EIZO CG2400S
Make an Impact
This 24.1-inch monitor features WUXGA (1920 x 1200) resolution and HDR gamma support to bring creative visions to life with stunning detail. With a built-in self-calibration sensor and USB Type-C® connectivity, it offers a seamless workflow for professional creatives in any field. Whether your focus is photography, video editing, design, or print, empower your creativity and make a lasting impact.

Streamlined Connection
Single Cable Connection with USB Type-C
The monitor features USB Type-C connectivity that allows you to display video, transmit USB signals, and supply power to a connected device such as a tablet or notebook PC. This convenient multi-purpose connectivity makes it faster and easier to connect when moving between creative work areas, when working remotely, or when working in a home studio.

70 W Power Delivery
The USB Type-C terminal reliably charges a connected tablet or laptop with 70 W power delivery. This eliminates the need for a laptop's bulky power supply unit, freeing up space in your bag and on the desk.

Specifications:
| Panel | |
|---|---|
| Type | IPS |
| Backlight | Wide-Gamut LED |
| Size | 24.1" (61.1 cm) |
| Native Resolution | 1920 x 1200 (16:10 aspect ratio) |
| Viewable Image Size (H x V) | 518.4 x 324.0 mm |
| Pixel Pitch (H x V) | 0.270 x 0.270 mm |
| Pixel Density | 94 ppi |
| Display Colors | 1.07 billion colors, 10-bit display (from a palette of 278 trillion, 16-bit LUT) |
| Viewing Angles (H / V, typical) | 178°, 178° |
| Brightness (typical) | 400 cd/m2 |
| Contrast Ratio (typical) | 1800:1 |
| Response Time (typical) | 11 ms (gray-to-gray) |
| Color Gamut (typical) | Adobe RGB: 99%, DCI-P3: 98% |
| Video Signals | |
| Input Terminals | USB Type-C (DisplayPort Alt Mode, HDCP 2.3), DisplayPort (HDCP 2.3), HDMI (Deep Color, HDCP 2.3) |
| Digital Scanning Frequency (H / V) | USB Type-C, DisplayPort: 26 - 76 kHz / 23 - 61 Hz HDMI: 15 - 76 kHz / 23 - 61 Hz |
| USB | |
| Upstream | USB 5Gbps: Type-C (DisplayPort Alt Mode, Power Delivery Source 70 W max.), USB 5Gbps: Type-B |
| Downstream | USB 5Gbps: Type-A x 2 USB 2.0: Type-A x 2 |
| Power | |
| Power Input | AC 100 - 240 V, 50 / 60 Hz |
| Typical Power Consumption | 17 W |
| Maximum Power Consumption | 150 W |
| Power Save Mode | 0.5 W or less |
| Built-in Calibration Sensor | Yes |
| Features & Functions | |
| Brightness Stabilization | Yes |
| Digital Uniformity Equalizer | Yes |
| Preset Modes | User, BT.2020, BT.709, DCI-P3, PQ_DCI-P3, HLG_BT.2100, Adobe RGB, sRGB, Calibration (CAL), SYNC_SIGNAL |
| HDR Gamma | HLG, PQ curve |
| OSD Languages | English, German, French, Spanish, Italian, Swedish, Simplified Chinese, Traditional Chinese, Japanese |
| Others | Color Adjustment, PQ Option, HLG Option, SelfCalibration, Input Color Format, YUV Color Matrix, Input Range, I/P Conversion, Picture Expansion, BT.709 Gamut warning, Luminance Warning, Marker, Menu Rotation, Power Save, Input Skip, Mode Skip, Custom Key, Information Display, Key Lock, DUE Priority, Pixel Inspection |
| Physical Specifications | |
| Dimensions (Landscape, W x H x D) | 554.4 x 408.1 - 563.1 x 245 mm |
| Dimensions (Without Stand, W x H x D) | 554.4 x 374.1 x 70.2 mm |
| Dimensions (Landscape with Hood, W x H x D) | 564.4 x 413.1 - 568.1 x 330 mm |
| Net Weight | 8.5 kg |
| Net Weight (Without Stand) | 5.5 kg |
| Net Weight (With Hood) | 9.0 kg |
| Height Adjustment Range | 155 mm |
| Tilt | 35° Up, 5° Down |
| Swivel | 344° |
| Pivot | 90° |
| Hole Spacing (VESA Standard) | 100 x 100 mm |
| Environmental Requirements | |
| Operating Temperature | 0 - 35°C |
| Operating Humidity (R.H., non condensing) | 20 - 80% |
Виж още Монитори Eizo
Виж всички Монитори в категорията
| DisplayPort: | Да |
|---|---|
| HDMI: | Да |
| DVI: | Не |
| Mini DisplayPort: | Не |
| Thunderbolt: | Не |
| USB Type-C: | Да |
| USB Type-А: | Да |
| VGA (D-Sub): | Не |
