271.27 лв
-
278.99 €
/545.66 лв
-
1095.20 €
/2142.03 лв
-
732.21 €
/1432.08 лв
-
838.48 €
/1639.92 лв
-
888.99 €
/1738.71 лв
-
600.79 €
/1175.04 лв
-
423.40 €
/828.10 лв
-
517.97 €
/1013.07 лв
-
844.99 €
/1652.66 лв
-
549.73 €
/1075.17 лв
-
858.98 €
/1680.02 лв
-
286.22 €
/559.80 лв
-
2103.70 €
/4114.47 лв
-
465.67 €
/910.77 лв
-
938.52 €
/1835.58 лв
-
374.99 €
/733.42 лв
-
1234.09 €
/2413.66 лв
-
763.44 €
/1493.17 лв
935.00 € -
717.09 €
/1402.51 лв
865.83 € -
94.83 €
/185.47 лв
-
858.98 €
/1680.02 лв
-
858.98 €
/1680.02 лв
-
81.72 €
/159.84 лв
-
1498.99 €
/2931.77 лв
1548.99 € -
998.99 €
/1953.85 лв
-
2703.60 €
/5287.78 лв
2807.64 € -
763.44 €
/1493.17 лв
935.00 € -
695.50 €
/1360.29 лв
-
534.99 €
/1046.35 лв
-
594.13 €
/1162.01 лв
700.20 € -
735.36 €
/1438.24 лв
-
758.99 €
/1484.46 лв
799.99 € -
858.98 €
/1680.02 лв
-
534.99 €
/1046.35 лв
-
1034.99 €
/2024.26 лв
-
374.99 €
/733.42 лв
-
519.99 €
/1017.01 лв
-
813.39 €
/1590.84 лв
-
1199.99 €
/2346.98 лв
-
649.99 €
/1271.27 лв
-
698.99 €
/1367.11 лв
729.99 € -
778.99 €
/1523.57 лв
-
558.00 €
/1091.35 лв
-
94.83 €
/185.47 лв
-
569.99 €
/1114.80 лв
-
898.99 €
/1758.27 лв
-
1169.99 €
/2288.30 лв
-
644.99 €
/1261.49 лв
689.86 € -
129.99 €
/254.24 лв
134.99 € -
786.99 €
/1539.22 лв
-
78.99 €
/154.49 лв
-
798.99 €
/1562.69 лв
899.99 € -
2098.99 €
/4105.27 лв
-
749.99 €
/1466.85 лв
-
584.99 €
/1144.14 лв
-
232.99 €
/455.69 лв
-
888.99 €
/1738.71 лв
-
499.99 €
/977.90 лв
538.99 € -
998.99 €
/1953.85 лв
-
459.99 €
/899.66 лв
-
166.16 €
/324.99 лв
-
129.99 €
/254.24 лв
134.99 € -
1188.99 €
/2325.46 лв
-
763.44 €
/1493.17 лв
935.00 € -
843.63 €
/1649.99 лв
-
844.99 €
/1652.66 лв
-
784.99 €
/1535.31 лв
-
414.99 €
/811.65 лв
-
278.99 €
/545.66 лв
-
788.99 €
/1543.13 лв
-
1128.99 €
/2208.11 лв
-
832.83 €
/1628.87 лв
900.04 € -
1411.61 €
/2760.87 лв
1540.28 € -
1584.44 €
/3098.89 лв
1703.36 € -
1187.90 €
/2323.34 лв
1327.21 € -
1934.28 €
/3783.12 лв
2080.25 € -
1043.01 €
/2039.94 лв
1166.92 € -
1008.16 €
/1971.79 лв
1107.87 € -
1133.10 €
/2216.15 лв
1308.02 € -
1151.94 €
/2252.99 лв
1289.93 € -
1222.13 €
/2390.27 лв
1363.98 € -
1049.82 €
/2053.27 лв
1161.51 € -
1368.65 €
/2676.84 лв
1510.50 € -
1351.28 €
/2642.88 лв
1403.30 € -
183.90 €
/359.67 лв
223.59 € -
714.01 €
/1396.48 лв
859.68 € -
913.11 €
/1785.89 лв
1011.94 € -
1046.90 €
/2047.56 лв
1146.30 € -
945.05 €
/1848.35 лв
1110.96 € -
740.14 €
/1447.58 лв
845.74 € -
951.21 €
/1860.40 лв
1050.01 € -
991.42 €
/1939.05 лв
1011.68 € -
1319.99 €
/2581.68 лв
1459.99 € -
1198.60 €
/2344.25 лв
1296.34 € -
1444.91 €
/2825.99 лв
1559.34 € -
758.69 €
/1483.87 лв
857.80 € -
717.09 €
/1402.51 лв
865.83 € -
1312.91 €
/2567.82 лв
1411.46 € -
1402.03 €
/2742.14 лв
1465.76 € -
2495.57 €
/4880.91 лв
2599.58 € -
838.48 €
/1639.92 лв
887.21 € -
1001.63 €
/1959.03 лв
1105.63 € -
1255.10 €
/2454.77 лв
1396.94 € -
668.56 €
/1307.60 лв
774.63 € -
594.13 €
/1162.01 лв
700.20 € -
1223.44 €
/2392.83 лв
1322.72 € -
1095.20 €
/2142.03 лв
1147.15 € -
1471.07 €
/2877.16 лв
1570.36 € -
1923.42 €
/3761.88 лв
1975.44 € -
919.19 €
/1797.78 лв
1018.01 € -
1196.98 €
/2341.09 лв
1288.87 €
Лаптоп Apple MacBook Pro 16 2026 (MJ3D4ZE/A)(Space Black), десетядрен Apple M5 4.4 GHz, 14.2" (36.07cm) Liquid Retina True Tone XDR 1000nits Display, 32GB LPDDR5X, 1TB SSD, 3x Thunderbolt 4, macOS2346.19 €
/4588.75 лв
Лаптоп Acer Predator Helios Neo 16 AI PHN16-73-9707 (NH.QX2EX.005), двадесет и четириядрен Intel Core Ultra 9 275HX 2.7/5.4 GHz, 16" (40.64cm) WQXGA IPS 240Hz Display & GF RTX 5070Ti 12GB, (HDMI), 16GB DDR5, 1TB SSD, 1x Thunderbolt 4, Windows 11 Home2339.53 €
/4575.73 лв
Лаптоп Dell Alienware 16X Aurora AC16251(AC16251_ARLHX_018)(син), четиринадесетядрен Intel Core Ultra 5 235HX 2.6/5.1GHz, 16"(40.64cm) WQXGA Anti-glare Display & GF 5060 8GB, 16GB DDR5, 512GB SSD NVMe, 1x Thunderbolt 4, Windows 11 Pro2333.60 €
/4564.13 лв
























































































































