TVS-h874
Highly-reliable ZFS-based storage with PCIe Gen 4 expandability for 10/25GbE connectivity, M.2 NVMe SSD caching and multi-threads processors for virtualization applications
With an Intel® Core™ multicore-core Processor to support the ZFS-based QuTS hero operating system, the TVS-h874 SMB NAS ensures data integrity and supports block-level inline data deduplication and compression, near-limitless snapshots, real-time SnapSync, and SSD optimization. Whether for mission-critical file servers, virtualization servers, collaborative video editing, or efficient data backup and recovery applications, the TVS-h874 delivers an ideal NAS solution. The high-performance TVS-h874 provides PCIe Gen 4 (up to twice the transmission speed of Gen 3) expandability, M.2 NVMe SSD caching, and 2.5GbE/10GbE connectivity for high-speed virtualization network environments.

| Category | Specification |
|---|---|
| CPU | Intel® Core™ i9 16-core (8P+8E) / 24-thread Processor |
| CPU Architecture | 64-bit x86 |
| Graphic Processor | Intel® UHD Graphics 770 |
| Floating Point Unit | Supported |
| Encryption Engine | AES-NI |
| Hardware-accelerated Transcoding | Supported |
| System Memory | 64 GB SODIMM DDR4 |
| Maximum Memory | 64 GB (2 × 32 GB) |
| Memory Slot | 2 × SODIMM DDR4 |
| Flash Memory | 5 GB (Dual boot OS protection) |
| Drive Bay | 8 × 3.5-inch SATA 6Gb/s, 3Gb/s |
| Drive Compatibility | 3.5" SATA HDD, 2.5" SATA SSD |
| Hot-swappable | Not supported for M.2 SSD |
| M.2 Slot | 2 × M.2 2280 PCIe Gen 4 ×4 (NVMe Gen 3 and above) |
| SSD Cache Acceleration | Supported |
| GPU Pass-through | Supported |
| 2.5GbE Ethernet Port | 2 × 2.5G/1G/100M/10M |
| 10GbE Ethernet Port | 2 × 10GBASE-T (10G/5G/2.5G/1G/100M) |
| Wake on LAN (WOL) | Supported |
| Jumbo Frame | Supported |
| PCIe Slot | Slot 1: PCIe Gen 4 ×16 (preinstalled 10GbE adapter) Slot 2: PCIe Gen 4 ×4 |
| USB 3.2 Gen 2 Ports | 1 × Type-C, 2 × Type-A (10 Gbps) |
| HDMI Output | 1 × HDMI 1.4b (4096 × 2160 @ 30Hz) |
| Form Factor | Tower |
| LED Indicators | HDD 1–8, Status, LAN, USB, M.2 |
| LCD Display / Button | Supported |
| Buttons | Power, Reset, USB Copy |
| Dimensions (H × W × D) | 180.2 × 329.3 × 279.6 mm (excluding foot pad) |
| Weight (Net) | 7.34 kg |
| Weight (Gross) | 8.99 kg |
| Operating Temperature | 0–40°C (32–104°F) |
| Storage Temperature | -20–70°C (-4–158°F) |
| Relative Humidity | 5–95% RH (non-condensing), wet bulb 27°C |
| Power Supply Unit | 350W (PWR-PSU-350W-DT01), 100–240V |
| Power Consumption (Disk Standby) | 72.331 W |
| Power Consumption (Typical Operating) | 96.247 W (fully populated with WD10EFRX drives) |
| Fan | System: 2 × 120mm (12VDC), CPU: 1 × 60mm (12VDC) |
| System Warning | Buzzer |
Виж още Мрежови дискове NAS Qnap
Виж всички Мрежови дискове NAS в категорията
| Формфактор: | Rack mounted |
|---|---|
| Капацитет: | Неокомплектован GB |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
133.73 €
/261.55 лв
-
185.51 €
/362.83 лв
-
181.73 €
/355.44 лв