| Гама: | Професионален |
|---|---|
| Екран размер: | 24.1" (61.21 cm) |
| Разделителна способност (max): | 1920 x 1200 |
| Аспект изображение: | 16:10 |
| Тип матрица: | IPS |
| Честота на опресняване: | 60 Hz |
| Време за реакция: | 11 ms |
| Яркост: | 400 cd/m² |
| TV Тунер: | Не |
| Тъчскрийн: | Не |
| Вградени колони: | Не |
| 3D: | Не |
| Цвят: | Черен |
| Формат екран: | Wide |
| Извит: | Не |
| Преносим: | Не |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
71.60 €
/140.05 лв
-
95.45 €
/186.69 лв
-
99.07 €
/193.76 лв
-
91.12 €
/178.22 лв
-
1373.07 €
/2685.50 лв
-
84.72 €
/165.69 лв
-
134.92 €
/263.88 лв
-
173.69 €
/339.71 лв
-
172.94 €
/338.25 лв
-
162.29 €
/317.41 лв
-
162.29 €
/317.41 лв
-
195.92 €
/383.18 лв
-
198.63 €
/388.50 лв
-
116.45 €
/227.75 лв
-
272.37 €
/532.70 лв
-
218.99 €
/428.31 лв
-
311.88 €
/609.97 лв
-
160.78 €
/314.45 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
-
171.78 €
/335.97 лв
-
144.59 €
/282.80 лв
-
75.11 €
/146.90 лв
-
115.69 €
/226.28 лв
-
115.98 €
/226.84 лв
-
448.05 €
/876.30 лв
-
314.98 €
/616.05 лв
-
99.07 €
/193.76 лв
-
95.45 €
/186.69 лв
-
213.09 €
/416.77 лв
-
91.26 €
/178.49 лв
-
269.66 €
/527.41 лв
-
210.87 €
/412.43 лв
-
91.49 €
/178.95 лв
-
120.64 €
/235.96 лв
-
428.99 €
/839.03 лв
-
144.70 €
/283.01 лв
161.58 € -
95.60 €
/186.98 лв
-
112.10 €
/219.25 лв
-
578.99 €
/1132.41 лв
-
287.74 €
/562.77 лв
-
154.99 €
/303.13 лв
-
218.99 €
/428.31 лв
-
113.32 €
/221.63 лв
-
174.99 €
/342.25 лв
-
269.66 €
/527.41 лв
-
218.99 €
/428.31 лв
224.99 € -
119.99 €
/234.68 лв
-
428.99 €
/839.03 лв
-
129.00 €
/252.30 лв
-
314.98 €
/616.05 лв
-
255.64 €
/499.99 лв
-
128.98 €
/252.26 лв
-
159.99 €
/312.91 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
-
78.99 €
/154.49 лв
-
115.69 €
/226.28 лв
-
92.03 €
/179.99 лв
-
1198.99 €
/2345.02 лв
-
228.99 €
/447.87 лв
-
101.74 €
/198.99 лв
-
578.99 €
/1132.41 лв
-
49.99 €
/97.77 лв
-
Монитор AOC U27G4R, 27" (68.58cm) IPS панел, 160Hz, 4K/UHD, 0.5ms, 400 cd/m2, DisplayPort, HDMI, USB
349.99 €
/684.52 лв
-
306.26 €
/598.99 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
101.74 € -
147.99 €
/289.44 лв
-
188.99 €
/369.63 лв
-
98.98 €
/193.59 лв
-
299.99 €
/586.73 лв
-
1199.99 €
/2346.98 лв
-
158.99 €
/310.96 лв
-
281.21 €
/549.99 лв
-
239.99 €
/469.38 лв
-
384.99 €
/752.97 лв
-
174.99 €
/342.25 лв
-
1299.99 €
/2542.56 лв
-
834.99 €
/1633.10 лв
869.99 € -
144.99 €
/283.58 лв
-
174.99 €
/342.25 лв
-
428.99 €
/839.03 лв
-
133.95 €
/261.99 лв
154.85 € -
237.80 €
/465.11 лв
247.75 € -
150.02 €
/293.42 лв
168.31 € -
236.25 €
/462.07 лв
242.93 € -
416.91 €
/815.40 лв
445.47 € -
142.00 €
/277.73 лв
161.58 € -
171.53 €
/335.49 лв
181.65 € -
186.68 €
/365.12 лв
194.39 € -
154.85 €
/302.86 лв
186.68 € -
214.39 €
/419.32 лв
222.90 € -
137.94 €
/269.80 лв
160.24 € -
157.72 €
/308.47 лв
196.30 € -
106.56 €
/208.41 лв
111.41 € -
111.92 €
/218.90 лв
164.36 € -
226.91 €
/443.80 лв
278.23 € -
649.82 €
/1270.94 лв
663.11 € -
347.25 €
/679.16 лв
423.82 € -
189.99 €
/371.59 лв
219.99 € -
337.30 €
/659.71 лв
357.03 € -
144.70 €
/283.01 лв
161.58 € -
715.40 €
/1399.19 лв
795.59 € -
165.35 €
/323.39 лв
177.05 € -
91.04 €
/178.06 лв
92.85 € -
183.88 €
/359.63 лв
198.36 € -
98.99 €
/193.61 лв
101.74 € -
834.99 €
/1633.10 лв
869.99 € -
619.99 €
/1212.59 лв
689.99 € -
218.99 €
/428.31 лв
224.99 €
Монитор Samsung Odyssey 3D G90XF (2025)(LS27FG900XUXEN), 27" (68.58 cm) IPS панел, 165Hz, 4K/UHD, 1ms, 350cd/m2, DisplayPort, HDMI, USB1604.19 €
/3137.53 лв
Монитор Dell U4024QW, 39.7" (100.83cm) Curved IPS панел, 120Hz, UWQHD, 8ms, 600cd/m2, DisplayPort, HDMI, Thunderbolt 4, USB Hub, USB Type-C, LAN1774.63 €
/3470.88 лв
Монитор LG 40U990A-W, 39.7" (100.83 cm) IPS панел, 120Hz, UWQHD, 5ms, 450cd/m2, DisplayPort, HDMI, Thunderbolt1566.39 €
/3063.58 лв














































































































