Omada Wireless Wall-Plate Access Point EAP225-Wall
- AC1200 wireless with 100Mbps Ethernet backhaul
- Designed for office cubical and hotel room wired and wireless connections
- Easy-mount construction allows installation into 1-gang electric wall-box
- Compact, low-profile design fits discreetly with any existing interior style
- Free cloud management and Omada App supported for ultra convenience and easy management
- Power over Ethernet (802.3af/802.3at) support makes deployment effortless and flexible
- Enterprise-class Wi-Fi security helps to decrease network security threats
- Supports management VLAN for an enhanced network management
HARDWARE FEATURES | |
|---|---|
| Interface | 1 × 10/100Mbps Ethernet uplink port accepts 802.3af/at power supply as PoE power device (PD) 2 × 10/100Mbps Ethernet Port 1 × 10/100Mbps with PoE pass-thru (requires 802.3at PoE+ power supply on PD port.) |
| Physical Security Lock | Yes |
| Button | Reset |
| Power Supply | 802.3af or 802.3at PoE |
| Power Consumption | 9 watts or 25.5 watts including PoE Out |
| Dimensions | 5.6 × 3.4 × 0.8 in. (143 × 86 × 19.7mm) |
| Antenna | 2 Dual-Band Antennas 2.4GHz: 2 × 3dBi 5GHz: 2 × 4dBi |
| Mounting | Wall Plate Mounting |
| Hardware Watch Dog | Yes |
WIRELESS FEATURES | |
|---|---|
| Wireless Standards | IEEE 802.11n/g/b/ac |
| Frequency | 2.4GHz and 5GHz |
| Signal Rate | 5GHz: Up to 867Mbps 2.4GHz: Up to 300Mbps |
| Wireless Functions | 16 SSIDs(Up to 8 SSIDs on each band) Enable/Disable Wireless Radio Automatic Channel Assignment Transmit Power Control (Adjust Transmit Power on dBm) QoS(WMM) Load Balance Rate Limit Reboot Schedule Wireless Schedule Wireless Statistics based on SSID/AP/Client |
| Wireless Security | Captive Portal Authentication Access Control Wireless Mac Address Filtering Wireless Isolation Between Clients SSID to VLAN Mapping Local LAN port based VLAN Rogue AP Detection 802.1X Support 64/128/152-bit WEP / WPA / WPA2-Enterprise, WPA-PSK / WPA2-PSK |
| Transmission Power | CE: ≤20 dBm (2.4 GHz, EIRP) ≤23 dBm (5 GHz, EIRP) FCC: ≤21 dBm (2.4 GHz) ≤21 dBm (5 GHz) |
MANAGEMENT | |
|---|---|
| Omada Cloud Access | Yes |
| Omada App | Yes |
| Omada Cloud Controller | Yes |
| Omada Controller Software | Yes |
| Email Alerts | Yes |
| LED ON/OFF Control | Yes |
| Management MAC Access Control | Yes |
| SNMP | v1,v2c |
| System Logging Local/Remote Syslog | Local/Remote Syslog |
| Telnet | Yes |
| SSH | Yes |
| Web-based Management | HTTP/HTTPS |
| L3 Management | Yes |
| Multi-site Management | Yes |
| Management VLAN | Yes |
OTHERS | |
|---|---|
| Certification | FCC, RoHS |
| Package Contents | AC1200 MU-MIMO Wall-Plate Access Point EAP225-Wall Installation Guide Mounting Screw |
| System Requirements | EAP discover utility: Microsoft Windows or MAC OS EAP software controller: Microsoft Windows (64-bit and 32-bit or Linux (64bit) |
| Environment | Operating Temperature: 0℃~40℃ (32℉~104℉) Storage Temperature: -40℃~70℃ (-40℉~158℉) Operating Humidity: 10%~90% non-condensing Storage Humidity: 5%~90% non-condensing |
Виж още Аксеспойнт/Репитер Безжични TP-Link
Виж всички Аксеспойнт/Репитер Безжични в категорията
| Тип: | Аксес пойнт |
|---|---|
