Lanberg WF10-2309-00B
НазадLanberg WF10-2309-00BLanberg WF10-2309-00BLanberg WF10-2309-00BLanberg WF10-2309-00BНапред
ОписаниеХарактеристикиРевюта / ВъпросиДокументация
Lanberg’s compact 10" wall-mount cabinet WF10-2309-00B is a great solution designed for network construction, with cabling and equipment in size of 10" in mind, where maximum combined load capacity does not exceed 20kg. This particular product can be used for computer network systems installations / implementations within small and medium-sized companies (SMB). On top of that, cabinet also works well, as an element of low voltage installations, such as cable TV networks, security (various alarms) and access control systems, as well as, CCTV and IP surveillance systems.
Product features:
- Manufacturer: Lanberg,
- Manufacturer's code: WF10-2309-00B,
- Cabinet type: Wall-mount,
- Color: Black RAL9004,
- Height: 9U,
- Cabinet dimensions (W x D x H): 280 x 310 x 469 mm,
- Height (top panel - bottom panel): 462 mm,
- Height (top panel - ground including screws): 469 mm,
- Packaging dimensions (W x D x H): 58 x 34 x 7 cm,
- Loading capacity: up to 20 KG,
- Tightness class: IP20,
- Door type: Front - Metal,
- Compliance with standards: ANSI / EIA RS-310-D, IEC297-2, DIN41494; PART1 & PART7, ETSI,
- Material: High-quality rolled steel, powder coated,
- Ventilation hole: Yes, 120mm, 110V or 230V,
- Front door thickness: 1.0 mm,
- Sheet thickness: Mounting profile - 1.0mm, the rest 0.8 - 1.5mm,
- Cable entry panels: Top, Bottom,
    Виж още Мрежови шкафове Lanberg
    Виж всички Мрежови шкафове в категорията
    Документация
    Технически характеристики
    Височина:  9U Unit
    Дълбочина:  310 mm
    Добави Ревю / Въпрос
    Оцени продукта или задай въпрос?
    0.00 от 0 ревюта
    • 5
      0 ревюта
    • 4
    • 3
    • 2
    • 1
    Lanberg WF10-2309-00B
    Комуникационен шкаф Lanberg WF10-2309-00B, 10", 9U, 280x310mm, товароносимост 20кг, черен