|
General |
|
| Device Type | NAS server |
| Host Connectivity | Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet / Thunderbolt 3 |
| Total Storage Capacity | 0 GB |
| Installed Devices / Modules Qty | 0 (installed) / 4 (max) |
| Width | 19.93 cm |
| Depth | 27.96 cm |
| Height | 18.82 cm |
| Built-in Devices | Led panel |
|
Processor / Memory |
|
| Processors Installed | 1 x Intel Pentium Gold G5400T 3.1 GHz |
| Number of Cores | Dual-Core |
| Max Supported Qty | 1 |
| RAM | 4 GB (installed) / 32 GB (supported) - DDR4 |
| Flash Memory Installed | 4 GB |
|
Storage Controller |
|
| Type | RAID |
| Interface Type | SATA 6Gb/s |
| RAID Level | RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 6, RAID 10, JBOD |
|
Networking |
|
| Data Link Protocol | 10Mb LAN, 100Mb LAN, GigE, 10 GigE, Thunderbolt 3 |
| Network / Transport Protocol | TCP/IP, PPTP, iSCSI, SMTP, FTP, DHCP, Bonjour, SMB, DDNS |
| Remote Management Protocol | SNMP 2, Telnet, SNMP 3, HTTP, HTTPS, TFTP, SSH |
| Network Services Compatibility | Microsoft Active Directory (AD), Apple Bonjour Protocol, DHCP, DDNS, Microsoft CIFS, Network File System (NFS), FTP, FTPS, Server Message Block (SMB), Apple File Protocol (AFP), HTTP, HTTPS, Web-based Distributed Authoring and Versioning (WebDAV), SFTP |
| Features | LDAP support, wake on LAN (WOL), Syslog support, E-mail alert, IPv6 support, Access Control List (ACL) support, DHCP server, SMS alert, reset button, IPv4 support, DHCP client, 4K resolution support, cloud backup, Real-time Remote Replication (RTRR) |
| Encryption Algorithm | SSL, 128-bit AES, 256-bit AES |
| Compliant Standards | DLNA CERTIFIED, UPnP |
|
Expansion / Connectivity |
|
| Expansion Bays | 4 (total) / 4 (free) x hot-swap - 2.5" / 3.5" |
| Expansion Slots | 1 (total) / 1 (free) x PCI Express 3.0 x4 1 (total) / 0 (free) x PCI Express 3.0 x16 2 (total) / 2 (free) x M.2 |
| Interfaces | 2 x Ethernet 1000Base-T - RJ-45 1 x Ethernet 10Gb - RJ-45 1 x USB 3.0 - Type A 1 x HDMI output - Type A 2 x Thunderbolt 3 2 x USB 3.1 Gen 2 - Type A |
|
Miscellaneous |
|
| Cables Included | 2 x 1000Base-T cable 1 x 10GBase-T cable |
| Features | Security lock slot (cable lock sold separately), built-in 2 cooling fans |
| Security Slot Type | Kensington security slot |
| Compliant Standards | FIPS 140-2 |
| Included Accessories | 2 x M.2 SSD heatsink, flat head screws (for 2.5" HDD), flat head screws (for 3.5" HDD), power cable |
|
Power |
|
| Power Device | Internal power supply |
| Voltage Required | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power Provided | 250 Watt |
|
Software / System Requirements |
|
| Storage Operating System | QNAP QTS 4.3.5 |
| OS Required | UNIX, Linux, Microsoft Windows Server 2003, Microsoft Windows Server 2008 R2, Apple MacOS X 10.7 or later, Microsoft Windows Server 2012, Microsoft Windows Server 2012 R2, Microsoft Windows 7 / 8 / 10, Microsoft Windows Server 2016 |
|
Environmental Parameters |
|
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 40 °C |
| Humidity Range Operating | 5 - 95% (non-condensing) |