| Монтаж: | За вътрешен монтаж |
| Безжична скорост: | 1200 Mbps |
| Wi-Fi Стандарт: | Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Честота: | 2.4 & 5 GHz |
| Антени: | 2 Вътрешни |
| dBi на антена/и: | 4 |
| PoE: | In & Out |
| Интерфейс: | 3x 100 |
| Други: | Няма |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта



-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
78.99 €
/154.49 лв
-
20.36 €
/39.82 лв
-
49.50 €
/96.82 лв
-
89.17 €
/174.40 лв
-
36.68 €
/71.74 лв
-
174.99 €
/342.25 лв
-
53.11 €
/103.87 лв
-
156.64 €
/306.37 лв
-
82.76 €
/161.86 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
-
316.74 €
/619.48 лв
-
38.48 €
/75.26 лв
-
54.92 €
/107.42 лв
-
322.67 €
/631.08 лв
-
55.00 €
/107.57 лв
-
18.08 €
/35.36 лв
-
7.41 €
/14.50 лв
-
306.75 €
/599.95 лв
-
37.73 €
/73.79 лв
-
53.36 €
/104.37 лв
-
53.36 €
/104.37 лв
-
124.03 €
/242.58 лв
-
36.68 €
/71.74 лв
-
61.37 €
/120.03 лв
-
10.96 €
/21.44 лв
-
7.41 €
/14.50 лв
-
56.55 €
/110.59 лв
-
63.45 €
/124.10 лв
-
40.25 €
/78.73 лв
-
36.68 €
/71.74 лв
-
124.03 €
/242.58 лв
-
118.46 €
/231.68 лв
-
16.18 €
/31.64 лв
-
31.31 €
/61.24 лв
-
158.51 €
/310.02 лв
-
61.37 €
/120.03 лв
-
17.85 €
/34.91 лв
-
15.03 €
/29.40 лв
-
64.62 €
/126.38 лв
-
45.31 €
/88.62 лв
-
64.98 €
/127.09 лв
-
78.99 €
/154.49 лв
-
92.99 €
/181.87 лв
-
28.99 €
/56.70 лв
-
39.99 €
/78.21 лв
-
12.99 €
/25.41 лв
-
56.30 €
/110.12 лв
-
239.99 €
/469.38 лв
-
112.99 €
/220.99 лв
-
174.99 €
/342.25 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
-
234.99 €
/459.60 лв
-
50.95 €
/99.65 лв
-
128.46 €
/251.24 лв
-
95.45 €
/186.69 лв
-
84.99 €
/166.23 лв
-
32.99 €
/64.52 лв
34.67 € -
85.99 €
/168.18 лв
-
68.99 €
/134.93 лв
79.25 € -
74.99 €
/146.67 лв
-
85.99 €
/168.18 лв
101.74 € -
48.99 €
/95.82 лв
-
44.99 €
/87.99 лв
-
44.99 €
/87.99 лв
-
49.99 €
/97.77 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
-
24.99 €
/48.88 лв
-
38.48 €
/75.26 лв
-
40.90 €
/79.99 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
-
254.98 €
/498.70 лв
-
222.99 €
/436.13 лв
-
115.99 €
/226.86 лв
-
18.40 €
/35.99 лв
-
61.35 €
/119.99 лв
-
42.99 €
/84.08 лв
-
14.50 €
/28.36 лв
-
55.00 €
/107.57 лв
-
66.18 €
/129.45 лв
-
54.99 €
/107.55 лв
-
282.90 €
/553.30 лв
310.42 € -
194.32 €
/380.06 лв
198.57 € -
1962.67 €
/3838.65 лв
2109.06 € -
111.06 €
/217.21 лв
119.89 € -
547.96 €
/1071.72 лв
561.59 € -
14.08 €
/27.54 лв
14.59 € -
162.85 €
/318.50 лв
200.49 € -
85.99 €
/168.18 лв
101.74 € -
30.97 €
/60.58 лв
32.95 € -
86.42 €
/169.01 лв
99.35 € -
4.58 €
/8.97 лв
4.76 € -
7.20 €
/14.08 лв
7.43 € -
68.99 €
/134.93 лв
79.25 € -
32.17 €
/62.92 лв
34.28 € -
32.99 €
/64.52 лв
34.67 €
Точка за достъп TP-Link Omada EAP615-Wall, 1800Mbps, 2.4GHz (574Mpbs)/ 5GHz (1200Mbps), 1x 10/100/1000 LAN Uplink, 3x 10/100/1000 LAN Downlink (1x PoE Out), 2x вътрешни антени84.94 €
/166.13 лв
Точка за достъп TP-Link EAP225, 2.4GHz (300Mbps) & 5GHz (867Mbps), 1x Gigabit Ethernet port (10/100/1000 Mbps), 3x вътрешни антени84.99 €
/166.23 лв
Точка за достъп Cudy AP3600_P, 2.4GHz (688Mpbs)/ 5GHz (2882Mbps), 1x 10/100/1000 RJ45, 1x 10/100/1000/2500 RJ45, 4 вътрешни антени83.60 €
/163.51 лв



















































