-
178.99 €
/350.07 лв
-
171.92 €
/336.24 лв
-
263.59 €
/515.53 лв
-
263.59 €
/515.53 лв
-
115.03 €
/224.98 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
669.99 €
/1310.39 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
422.49 €
/826.32 лв
-
148.99 €
/291.40 лв
159.99 € -
38.99 €
/76.26 лв
-
105.96 €
/207.24 лв
-
148.99 €
/291.40 лв
159.99 € -
244.68 €
/478.56 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
479.99 €
/938.78 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
813.99 €
/1592.03 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
244.68 €
/478.56 лв
-
559.99 €
/1095.25 лв
-
3001.34 €
/5870.11 лв
-
149.99 €
/293.36 лв
-
234.69 €
/459.02 лв
-
234.69 €
/459.02 лв
-
730.80 €
/1429.32 лв
-
368.24 €
/720.22 лв
-
212.25 €
/415.12 лв
-
300.71 €
/588.13 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
37.43 €
/73.22 лв
-
331.56 €
/648.47 лв
-
343.87 €
/672.54 лв
-
164.99 €
/322.69 лв
-
135.46 €
/264.94 лв
-
238.99 €
/467.42 лв
-
38.99 €
/76.26 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
148.99 €
/291.40 лв
159.99 € -
27.99 €
/54.74 лв
-
149.99 €
/293.36 лв
-
94.99 €
/185.78 лв
128.99 € -
588.99 €
/1151.96 лв
-
238.99 €
/467.42 лв
-
178.99 €
/350.07 лв
-
278.99 €
/545.66 лв
-
163.99 €
/320.74 лв
-
813.99 €
/1592.03 лв
-
649.99 €
/1271.27 лв
-
29.28 €
/57.28 лв
-
185.51 €
/362.83 лв
-
198.99 €
/389.19 лв
-
238.99 €
/467.42 лв
-
164.99 €
/322.69 лв
-
228.99 €
/447.87 лв
-
768.99 €
/1504.01 лв
-
199.99 €
/391.15 лв
-
118.99 €
/232.72 лв
-
94.99 €
/185.78 лв
-
94.27 €
/184.38 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
333.99 €
/653.23 лв
-
348.99 €
/682.57 лв
-
258.99 €
/506.54 лв
-
107.99 €
/211.21 лв
-
99.99 €
/195.56 лв
128.99 € -
349.99 €
/684.52 лв
-
278.99 €
/545.66 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
-
120.42 €
/235.52 лв
-
948.99 €
/1856.06 лв
-
559.99 €
/1095.25 лв
-
1033.99 €
/2022.31 лв
-
274.99 €
/537.83 лв
-
688.99 €
/1347.55 лв
-
130.96 €
/256.14 лв
139.10 € -
321.60 €
/629.00 лв
341.39 € -
194.23 €
/379.88 лв
205.19 € -
6.50 €
/12.71 лв
6.88 € -
744.88 €
/1456.85 лв
774.83 € -
164.99 €
/322.69 лв
184.99 € -
102.54 €
/200.56 лв
131.22 € -
589.99 €
/1153.92 лв
604.99 € -
224.99 €
/440.04 лв
238.99 € -
15.27 €
/29.86 лв
15.92 € -
87.49 €
/171.11 лв
89.99 € -
248.99 €
/486.98 лв
259.99 € -
491.92 €
/962.11 лв
653.70 € -
99.99 €
/195.56 лв
128.99 € -
94.99 €
/185.78 лв
128.99 € -
148.99 €
/291.40 лв
159.99 €
Мрежови диск (NAS) Synology RS10816xs+,четири-ядрен Intel Xeon E3 3.3 GHz, без твърд диск, 8 GB DDR3 ECC, USB 3.03221.39 €
/6300.49 лв
Мрежови диск (NAS) Synology RS2423+, четириядрен AMD Ryzen V1780B 3.3/3.6 GHz, без твърд диск (12x SATA 6Gb/s), 8GB DDR4, 2x 1GbE / 1x 10GbE, 2x USB 3.23001.34 €
/5870.11 лв
Мрежови диск (NAS) QSAN 90-S3326D00-EU, осемядрен Intel Xeon, без твърд диск (26x 2.5" dual-port U.2/U.3 NVMe SSD), 8GB RAM, 1x 10/100/1000 LAN8666.97 €
/16951.13 лв






















































