Виж още Мрежови дискове NAS Qnap
Виж всички Мрежови дискове NAS в категорията
| Формфактор: | Tower |
|---|---|
| Капацитет: | Неокомплектован GB |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
164.99 €
/322.69 лв
-
132.25 €
/258.65 лв
-
238.99 €
/467.42 лв
-
38.99 €
/76.26 лв
-
152.83 €
/298.91 лв
-
258.99 €
/506.54 лв
-
278.99 €
/545.66 лв
-
108.59 €
/212.39 лв
-
112.47 €
/219.97 лв
-
178.99 €
/350.07 лв
-
235.35 €
/460.30 лв
-
72.76 €
/142.31 лв
-
223.81 €
/437.73 лв
-
565.96 €
/1106.92 лв
-
55.56 €
/108.67 лв
-
197.16 €
/385.62 лв
-
152.83 €
/298.91 лв
-
99.99 €
/195.56 лв
128.99 € -
559.99 €
/1095.25 лв
-
269.57 €
/527.23 лв
-
108.59 €
/212.39 лв
-
192.75 €
/376.98 лв
-
214.99 €
/420.49 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
218.99 €
/428.31 лв
-
191.24 €
/374.04 лв
-
30.66 €
/59.96 лв
-
162.59 €
/317.99 лв
-
139.01 €
/271.88 лв
-
132.25 €
/258.65 лв
-
36.42 €
/71.23 лв
-
115.92 €
/226.72 лв
-
38.99 €
/76.26 лв
-
214.70 €
/419.92 лв
-
173.96 €
/340.23 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
171.92 €
/336.24 лв
-
38.99 €
/76.26 лв
-
38.99 €
/76.26 лв
-
139.01 €
/271.88 лв
-
38.99 €
/76.26 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
148.99 €
/291.40 лв
159.99 € -
149.99 €
/293.36 лв
-
94.99 €
/185.78 лв
128.99 € -
163.99 €
/320.74 лв
-
178.99 €
/350.07 лв
-
588.99 €
/1151.96 лв
-
178.99 €
/350.07 лв
-
198.99 €
/389.19 лв
-
813.99 €
/1592.03 лв
-
238.99 €
/467.42 лв
-
278.99 €
/545.66 лв
-
649.99 €
/1271.27 лв
-
29.28 €
/57.28 лв
-
238.99 €
/467.42 лв
-
768.99 €
/1504.01 лв
-
228.99 €
/447.87 лв
-
164.99 €
/322.69 лв
-
199.99 €
/391.15 лв
-
553.99 €
/1083.51 лв
-
118.99 €
/232.72 лв
-
94.99 €
/185.78 лв
-
94.27 €
/184.38 лв
-
333.99 €
/653.23 лв
-
258.99 €
/506.54 лв
-
348.99 €
/682.57 лв
-
107.99 €
/211.21 лв
-
224.99 €
/440.04 лв
-
278.99 €
/545.66 лв
-
132.25 €
/258.65 лв
-
349.99 €
/684.52 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
120.42 €
/235.52 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
-
99.99 €
/195.56 лв
128.99 € -
1033.99 €
/2022.31 лв
-
948.99 €
/1856.06 лв
-
274.99 €
/537.83 лв
-
6.50 €
/12.71 лв
6.88 € -
164.99 €
/322.69 лв
184.99 € -
102.54 €
/200.56 лв
131.22 € -
589.99 €
/1153.92 лв
604.99 € -
139.99 €
/273.80 лв
189.99 € -
224.99 €
/440.04 лв
238.99 € -
87.49 €
/171.11 лв
89.99 € -
248.99 €
/486.98 лв
259.99 € -
99.99 €
/195.56 лв
128.99 € -
139.99 €
/273.80 лв
164.99 € -
94.99 €
/185.78 лв
128.99 € -
148.99 €
/291.40 лв
159.99 €
Мрежови диск (NAS) Synology DS124, четириядрен Realtek RTD1619B 1.7GHz, без твърд диск, (1x SATA 6Gb/s), 1GB DDR4, 1x RJ-45 1GbE LAN, 2x USB 3.2162.59 €
/317.99 лв
Мрежови диск (NAS) QNAP TS-133, четириядрен ARM Cortex-A55 1.8GHz, без твърд диск (1x SATA 6Gb/s), 2GB DDR4, 1x LAN175.51 €
/343.28 лв
Мрежови диск (NAS) Ugreen NASync DH2300, четириядрен ARM Cortex-A72 + осемядрен ARM Cortex-A53 0.4/2.3GHz, без твърд диск (2x SATA 6Gb/s), 4GB LPDDR4X, 1x 1GbE, 3x USB 3.0198.99 €
/389.19 лв











































































