High Airflow and Static Pressure
General Specifications
Dimensions
120 (L) x 120 (W) x 38 (H) mm
Weight
320 g
Flammability UL 94
V-0
Operating Ambient Temperature
-10°C~70°C
Fan Specifications
Speed
600–4000 rpm, PWM controlled
Static Pressure
11.45 mmH2O
Airflow
106 cfm | 180 m³/h
Bearing
Dual Ball Bearing with Brass Housing
Cable Length
300 mm, Black
Connector
2510 4-Pin Fan Connector
Current | Voltage
0.33 A | 12.0 V DC
Start-Up Voltage
3.1 V DC
Current (Maximum)
0.60 A